Skocz do zawartości
bodek89

130 km/h i więcej nie chce iśc :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Jako, że jest to mój pierwszy post, więc chcialem pozdrowić wszystkich forumowiczów.

 

Przechodząc do treści postu...

 

Mam mały problem z moim passatem 1.6 B2 kombi, a mianowicie to taki, że jego max prędkośc to 130 i dalej nie chce pójść, mimo iż pedał gazu ma jeszcze troszke do końca.

Nie wiem dlaczego, więc zwracam się do was o pomoc. Znajomy mówil, że może być założony jakiś ogranicznik... czy to prawda, a może to wina skrzyni(mam 5 skrzynie)?/

Pomóżcie... :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem passata b2 1,6 benzyna ze skrzynią 5-tką i maksymalną prędkość jaką wyciągnąłem było troszkę ponad 160km/h.

W tym samym czasie brat miał passata b2 1,3 benzyna ze skrzynią 4-ką i maksymalną miał podobną, jak nie większą, a jeśli chodzi o przyśpieszenia to zostawałem w tyle i to nieźle.

Tak więc przyczyna leży najprawdopodobniej w przełożeniach skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no może i byłaby to wina skrzyni... Ale raczej nie bo na 3 biegu to prawie 120km/h pójdzie, a gdzie tu jeszcze 4 bieg i 5(własiwie to tylko 4 bo 5 to raczej ekonomiczny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Mocy mu brakuje.Albo masz źle wyregulowany silnik albo po prostu się po mału kończy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michu_82

a na "luzie" baz załączonego biegu wkręca sie równo na obroty? Osiaga wartość obrotów taką, jak przy odpowiednim biegu i prędkości? U mnie tak było, że silnik sie nie chciał kręcić na obroty. Przyczyna był nie sprawny układ zapłonowy. Wyczyść kopułkę i palec rozdzielacza. Zerknij też na świeczki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozrusznik jest OK, bo pali na kopa nawet w duże mrozy, a palec i rozdzielacz sa regularnie czyszczone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozrusznik niema nic wspólnego z tym ile pojedzie autko :padam: , ale sorki mogę się grubo mylić, przecierz są mądrzejsi odemnie :fuckyou2: . A swoją drogą jeżeli na 3 jedzie 120 km/h no to musi sie wkręcać na obroty to chyba normalne, ale możesz mieć już tak podjechany silnik ze na wyższym biegu niechce już ciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość winiarVR6

a moze linke od gazu trzeba podciagnac?? mialem takie przypadki w innych autach ze sie obluzowala przy gazniku, przpustnica nie otwierala sie do konca i auto nie osiagalo max.predkosci..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby sie ta linka od gazu obluzowała to by raczej tych 120km/h na 3 biegu nie wziął...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Hmmm...ta predkosc max czyli 130km/h uzyskujesz na 4tym biegu!!!Tak to z tego co piszesz rozumiem!

czy to prawda, a może to wina skrzyni(mam 5 skrzynie)?
Z swojego doswiadczenia wiem ze jezeli skrzynia ma nawet spore przelozenie to powyzej tych 130km/h powinien leciec bezproblemowo!!!W audiku z silnikiem 1.6 YP 85KM z uzyskaniem predkosci powyzej 150km/h nie mialem zadnych problemow (szkoda ze nie pamietam oznaczenia skrzyni) na piatym biegu przy 100km/h mialem 2500-2600 obr/min i nawet jak deptalem na 5tym biegu to...mulowato bo mulowato ale szlo sie rozpedzic!Posiadasz obrotomierz???Cos by to wnioslo do calosci...czyli ile obrotow masz przy tych 130stu..Sugestia jak w wypowiadajacych sie przede mna,mimo wszystko sprawdz cisnienie sprezania w cylindrach!

Ps:Jakos nie chce mi sie wierzyc aby skrzynia miala takie przelozenie ze na max.biegu zamyka obroty i auto dlatego nie ciagnie dalej!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam obrotomierza:( być może masz rację z tym ciśnieniem sprężania w cylindrach... musialbym sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

bodek89, Jakas zalamke po tym co napisales widze... :dobani: Jakie masz oznaczenie silnika???Jaki gaznik???Jedno czy dwu gardzielowy???

przpustnica nie otwierala sie do konca i auto nie osiagalo max.predkosci..
Jezeli masz gaznik 2E2 powinny byc dwie przepustnice...moze dziala tylko jedna???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gaźnik jest jednogardzielowy i otwiera się do końca :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Jakie masz oznaczenie silnika???Moze gaznik jest nie taki jak powinien??? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie dokładnie mam szukać tych numerów?? znalazłem tylko to: 049103.373 WWO, nie wiem czy to jest to... :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

a gdzie dokładnie mam szukać tych numerów
Sa wybite na stopce w bloku silnika!!!Dwie pierwsze litery,po tym dojde jaki masz dokladnie silnik i jaki gaznik byl montowany!!!Kiedys oznaczenie silnika bylo w dowodzie!!!

Ps: np: u mnie jest oznaczenie 2E i po tym oznaczeniu wiem jaki silnik mam szukac,jaki osprzet i td......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

sorki że dopiero teraz odpisuje ale całkiem o tym zapomniałem. :zalamany:

numer silnika znalazłem w dowodzie, oto on: FY21465 :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Ehhh...niespodzianka i to niezbyt mila zapewne :| silnik o takim oznaczeniu ma 1.3l 54KM :zalamany: byl produkowany miedzy 1978-1983r.Wychodzi ze silnik ma za malo mocy aby na tej skrzyni rozpedzic do wiekszej predkosci auto!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo..... jak to możliwe, przecież mam silnik 1.6 i to na 100%. Jedno mi się tylko przypomniało... ten samochód był kiedyś kupiony z urzędu celnego, bo jakiś koleś próbował przewieźć go przez granice na papierach B1, dlatego też w dowodzie mam rocznik 1979... ale czy ten koleś przebijał też silnik?? to możliwe, a możę jednak mam 1.3... sam już nie wiem :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oooo..... jak to możliwe, przecież mam silnik 1.6 i to na 100%

Było bodajże już trzech forumowiczów co tak mówili a okazało się że nie mieli racji......

to możliwe, a możę jednak mam 1.3... sam już nie wiem

Sprawdz dokładnie na bloku silnika jaki masz kod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności