Skocz do zawartości
jaszary

SWAP z 2.5 tdi 180km na inny

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: B6 2.0 TDI-PD 140KM (BKP)
    Rok prod: 2005

Cześć wszystkim. Mam pytanie i nie za bardzo jestem w stanie znaleźć odpowiedź w internecie - dlatego zadam je tutaj.

Mam passata b5 kombi z 2003 roku z silnikiem 2.5 tdi 180km 4motion (silnik BAU). Silnik jest w niezłym stanie, nic się z nim nie dzieje. Chciałem go zchipować na około 220km ale usłyszałem, że tego konkretnego modelu prawie nikt nie robi bo może się rozsypać i nawet znajomy mówił mi, żebym odpuścił. Dodatkowo przy w miarę dynamicznej jeździe pali jak smok - 11-12 litrów w trasie przy prędkościach 140-160 km/h...

Dlatego zaczynam myśleć o wymianie silnika na mocniejszy (niekoniecznie od passata, a jeśli już to i tak od nowszej generacji bo z b5 mam już najmocniejszy). Czy ktoś z Was mógłby mi doradzić jaki silnik (w miarę) bezproblemowo by do niego podszedł? Zdaję sobie sprawę z kosztów itp. ale wszystko oprócz tego nieszczęsnego silnika jest ok i lubię to auto. Wolałbym wymienić silnik na jakiś 3.0 220km i go wtedy delikatnie zchipować do 250km niż kupować inny samochód z mocniejszym silnikiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3B) 1.9 TDI-PD 115KM (ATJ)
    Rok prod: 2000
    6 godzin temu, jaszary napisał:

Silnik jest w niezłym stanie, nic się z nim nie dzieje

Zapodaj chip i po problemie :ok 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF)
    Rok prod: 2003

Zrób chipa, najtańsza opcja. Zacznie się coś dziać, to wtedy będziesz myślał. Po chipie będziesz miał pewnie 180-190KM, a spalanie jak dobrze będziesz się obsługiwał pedałem gazu, może spaść ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-CR 170KM (CBBB) DSG
    Rok prod: 2010

Zmień auto :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-PD 140KM (BKP)
    Rok prod: 2005

180 km to mam już teraz, a napisałem dlaczego nie chcę chipa i dlaczego nie chcę chwilowo zmieniać auta...

Czyli widzę merytorycznych wiadomości brak ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3B) 1.9 TDI-PD 115KM (ATJ)
    Rok prod: 2000
    10 minut temu, jaszary napisał:

No bo brak w tym sensu.

Wymiana na 3.0 to grube tysiące, w ogóle tu się nic nie dodaje skoro piszesz, że:

Dnia 26.12.2017 o 15:13, jaszary napisał:

Silnik jest w niezłym stanie, nic się z nim nie dzieje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-CR 170KM (CBBB) DSG
    Rok prod: 2010
    13 godzin temu, jaszary napisał:

180 km to mam już teraz, a napisałem dlaczego nie chcę chipa i dlaczego nie chcę chwilowo zmieniać auta...

Wiesz, musimy się zastanowić nad Twoim pierwszym pytaniem, które wg mnie nie ma zupełnie sensu.

Ja bym widział sens swapów w B5, gdybyś zamiast 1.8T lub 2.8  chciał wsadzić 2.7 Biturbo z Audi... lub zamiast W8 zrobić swap na V8 biturbo z RS6...

Jeśli liczysz na to, że zrobisz swap na V6 TDI o mocy ok. 220-230KM i będzie to latać o wiele lepiej lub palić o wiele mniej, to jesteś w błędzie. Miałem kiedyś B6TDI w Passacie (BDG) w manualu i musiałem się baaardzo starać, żeby w trasie wypił mi powyżej 9L/100km.

Stąd moja chyba najlepsza propozcja-zmień auto na mocniejsze. Jak chciałem więcej mocy i komfort jazdy to kupiłem sobie wolnossące V8 o mocy 380KM.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TSI 200KM
    Rok prod: 2008

Albo rybki albo akwarium. To normalne że duży/mocny motor będzie palił dużo. Moja 2 litrówka żłopie średnio 10.5 litra na 100km. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta