Skocz do zawartości
Michal1980

[B5] Woda w Passacie, mokre dywaniki, wilgoć w kabinie - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

no zobaczymy czy wyciek ustanie byłem na warsztacie i od nowa wkleiłem szybę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ja to mam szczęście do pastucha. Rok temu uporałem się z zalanym autem przez to, że kanaliki szyberdachu nie były wypuszczone na zewnątrz do gumowych otworów na słupkach. Całe auto rozbebeszyłem, wysuszyłem. Przez ten czas suchutko. Dzisiaj zabieram się do odkurzania, patrzę znów mokro ale tylko prawa strona przód i tył solidnie podtopiona. Po prostu ręce mi już opadają, załamka. Wczoraj wpadłem na porządne oberwanie chmury i przypuszczam po części jest jakaś tego wina. Na domiar złego w czasie jazdy zaczęło kapać przy pokrętle otwierania szyberdachu. Auto stało na noc w deszczu. Jeszcze raz sprawdziłem odpływ szyber lewa strona nieco niedrożna, prawa OK. Skropliny z klimatyzacji jak dotąd miały ujście, zresztą jakoś ostatnio jej za wiele nie używałem. Odpływ pod akumulatorem drożny. Mam tylko jeszcze podejrzenie uszczelki przy filtrze przeciwpyłkowym. Gdzie jeszcze mogę szukać bo mnie na samą myśl już nie woda a krew zalewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dawno temu w firmowym b5 woda lała się do środka przez liście i błoto które zatkały jakieś kanaliki. A liście i cały ten syf zbierały się na podstawie na której stoi akumulator. Zalało moduł i w efekcie w czasie jazdy gasły światła i szyby opuszczały się i dźwigały jak chciały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mam z kolei taki problem, że po wymianie drzwi kierowcy, zaczęło mi tam świszczeć podczas jazdy (okolice górnej części drzwi) Jak myślicie co by mi mogło pomóc ? Jak ruszam całymi drzwiami to czuć luz na zawiasach. Istnieje możliwość wyregulowania zawiasów itd. ? Drzwi nie wyglądają na uderzone a guma na nich chyba nie jest taka zła. Przed wymianą drzwi problem nie występował.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Wkleiłem od nowa czołową szybę od nowa uszczelniłem sylikonem dekarskim serwer i nadal mam jakiś wyciek wody nie wiem co jest już nie mam weny co może byc przyczyna dodam ze w czasie jazdy w deszczu paruje mi szyba od kierowcy. naprawdę nie wiem co juz może być przyczyną tej cholernej wody w moim aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy pod tym elementem co jest przyczepiony zbiorniczek może byc jakoś przeciek czy stamtąd przechodzą jakieś przody do środka auta Zdjęcie0262.jpg bardzo bym prosił o pomoc bo juz mam dość tej wody

Zdjęcie0261.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanko gdzie dokładnie znajduje sie odplyw wody wiem ze są 2 jeden pod aku to wyczyściłem a drugi gdzieś pod kompem?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze pytanko gdzie dokładnie znajduje sie odplyw wody wiem ze są 2 jeden pod aku to wyczyściłem a drugi gdzieś pod kompem?????
Drugi jest pod serwem(niestety).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to pod serwerem zęby go wyczyścić to musze znowu odkręcać i smarowac sylikonem a nawet jak odkręciłem to nie widziałem tam tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nawet jak odkręciłem to nie widziałem tam tego
Nie wiem co odkręciłeś ale cokolwiek by to było(no chyba, że całe serwo z pompą hamulcową), otworu spustowego pod serwem nie zobaczysz. Można go namacać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ;)czyli jak mam to przeczyści bo juz nie kumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
heh czyli jak mam to przeczyści bo juz nie kumam
"Wymyśl" jakiś zagięty drut, itp.

Można też przeczyścić od zewnątrz(od spodu auta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra a mógłbyś mi pokazać tak dokładniej gdzie ten otwór moze sie znajdować zaznaczyć na jakimś foto czy cos passacik to moja pierwsza fura i troche co mało ogarniam a mam juz dosć tej wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra już wiem gdzie cieknie, mógł by mi ktoś doradzić jak mam teraz to uszczelnić bo cieknie mi przy kopmie po maska z prawej str. raz juz to robiłem nałożyłem dużo sylikonu i nic nadal jest przeciek może ktos doradzi mi jaki sylikon albo jak to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przez te zaslepki gumowe moze pojawiac sie woda. Zdjęcie347.jpg.To jest lylna czesc podlogi po prawej stronie.Na drugim zdjeciu widac jak wlozylem srubokret i jest doscy duza dziura.

Zdjęcie346.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wyczyscieles dobrze powieszczchnie przed rzuceniem silikonu??

 

ja ostatnio uszczelnialem tez od pod komputerem. Auto bylo bite lewa strona, a z racji tego ze ktos tam kiepsko zasylikonowal lalo sie jak fiks, uszczelnilem rowniez linke od podnoszenia maski bo uszczelka miala dziwne zalamanie. teraz pogoda jest to schnie w srodku ladnie i i jak wyschnie to bede sprawdzal ale czuje ze bedzie dobrze:) uzulem sylikonu do uszczelek, bo taki mialem:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic jeszcze nie robilem w tym temacie.Na razie podnioslem dywan do gory i sysze.Jestem po za krajem,ale mamy taki silikon slikafex na goraco do lodek wiec ladnie wyczyszcze acetonem i silkionem wysmaruje to na glucho.Ale chce zobaczyc jak bedzie padac i przez caly tydzien dojazdy do pracy chce zobaczyc co bedzie sie dzialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem woda z tyłu za kierowcą. Drugi dzień suszę. Jutro szukam przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie to jaki sylikon polecacie do uszczelnienia właśnie takich przypadków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem bezbarwny akwariowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności