Skocz do zawartości
Slabb

Volkswagen Arteon

Rekomendowane odpowiedzi

O właśnie. To są te elementy, które czynią ten samochód bardziej dopracowanym. Fotele, skrzynia 7-biegowa w TSI i pewnie zawiecha.

 

 

 

zapewne mówisz o tym:

[ATTACH=CONFIG]152629[/ATTACH] względem Highline [ATTACH=CONFIG]152630[/ATTACH]

ciekawe czy to tylko w wersji R-line...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego ma być lepsza "zawiecha" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dla lepszego komfortu użytkownika.

 

 

 

dlaczego ma być lepsza "zawiecha" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już może pytał, ile trzeba czekać na arteona i na jakie rabaty można liczyć? Kolejna sprawa, to czy ktoś może wie, czy te siliniki benzynowe w arteonie to są już te nowe silniki z filtrami cząstek stałych? (pamiętam, że golf 1.5 właśnie miał go mieć, stąd pytanie). I już ostatnia kwestia - czy ktoś kiedyś próbował zmieniać zamówienie na zupełnie inny samochód? Pod koniec lutego zamawiałem passata ale zamawiając go zupełnie nie brałem pod uwagę arteona (z tego co pamiętam cena miała być znacznie wyższa). Jak zobaczyłem cennik to się lekko zdziwiłem (względem zamówionego passata arteon wychodzi raptem parę tysięcy drożej - a ma lepszy silnik 1.8 tsi 180km względem 2.0 tsi 190km i lepszą skrzynię - sucha względem mokrej). Zastanawiam się nawetczy nie warto stracić całą zaliczkę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I już ostatnia kwestia - czy ktoś kiedyś próbował zmieniać zamówienie na zupełnie inny samochód? Pod koniec lutego zamawiałem passata ale zamawiając go zupełnie nie brałem pod uwagę arteona (z tego co pamiętam cena miała być znacznie wyższa). Jak zobaczyłem cennik to się lekko zdziwiłem (względem zamówionego passata arteon wychodzi raptem parę tysięcy drożej - a ma lepszy silnik 1.8 tsi 180km względem 2.0 tsi 190km i lepszą skrzynię - sucha względem mokrej). Zastanawiam się nawetczy nie warto stracić całą zaliczkę :/

 

Wydaje mi się, że powinno Ci się udać bez problemu wycofać z zamówienia, chyba, że zamawiałeś bardzo nietypową konfigurację Passata. Dealer Twoje auto raczej sprzeda (o ile nie można anulować już produkcji). Ja kiedyś anulowałem zamówienie na Superba - cała zaliczka do mnie wróciła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że powinno Ci się udać bez problemu wycofać z zamówienia, chyba, że zamawiałeś bardzo nietypową konfigurację Passata. Dealer Twoje auto raczej sprzeda (o ile nie można anulować już produkcji). Ja kiedyś anulowałem zamówienie na Superba - cała zaliczka do mnie wróciła.

 

Zaliczke przedsiebiorca musi zwrocic - takze nie widze problemu.

'Zadatku' moze nie zwrocic.

W razie watpliwosci Rzecznik Praw konsumentow pomaga w takich sytuacjach bezplatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania czy utrzymana jest wysokość rabatów z passka/golfa. Jeżeli ktoś mi tyle zaoferuje to zamówię, tylko chciałbym chociaż w tym usiąść najpierw.

 

Przy okazji czy wiecie: (a) kiedy będzie można zobaczyć w salonie takiego arteona; (b) a kiedy odbyć jazdę?; © czy będzie jakakolwiek modyfikacja zawiasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arteon - rabat - pewnie do 10%

Samochody pewnie będą w salonach w połowie roku - lipiec?

 

Masy samochodów Arteon R-Line vs. Passat HL limuzyna

2,0 TSI 280 KM - 1.716 kg / 2.240kg vs. 1.615 kg / 2.220 kg

2,0 BiTurbo 240 KM - 1.828 kg / 2.360 kg vs. 1.721 kg / 2.260 kg

czyli Arteon ok. 100 kg cięższy a ładowność pewnie będzie niższa.

 

Zużycie paliwa Arteon ma dużo wyższe zużycie paliwa w mieście:

2,0 TSI 280 KM - 9,2 , 6,1 i 7,3 l/100km vs. 8,9 , 6,1 i 7,1 l/100km

2,0 BiTurbo 240 KM - 7,1 , 5,1 i 5,9 l/100km vs. 6,6 , 4,9 i 5,5 l/100km.

Może zużycie w mieście jest to liczone wg innych norm ?

Edytowane przez d7d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem ze pierwsze sztuki u klientów maja sie pojawić juz w czerwcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jakie dokładnie zmiany kryją się pod cennikowym "dodatkowym wytłumieniem wnętrza"?

 

i czy będzie wersja 190km diesel 4x4? (btw. dopłata do 240km bi-tdi 4x4 z 190km tdi wynosi efektywnie jedynie ze 16k, ale silnik dziki i trochę strach co będzie po gwarancji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie ktoś jakie dokładnie zmiany kryją się pod cennikowym "dodatkowym wytłumieniem wnętrza"?

 

Wszyscy czekamy na konkretniejsze informacje dotyczące tego pakietu. Na pewno obejmuje on podwójny szyby przednie boczne, natomiast nie wiadomo co z tylnymi. Niektórzy forumowicze sugerowali też ew. dodatkowe maty/wygłuszenia elementów bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czeskim konfiguratorze jest napisane: przednie, boczne i tylna szyby tłumiące dodatkowo przyciemnienie 65% i zaawansowane urządzenie do kontroli hałasu w samochodzie, tłumacz on-line.

Edytowane przez Slabb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesi maja już Arteona a my nie mamy.

Za to w Polsce Arteon jest trochę tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W szwajcarskim konfiguratorze to samo wszystkie szyby boczne laminowane włącznie z tylna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi to obiecująco, ale nieraz bywały już błędy w opisach opcji w konfiguratorach. Nawiasem mówiąc to ciekawi mnie, czy VW w końcu wprowadzi pełny head-up display (bez wysuwanej szybki), skoro takie marki jak Volvo, Opel mają normalną projekcję na szybie.

 

Co do okien to z tymi bezramkowymi szybami bywają problemy zimą (przymarzają do uszczelek i nie ma jak dostać się do auta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smarowanie SONAX sztyft do uszczelek gumowych lub podobne nie pomaga czy zostawia ślady na krawędzi szyby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Smarowanie SONAX sztyft do uszczelek gumowych lub podobne nie pomaga czy zostawia ślady na krawędzi szyby ?

 

Próbowałem róznych wynalazków, ale to przymarzanie następuje jakby wewnątrz uszczelki i przy pewnej pogodzie nie ma siły. Gdy w dzień jest odwilż, szyba jest mokra, a potem przychodzi mróz to szyba przymarza i nie chce schodzić w dół (tak było w Passacie CC). Z reguły pomagało skrobanie jakąś kartą kredytową, ale może teraz coś w tej kwestii poprawiono*;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbowałem róznych wynalazków, ale to przymarzanie następuje jakby wewnątrz uszczelki i przy pewnej pogodzie nie ma siły. Gdy w dzień jest odwilż, szyba jest mokra, a potem przychodzi mróz to szyba przymarza i nie chce schodzić w dół (tak było w Passacie CC). Z reguły pomagało skrobanie jakąś kartą kredytową, ale może teraz coś w tej kwestii poprawiono*;)

 

Ja u siebie w CC smarowalem uszczelki wazelina techniczna , dosłownie odrobine wazeliny do srodka tam gdzie szyba sie chowa i ani razu szyba nie przymarzla a bywalo tak ze auto w zimie mylem i stalo pod chmurką;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności