Skocz do zawartości
Dean

Rozpoznawanie znaków drogowych

Rekomendowane odpowiedzi

...VW o tym wie, ale nie zna rozwiazania ...

 

To samo w GTE ;-) Pomimo wgrania aktualizacji Plichta w Gdańsku odpowiedział, że pechowo trafił się taki egzemplarz :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis VW Zasada miał do mnie oddzwonić w zeszłym tygodniu ponieważ wysłali zapytanie do VW. Jak się domyślacie nie oddzwonił i raczej mają mnie w poważaniu. Znaków nikt nie potrafi naprawić. Tylko co z tym robić? Czekać sobie grzecznie czy skakać po głowie, że samochód nie ma wszystkich funkcji, które mieć powinien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokazuje znaki , na pewno ograniczenia prędkości , sczytuje to kamera w szybie z drogi , dojezdzam do znaku i w tym momencie się zmienia na taki jak przy drodze . Mogę tę funkcję włączyć lub wyłączyć w ustawieniach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Tylko co z tym robić? Czekać sobie grzecznie czy skakać po głowie, że samochód nie ma wszystkich funkcji, które mieć powinien?

 

Wspomniany przeze mnie serwis Plichta w Gdańsku powiedział, że ponoć kilku klientów pisało pisma do VW o zwrot i wymianę wadliwych samochodów ale póki co żaden nie dostał odpowiedzi [emoji57]

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wspomniany przeze mnie serwis Plichta w Gdańsku powiedział, że ponoć kilku klientów pisało pisma do VW o zwrot i wymianę wadliwych samochodów ale póki co żaden nie dostał odpowiedzi [emoji57]

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Jeśli dla kogoś ta funkcjonalność jest rzeczywiście istotna, ma czas i nerwy iść na wojnę to proponuję rzecznika praw konsumenta, wbrew pozorom ta instytucja dobrze pomaga i bardzo przyśpiesza egzekwowanie wszelkich reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proponuję rzecznika praw konsumenta

Tylko trzeba być konsumentem, czyli nie mieć samochodu w Leasingu tylko kupionym na osobę prywatną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem informację z serwisu. Podobno VW wie o problemie z nie wykrywaniem znaków i pracują nad aktualizacją oprogramowania. Ma być gotowa pod koniec października lub na początku listopada. I problem występuje tylko w Polsce. W innych krajach znaki działają ok. Więc czekamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, może w końcu to naprawią. U mnie nie działa też w Słowacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest juz aktualizacja  od VW. Mój salon zamówił już kartę z aktualizacją. Mam dzwonić w przyszłym tygodniu i umówić się na serwis.

W tiguanie już podobno sprawę rozwiazali 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest dobra wiadomość! W poniedziałek samochód jedzie do serwisu więc dopytam też o tę aktualizację :) ....w końcu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi znaki działają w 50% procentach. Odczytuje informację o prędkości, nie widzę innych. Jakoś nie znalazłem info na temat znaków które chce żeby były pokazywane (czy sama prędkość czy też informacje o skrzyżowaniach itp.) Oczywiwcie taka sytuacja jest na AID na pasku/na środkowym panelu jak i na nawigacji. Nie wiem czy to dotyczy tylko PL. Jeszcze nie miałem okazji migrować autem za granice 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2017 o 19:31, Thomsoon napisał:

Mi znaki działają w 50% procentach

Z opisu wynika jednak, że działają w 100%. To tak ma działać - odczytuje tylko prędkość i chyba zakaz wyprzedzania i pokazuje max 1 znak jednocześnie na AID i HUD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam kamery, a zakaz wyprzedzania i ograniczenia także mi się wyświetlają. Tak więc jest to odczyt z mapy GPS, a kamerka pewnie rejestruje to, co się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zakaz wyprzedzania jakoś nigdy nie przykuł mojej uwagi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postraszyc importera zadaniem wymiany auta na wolne od wad. Problem od razu sie rozwiaze. Zadzialalo w przypadku brata VW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza informacja z serwisu. Aktualizacja była, ale została wycofana ponieważ... nic nie naprawiała. Więc ponowne czekanie na kolejną, która w końcu naprawi znaki drogowe... Cyrk.

Edytowane przez Dean
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dean a u Ciebie żadne znaki nie działają ?! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Thomsoon napisał:

Dean a u Ciebie żadne znaki nie działają ?! 

Nie, działają tylko jak wyjmę kartę z nawigacją, ale funkcja jest ograniczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaków jak nie było tak nie ma..

Oto co napisali z VW:

Cytuj

 

Szanowny Panie,

dziękuję za kontakt. W odpowiedzi na Pana zgłoszenie pragnę poinformować, iż niedogodność związana z korzystaniem z funkcji wykrywania znaków drogowych w Polsce jest znana Importerowi. Sprawa została przekazana do Producenta, który prowadzi bieżącą analizę zgłoszonego między innym przez Pana przypadku.

Jednocześnie pragnę poinformować, iż Centrum Informacji Volkswagen nie otrzymało terminu, kiedy prowadzone prace zostaną zakończone i system będzie działał w pełni sprawnie.

Przykro nam z powodu zaistniałych niedogodności. Uprzejmie prosimy o wykazanie trochę cierpliwości.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie już może coś na temat wykrywania tych znaków drogowych? Sprawa zmienia się w jeden wielki żart. Popsuli coś i przez tyle miesięcy nie potrafią naprawić. Gwarancja mi się skończy i pewnie będę musiał zapłacić za update... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności