Skocz do zawartości
Dean

Rozpoznawanie znaków drogowych

Rekomendowane odpowiedzi

Dean ile czasu minęło od Twojej wiadomości do dealera do odpowiedzi? Ja czekam na odpowiedź w innej sprawie ale lada dzień bedą dwa tygodnie. Przypominałem się w ubiegłym tygodniu i dostałem informację że starają się zebrać wszystkie informacje w celu ustosunkowania się do mojego pisma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem swoje nowe auto i rozpoznawanie działa prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, odpowiedź była dość szybko. Nie ma dostępnej aktualizacji, trzeba czekać. Nikt tylko nie wie ile, a czekam od lipca...

Piotrek, nowe auto nie oznacza najnowszej aktualizacji. Ale nie wykluczone, że coś mogli po prostu poprawić. Tylko oni to wiedzą, aczkolwiek mam wrażenie, że nic nie wiedzą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tym asystentem znaków. U mni działa bez zarzutu chociaż to inne auto ale raczej sterowniki i oprogramowanie powinno być takie same.No chyba że się mylę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mi "mistrz serwisu" sprawdził moją aktualizację. Mam nr 751.

Podobno jest już nowsza i zaproponował mi aktualizacje. Umówiłem się na wtorek.

Aczkolwiek od razu powiedział, że nie we wszystkich passatach działa. 

Jak nie zadziała to trzeba czekać. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.11.2017 o 22:19, mm123 napisał:

Dzisiaj mi "mistrz serwisu" sprawdził moją aktualizację. Mam nr 751.

Podobno jest już nowsza i zaproponował mi aktualizacje. Umówiłem się na wtorek.

Aczkolwiek od razu powiedział, że nie we wszystkich passatach działa. 

Jak nie zadziała to trzeba czekać. 

 

Daj znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wersje oprogramowania. Tylko nie wiem czy są najnowsze. Te numerki nic mi nie mówią..

IMG_9318.thumb.JPG.da47c67e7a886f06e9fbcacbe7162c87.JPGIMG_9239.thumb.JPG.ef1eb0080354d3034879fc6d5dfe4b14.JPGIMG_9258.thumb.JPG.bf5f21af7bee8ce61ae453283f6b179e.JPG

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszego zdjęcia tam gdzie oprogramowanie mam 0751.

Teraz jest podobno aktualizacja na 0753.

Własnie czekam na wgranie. 

Dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej aktualizacji znaki działają :)

Wygląda na to, że wgrali mi to co ty masz Dean.

 

 

DSC_2541_1.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mm123 napisał:

Po dzisiejszej aktualizacji znaki działają :)

Wygląda na to, że wgrali mi to co ty masz Dean.

 

 

DSC_2541_1.JPG

Moje auto wyprodukowało się we wrześniu i też mam tę wersje. Znaki działają chociaż czasem się myli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mm123 napisał:

Po dzisiejszej aktualizacji znaki działają :)

Wygląda na to, że wgrali mi to co ty masz Dean.

 

 

DSC_2541_1.JPG

W który ASO to aktualizowałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motorpol Wroclaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem 1500 km  po nrd i za Odrą  rozpoznawanie znaków działa bezbłędnie.

Znaki wyświetlają się natychmiast

W Polsce  jest  chwilą zastanawia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nadzieja, dziś Passat jest w serwisie VW Zasada. Podobno wgrali jakieś nowsze oprogramowanie! Dam znać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w rozpoznawaniu znaków nie leży w samym DM/DP, a w mapie. Dzisiaj wyciągnąłem kartę ze swojego DM w celu aktualizacji, i zapomniałem jej zabrać :/ Ale - co się okazało wyszło na dobre :D Otóż jak tylko minąłem pierwsze ograniczenie samochód oznajmił gongiem, że system rozpoznawania znaków działa w ograniczonym zakresie i zaczął wyświetlać ograniczenia. Rozpoznał każde bez żadnego błędu. Oczywiście nie obyło się bez małych wtopek, jak np. wyświetlanie 70 po minięciu skrzyżowania, ale w sumie skąd miał wiedzieć, że właśnie podwyższenie zostało odwołane jak nie miał map ;-) Wniosek - problem leży w mapach. Zobaczę jutro czy nowa, październikowa aktualizacja coś wnosi w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest to problem oprogramowania a nie mapy. Jeśli spróbujesz wgrać starszą nawigację to także znaki nie będą działać. Jest jakiś problem z komunikacją miedzy danymi z mapy a tymi wykrywanymi z kamery samochodu.

Wczoraj podobno wgrywali mi jakieś nowsze oprogramowanie, choć według screenów nic się nie zmieniło. Wciąż te same wersje. Jak zadzwoniłem do serwisu, że oprogramowanie mam to same i znaki nie działają, to zaczęli się tłumaczyć, że to była "nakładka" wgrywana a nie oprogramowanie... Nie wiem o co chodzi, ale znaki wciąż nie działają. Dziś zaktualizowałem mapę do wersji October 2017 (0915), ale to też nic nie pomogło...

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam tymczasowo Passata B8 z sierpnia 2017 z pakietem Business, a więc m.in. z małą nawigacją + rozpoznawaniem znaków. Niestety rozpoznawanie znaków wydaje się działać tylko za granicą. W Polsce mam cały czas komunikat, że "brak danych dla tego obszaru". Ograniczenia prędkości nie pojawiają się nawet na podstawie danych z mapy nawigacji. W Niemczech wszystko już śmiga. 

Dzwoniłem do serwisu i powiedziano mi, że to znany problem i w Passatach oraz Tiguanach tak już jest. Ale przecież wielu użytkowników tego forum nie ma problemu z wyświetlaniem znaków w naszym kraju?

Chciałem zaktualizować mapę i mimo wgrania na kartę SD (inną niż fabryczną) stosownej wersji (Europa 1 dla Discover media 2) - karta nie jest wykrywana jako źródło danych nawigacji. Czy muszę używać tylko oryginalnej karty od VW?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

By motomouse,

Tematy połączono. Postaraj się następnym razem przeszukać forum pod kątem istnienia wątku poruszającego Twój problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat znaków drogowych jest długi i szeroki. Zauważ, że jak wyciągniesz kartę SD z nawigacją, to znaki zaczną działać. Wyświetli się wtedy komunikat, że usługa jest ograniczona, ale działać będzie.

Walczę z tym od długiego czasu. Wgrywali mi jakieś aktualizacje (podobno), ale to nic nie daje. Wiem też, że w Tiguanie problem rozwiązali. A w Passacie nie potrafią.

Co do samej karty SD, Volkswagen zaleca, by używać ich oryginalnej. Nigdy nie używałem "zamiennika" więc w tej kwestii nie pomogę.

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tygodniowego Passata z nawigacją Discover Media (tą 8-calową) i wyświetlanie znaków działa poprawnie (tak samo jak w moim poprzednim aucie z Discover Pro). Dodatkowo po zaznaczeniu w ustawieniach powiadomień o przekroczeniu dozwolonej prędkości można wybrać wersję dźwiękową lub optyczną i wtedy ładnie to pokazuje na AID. Można też ustawić, żeby informował dopiero po przekroczeniu o 20 km/h, żeby za często nie denerwował, ale trochę "powstrzymywał" jak za ostro jeździmy ;). Podsumowując u mnie jest wszystko z tą funkcją ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po raz pierwszy udało mi się zobaczyć w jaki sposób wyświetlany jest znak z ograniczeniem na AID - niestety tylko na parkingu centrum handlowego - po wyjeździe wszystko wróciło "do normy" - brak danych dla  tego obszaru :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności