Skocz do zawartości
Dean

Rozpoznawanie znaków drogowych

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 16.04.2018 o 15:04, Dean napisał:

Znaki działają zaraz po odpaleniu auta, ponieważ nie wczytała się jeszcze nawigacja, a znaki czytane są poprzez kamerę. Jest jakiś problem z połączeniem danych z map i z kamery. Po wyjęciu karty SD z nawigacją znaki będą działać, tylko niedokładnie. 

U mnie jest tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wyjęcie jednej czy drugiej karty SD nie robi różnicy, znaki nie działają. Umówiłem się do ASO w Gdańsku i chyba wiedzą o takim problemie bo w rozmowie wyszło, że temat znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2018 o 10:37, xmarcinx napisał:

Niestety wyjęcie jednej czy drugiej karty SD nie robi różnicy, znaki nie działają. Umówiłem się do ASO w Gdańsku i chyba wiedzą o takim problemie bo w rozmowie wyszło, że temat znają.

Pamiętaj, że wyjęcie karty z nawigacją podczas jazdy nic nie da.  Trzeba zgasić i ponownie odpalić auto..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy coś się ruszyło z tematem rozpoznawania znaków drogowych? Jak dla mnie to jest żart, że od prawie roku nie mogę z tej funkcji korzystać. VW ma głęboko swoich klientów... :cenzura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktyczne zastosowanie tego systemu jest bliskie zera, ponieważ pokazuje niezbyt wiarygodne wartości tych ograniczeń (100kmh w centrum miasta na dwupasmówce na przykład). Tak wiec nie ma za czym płakać :) U mnie system działa ale równie dobrze mogłoby go nie być. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde faktycznie lipa. U mnie działa i to bardzo dobrze, czasami sfiksuje jak pisze kolegą wyżej ale to sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, koleżanki. Chciałbym wiedzieć ilu osobom nie działa wykrywanie znaków drogowych. VW ewidentnie ma klientów gdzieś. Mija już prawie rok, odkąd wykonano mi aktualizację softu, która to popsuła.

Ja wiem, że to tylko jakaś tam funkcja. Ale funkcja, która powinna działać i która reklamowana była przy zakupie. ASO nie ma żadnych informacji odnośnie aktualizacji naprawczej. Co z tym zrobić. Pogodzić się i mieć takie niepełne funkcjonalnie auto, czy walczyć?

Może reklamować samochód u dealera, który mi go sprzedawał? Jeśli VW sobie z tym nie radzi, to powinno po prostu wymienić system infotainment, na którym funkcja będzie działać?

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmartwię Cię: u mnie działa od początku, w poprzednim pasku też działa. 

 

No i na grzyba się przydaje ;-) czasem pokazuje 100kmh na Wisłostradzie... W Niemczech za to działa na żyletę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dean napisał:

Koledzy, koleżanki. Chciałbym wiedzieć ilu osobom nie działa wykrywanie znaków drogowych. VW ewidentnie ma klientów gdzieś. Mija już prawie rok, odkąd wykonano mi aktualizację softu, która to popsuła.

Ja wiem, że to tylko jakaś tam funkcja. Ale funkcja, która powinna działać i która reklamowana była przy zakupie. ASO nie ma żadnych informacji odnośnie aktualizacji naprawczej. Co z tym zrobić. Pogodzić się i mieć takie niepełne funkcjonalnie auto, czy walczyć?

Może reklamować samochód u dealera, który mi go sprzedawał? Jeśli VW sobie z tym nie radzi, to powinno po prostu wymienić system infotainment, na którym funkcja będzie działać?

U mnie działa całkiem dobrze od początku tj od października 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Macmaciek napisał:

No i na grzyba się przydaje ;-) czasem pokazuje 100kmh na Wisłostradzie... W Niemczech za to działa na żyletę. 

 

Czyli nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie: nie działa (mam wyłączone). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki system nawigacji macie? Discovery Media czy Discovery Pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Dean napisał:

A jaki system nawigacji macie? Discovery Media czy Discovery Pro?

Discovery Media

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy i jako pierwszy temat temat na tym forum trafiłem na ten. Ja kupiłem passata z tym systemem w Niemczech i tu działa perfekcyjnie ani razu jeszcze sie nie pomylił i to kamera czyta te znaki bo jak wiecie tu jest ogrom robot drogowych i kazdy jeden znak postawiony przez drogowców czyta No i nawet rozpoznaje znak 30 dla tirów w godzinach nocnych i go nie wyświetla. Jutro jade do polski pierwszy raz tym autem zobacze jak bedzie sie to w Polsce sprawowało bo aktualizacje mam robiona miesiąc temu przez niemiecki serwis. A przy zakupie auta dostalem ta karte sd z mapami ale nie mam jej wogole włożonej i nawigacja i wszystkie funkcje bez tego działają. Jesli chcecie to jutro wieczorem gdy dojadę do Gdańska moge wam napisac jak działa w naszym kraju 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W .de działa bezbłędnie. Najbardziej lubię te białe przekreślone znaki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce działa tylko wtedy, jak się wyjmie kartę SD z nawigacją. Niestety funkcja jest wtedy bardzo niedokładna. Często się myli. Posiadam u siebie Discovery Media, ale innym użytkownikom z tym systemem znaki działają. Napisałem reklamację do salonu VW w Nadarzynie o wymianę nawigacji na taką, na której funkcja wykrywania znaków będzie działać. Trochę żart, że od roku nie zostało to naprawione... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze. Gdy jechalem do Gdańska i spowrotem ten system u mnie działał bezbłędnie tak jak w Niemczech z włożona i wyciągnięta karta sd. Na robotach drogowych gdzie ich na DK 6 nie brakuje ani razu sie nie pomyliło. Jak by ktos chciał to aktualizacje robiłem w salonie VW Woldek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na DM też dalej nie działa, kabaret ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykrywanie znaków drogowych dalej nie działa w Polsce - wróciłem w sobotę z Chorwacji (Czechy,Austria,Słowienia i Chorwacja - działa), w Polsce po przekroczeniu granicy przestaje działać.

Posiadam Discovery Media II z 6.5" i najnowszą mapę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności