Skocz do zawartości
Gość dembol

Felgi aluminiowe do B6

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już siódmego fałweja, w każdym ori alu + ori stalki i zawsze na jednym zestawie śrub...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do srub, to wyczytalem u szwabow to samo co mowi Piko - oryginalne felgi VW nie wymagaja dwoch kompletow srub. Wiec nawet juz nie jechalem do ASO tylko poszedlem zmienic fele.

Auto wyglada zupelnie ianczej, choc wydaje mi sie, ze z tylu mam teraz wiekszy przeswit a z przodu, miedzy opona a resorem (cza jak sie ta czesc fachowo nazywa) jest bardzo malo miejsca - gdzies 1-1,5cm.

Zaraz ide na dol jeszcze raz wymontowac te *****e HIDy i zobacze czy przy skrecie nic nie ociera, bo troche zalapalem stresa.

 

I przy okazji - sory za offtopa, ale nie chce zakladac oddzielnego tematu, a pewnie wiecie co to jest - otoz po zdjeciu kola zauwazylem mocno upocona czesc, albo juz oblana olejem. jeszcze nic nie kapie, ale dosc obficie spocona jest. Od gory nic nie widze, tylko wlasnie za kolem. Mechanik mowil mi w grudniu, ze przy nastepnej wizycie trzeba bedzie wymienic usczelki (pod zaworami chyba) - czy to moze byc to?

20120426_152101.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jej.

Do felg aluminiowych nieori stosuje się śruby stożkowe.

Do felg stalowych nieori stosuje się śruby koliste.

Do felg ori stalowych i aluminiowych stosuje się jeden i ten sam rodzaj śruby kolistej.

 

Jeżeli więc ktoś zmienia felgi na nieoryginalne to musi kombinować ze śrubami, a jak zmienia felgi na inne ale też ori to nie musi kombionować ze śrubami.

 

Czy śruby w CC i B6 są takie same? Pytam bo mam na zimę oryginalne felgi 16ki z B6, a na lato oryginalne 17ki z CC na jednym zestawie śrub - jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą pasować, jeśli pisząc CC masz na myśli VW, a nie np Peugeota 207 CC... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he ;) - VW. Pasują, bo jeżdżę już na nich z miesiąc - ale chciałem się upewnić czy jest potrzeba kontroli dokręcenia ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co powiecie na te felgi do B6 http://motoallegro.pl/nowe-felgi-vw-chicago-16-cali-polerowane-raty-i2255972321.html

 

Obecnie mam stalówki 205/55/16R i zamierzam kupić alu, zaś te w aukcji są 7x16 ET 42. Czy z tym ET 42 i 7x16 nie będzie problemów?

 

Proszę o opinie i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie baw sie w Chinczyka bo bedziesz załował ja w tej cenie kupiłem 18 ori samarkandy troche poszukasz a jak nie to daj znac to coś moze sie załawi musiał bym porozmawiac z kumplami czy cos mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o te wymiary, bo fabrycznie chyba mają trochę inne. Czy wejdą bez żadnego tarcia?

 

A co niby takiego złego się dzieję z nimi? :) Wiadomo to repliki, ale cena atrakcyjna. Piszą, że replika replice nie równa. Koleś z tej aukcji sprzedaje je od 2002 więc ma dobre opinie. Szajsu by nie sprzedawał chyba.

 

EDIT: dzwoniłem do nich i powiedzieli, że są to włoskie felgi z certyfikatami które dostane, z gwarancją, tylko ze na wzor Chicago. W ogólnych opiniach te włoskie repliki Chicago akurat są dobre.

Edytowane przez madhunt3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co niby takiego złego się dzieję z nimi? Wiadomo to repliki, ale cena atrakcyjna. Piszą, że replika replice nie równa. Koleś z tej aukcji sprzedaje je od 2002 więc ma dobre opinie. Szajsu by nie sprzedawał chyba.

 

EDIT: dzwoniłem do nich i powiedzieli, że są to włoskie felgi z certyfikatami które dostane, z gwarancją, tylko ze na wzor Chicago. W ogólnych opiniach te włoskie repliki Chicago akurat są dobre.

 

tia a świstak siedzi i zawija :wmorde

najlepszy numer to już to:

cytat z aukcji:

SLEDZKRYSTIAN WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

 

a fotki podprowadzone z netu i w dodatku passków na ori chicago 18'' :lol

i najlepsze,że w tej cenie to oryginały kupisz a nie badziew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginały? To podaj mi linka w takim razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oryginały? To podaj mi linka w takim razie.

 

a proszę bardzo:

ad1

czas szukania na alledrogo--2,5miesiąca

ad2

cena sprzedawcy 1500,- komplet

ad3.

brak kapsli i małe negocjacje--płatność gotówką 1400,-

ad4.

ori 18'' i dodatkowo RĘCZNY poler na lustro

ad5

widziałem już parę sztuk pojedyńczych (sam miałem tak zrobić i zakupić osobno pojedyńczo) w cenie 300-350PLN szt.

ad6

tak wyglądają---post nr206

http://forum.vw-passat.pl/threads/95774-KOZIOLEK-Czarny-Sportline/page11

ad7

ori oznaczenia---post nr211 (ten sam link)

ad8

jak kuujesz chicago to pamiętaj że posiadają końcówkę numeru AN albo T (pomiędzy jednymi a drugimi to różnica 200gram w wadze na 1szt. więc obowiązkowo,wszystkie cztery muszą być z jednakową końcówką)

ad9

to chyba wszystko by kupić dobre ori chicago .pozdr

 

p.s

ostatnio romeo kupił komplet chyba za 1500,-

możesz też podpytać Asi ile dała (pewnie podobnie)

 

p.s

ten model też ładny 18'' i cena pewnie jeszcze do urwania:

http://allegro.pl/oryginalne-alu-vw-audi-18-5x112-okazja-i2302598385.html

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje 5gr do tego tematu

 

powiem że jako sprzedawca jest spoko, bardzo konkretny i uczciwy koleś.

Kupowałem już kilka kompletów felg u niego i złego słowa nie mogę powiedzieć.

Raz nawet reklamowałem felgi i po miesiącu miałem nowe :) Wybrałem nawet inny model, bo tego co reklamowałem modelu już nie chciałem. Nie robił żadnych problemów z wymianą

 

nie baw sie w Chinczyka bo bedziesz załował

Wojtas ty masz chyba jakieś uprzedzenia do tego narodu :)

Nie ma co się oszukiwać teraz największe światowe firmy produkują w chinach, z prostej przyczyny, ekonomia.

Niby dlaczego ma żałować że felgi np wyprodukował Chińczyk, jesteś pewien że twoje 18" nie były produkowane w Chinach?

A kamery do VW to kto produkuje? Drewno na konsole?

Kamery mamy pozakładane u siebie i działają jak ta lala, a też przypłynęły do Europy z drugiej półkuli, czyli idąc z Twoim hasłem "nie baw sie w Chinczyka bo bedziesz załował" powinniśmy ich w ogóle nie zakładać.

 

sorry za OFF

 

A co niby takiego złego się dzieję z nimi? Wiadomo to repliki, ale cena atrakcyjna. Piszą, że replika replice nie równa. Koleś z tej aukcji sprzedaje je od 2002 więc ma dobre opinie. Szajsu by nie sprzedawał chyba.

EDIT: dzwoniłem do nich i powiedzieli, że są to włoskie felgi z certyfikatami które dostane, z gwarancją, tylko ze na wzor Chicago. W ogólnych opiniach te włoskie repliki Chicago akurat są dobre.

 

No właśnie co?

czekam na chociaż 2 konkretne argumenty że włoskie felgi nie są dobre do VW

 

a swoją drogą ciekawi mnie kto produkuje oryginalne felgi dla VW, bo na pewno sam VW ich dla siebie nie produkuje.

Tylko aby się nie okazało iż wyjeżdżają z tej samej fabryki co te 16" Chicago z podanej aukcji

 

tia a świstak siedzi i zawija

nadal twierdzę że włoskie felgi są OK i nie ma co się bać ich kupować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbasz - bardzo dobrze napisane ;)

 

@Blop - chciałem linki do konkretnych aukcji felg Chicago w podobnej cenie. Oczywiście jak mówiłeś, oryginalnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie co?

czekam na chociaż 2 konkretne argumenty że włoskie felgi nie są dobre do VW

 

a swoją drogą ciekawi mnie kto produkuje oryginalne felgi dla VW, bo na pewno sam VW ich dla siebie nie produkuje.

Tylko aby się nie okazało iż wyjeżdżają z tej samej fabryki co te 16" Chicago z podanej aukcji

 

hmm moje niby zrobili Germany :D

 

Co do reszty to chyba idziesz złym tokim rozumowania Marcin.Co innego część wyprodukowana np. w Chinach i przechodząca testy sprawdzające przez zleceniodawcę czyli np. inżynierów VW,a co innego małe żółte rączki składające w stodole części z ,,papierowych podzespołów''.

Co do felg,to chętnie bym zobaczył:

strukturę i grubość materiału

testy zderzeniowe passata i zachowanie się włoskiej (chińskiej) felgi (co jak wiadomo ma wpływ na bezpieczeństwo)

 

Ostatnio np. opowiadałem Hugsterowi jak nasz wspólny znajomy wpadł w dziurę na trasie mercedesem slk :wmorde

felga ori 19'' cali pogięta z oponą w precel,przednia lampa ,,wystrzeliła'' z auta do przodu,uszkadzając m.in. maskę,zderzak i błotnik :zeco

(gdyby felga była gorszej jakość i rozsypała się na kawałki--uszkodzenia auta były by duuuużo większe)

 

Osobiście jeżdżę z dziećmi,jedo auto skasowałem na żyletki i co jak co,ale podzespoły mające wpływ na bezpieczeństwo,to tylko ori. Mogą być to nawet chinole,taje,wietnamki itp. ale mam gwarancje producenta pojazdu że w razie wypadku itd. zachowają się tak jak powinny.

tyle z mojej strony,a każdy ma swój rozum i portfel............... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roberto :ok A propo nie chce byc upierdliwy Marcin ale miałem Cię za przykład bo zawsze mi mówiłes ze tylko ori sie liczy i nic po za tym :ok Jednym Najwiekszym atutem ori jest to ze zawsze mozna dokupic 1 lub 2 szt a chińczyka nie wiesz czy dokupisz taką samą ??????

 

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=2247384360

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka pewność, że to ory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niechaj ci zrobi fotki od srodka

muszą byc numery i znaczek VW

 

to moje alusy po tym poznasz ze to ori

 

dsc01782o.th.jpgdsc01781ku.th.jpg22046680141.th.jpg2204668014.th.jpg

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności