Skocz do zawartości
Gość bodek82

ChipTuning z Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

uchylasz się od odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nic nie musze przed nikim udowadniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wobec tego sam powinieneś sobie odpowiedzieć po co większość tunerów ma hamownie :516:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wobec tego sam powinieneś sobie odpowiedzieć po co większość tunerów ma hamownie

No to juz wiesz za co placisz :516:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moderatora bardzo bym prosil o zrobienia porzadku bo sie straszny syf zrobil.

A co do tematu - mysle, ze dyskutowanie z Kurzynem nie ma sensu bo 'wie' lepiej.

Jak ktos inny bedzie mial watpliwosci to chetnie wytlumacze jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli prowadzi to do tego ze nie ma sensu sie wypowiadac na forum... wyrazilem swoja opinie, przebyte doswiadczenia a Wy je podwazacie.

wie' lepiej

I po co ta aluzja, ulzylo CI???

To tak jakbys powiedzial jak smakuje baton przed jego sprobowaniem. Myle sie?? Popraw mnie!!!

Jest to OT zamykajace ten watek, wiadomo dlaczego. Nastepnym razem sprobujcie batona i powiedzcie jak smakuje a nie odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty udajesz czy naprawde masz klopoty z pojmowaniem swiata? Czy zeby sie przekonac

ze wrzatek parzy to musze tam pchac lapy? To chyba jest jasne, ze nie zmienia sie oprogramowania w autach hurtem chyba ze sa z fabryki prosto. Ustalmy jedna podstowa rzecz. Od tego jaki powinien byc soft zalezy:

 

- stan silnika i podzespolow

- styl jazdy kierowcy

- wymagania/preferencje kierowcy

- sumienie tunera

to sa takie najwieksze podstawy.

 

Teraz jesli wiadomo jest ze np wtryski albo turbina jest na wykonczeniu (wtryski mozna np sprawdzic vagiem) to nikt normalny kto ma pojecie o chiptuningu nie bedzie na sile pchal wiekszej dawki paliwa czy zwiekszal doladowania na turbinie. Dalej,

jesli ktos chce miec tylko kopa w plecy to najwiekszy moment robi sie na dole (z uwzglednieniem sprzegla i podzespolow) a jak ktos woli ciagnac do konca to sie przesuwa ten moment. Jak bez takich informacjami mozna zmieniac program ??

Co myslisz ze Kowalski jak widzi ze auto jezdzi to znaczy ze jest sprawne i mozna chipowac ?

Innym faktem jest, ze widzialem w akcji tunera, ktory powiedzial, ze z silnika 130KM

nie wyciagnie wiecej jak 150KM i nie dlatego, ze nie potrafil tylko dlatego ze widzial

klienta i bylo wiadomo ze to debil. Tego wirusy z allegro tez nie przewiduja.

 

A po drugie i najwazniejsze jest fakt, ze nie wiadomo kto to pisal. I jak pomylil sie z wartosciami to przekreca silnik. Wiesz kto pisal te programy? Daje ci ktos na to gwarancje? Kupujesz kota w worku i modlisz sie aby pseudo tuner wyslal Ci aby napewno dobra kostke bo jak pomylil parametry twojego silnika to mozesz juz szukac takiego do jakiego wyslal ci soft. Dalej uwazasz ze chipy z allegro to dobry pomysl ?

:krzeslem::krzeslem::krzeslem:

To, ze twoj kolega wsadzil i jezdzi to nie znaczy jeszcze, ze wszystko jest wporzadku.

Moj passat jak go kupilem mial od 2200obr prawie 400NM co powodowalo, ze auto niemilosiernie sie zbieralo. Jedzilo. Problem byl taki ze po jakims czasie musialbym wymieniac sprzeglo. Nie wiem skad ten program. Ty tez nie wiesz jaki program i jakie parametry ma twoj znajomy. Mam nadzieje, ze teraz zrozumiesz i przestaniesz odwalac szopki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurzyn, ty chyba fora pomyliłes to jest forum Passata a nie firmy cukierniczej. Nikt Ci nie mówi, że masz myśleć tak jak oni. Tylko nie mów, że tunerzy biorą 1500zl za taką samą modyfikacje, jaką daje chip z allegro. Ja bym nie ryzykował jakiegoś taniego badziewia w samochodzie bo szkoda silnika by mi było. Rób człowieku co chcesz twój wybór, twój silnik (a raczej szczątki z chipem z allegro) :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pakarod, Luq@sz, znajdzcie mi do jasnej ciasnej gdzie ja pisalem ze: ludzie kupujcie, to jedyna taka okazja! Jezeli nie umiecie czytac to napisalem ze kolega jezdzi na takim chipie i jest wszystko OK, zrobil na w ch.. km i silnik jest jak talala. Skad do jasnej k$% te oskarzenia, ludzie postradaliscie zmysly??? Luq@sz, wyjezdzasz mi z

o jest forum Passata a nie firmy cukierniczej

zastanowiles sie co tym udowodniles i ile wniosles do tego watku???

Kolejne pytanie, przeczytaliscie jaki jest zalozony temat. Zabolalo kogos ze samochod na tym jezdzi i sie nie rozpadl po 20tys km???

Ty udajesz czy naprawde masz klopoty z pojmowaniem swiata

Czy jak tuningowales swoje auto to ja wyjezdzalem do Ciebie z takimi tekstami???

Jestescie zwiazani z jednym paradygmatem i nie dopuszczacie do siebie zadnej innej opcji.pakarod, skoro z Ciebie taki kozak, to dlaczego bez hamowni mowisz w innym watku koledze z silnikiem 101KM ze spokojnie moze tuningowac na 130 KM bo 140 to moze byc za duzo???Dales przyrost mocy o 30%, policz ile daja te chipy.Ludzie przeczytajcie co napisalem na 1-szej stronie tego tematu i powiedzcie gdzie popelnilem blad. Napisalem ze kolega jezdzi. Urazilo to kogos??? To po co sie wypowiadal??? Zadam kolejny raz to samo pytanie: jest na forum ktos kto mial te chipy i padl mu silnik???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje auto tez zrobilo conajmniej 30tys km na chipie gdzie 400Nm mialem od 2200 i co? nic. Sprzeglo juz wiem, ze mam na wyczerpaniu. I nikt nie ma zamiaru Cie tu obrazac.

A ja Ci jeszcze raz powtarzam, ze nie musze nikogo znac komu przekrecil sie silnik aby wypowiadac takie sady. Pomysl logicznie. Program do auta jest jak lekarstwo. Czy mozna na te same dolegliwosci bez obejrzenia pacjenta wypisywac lekarstwo? Mozna i moze sie udac ale moze tez sie nie udac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pakarod, widzisz, widze ze w koncu chyba sie wyjasnilo, powtarzam ze napisalem tylko ze to dziala na kolegi aucie. Moze przypadek. Napisalem tez ze testujemy to na silniku 1Z ale ma za malo jeszcze przejechane zeby sie wypowiadac. Spotkamy sie na spocie, pogadamy przy pifffku i luz. Takze nie wiem skad byly te oskarzenia ze robie z igly widly. Wsiedliscie na mnie jakbym Wam co najmniej powiedzial ze macie 5 biegow do tylu i 1 do przodu. pakarod, sledzilem rowniez Twoj watek i Twoje przygody wiec wiem ze rowniez masz racje, nie twierdze i nie twierdzilem ze racje mam tylko ja. Peace :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huh nareszcie sie dogadalismy :hurra::hurra:

I nie chodzi tu o to kto ma racje ale aby uswiadomic ludzi, ktorzy chca kupic chipy z allegro. Sa to programy niewiadomego pochodzenia ktore moga dzialac ale nie musza.

Z ta roznica, ze nigdy podkreslam nigdy nie beda tak dobre jak napisane bezposrednio przez dobrego tunera. Moga dzialac, baaa nawet moga byc lepsze od programu pseudo tunera ale zawsze warto pojsc po takim programie na hamownie zeby ocenil to inny tuner. Taka akcja jest tansza bo (jakies 500zl program z allegro + 250zl hamownia) i wiemy czy wszystko jest ok czy nie. Gorzej jak sie okaze, ze jednak wstawilismy syf... :evil::evil:

 

Peace :vw::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurzyn, obruszyłes się jak by ci ktoś wrzątek wylal nie poweim gdzie. He he :krzeslem::rotfl: no cóż toszto nie musisz się tak emocjonować, jak ludzie piszą to co myślą. Tak, jak pakarod napisał nie chodzi tu o to kto ma racje ale aby uswiadomic ludzi, ktorzy chca kupic chipy z allegro. To, że ktos założył chip i narazie nie ma problemow ni znaczy, że na nie nie napotka. A w przypadku tónerow z hamowinią oni daja gwarancję! Pawel, podziwiam twój zapał :] nie zmieniaj sie bądź jak teygrys...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że ostudziliście emocje,bo poprostu nie chciałem więcej pisać w temacie.Pozdrawiam wszystkich i tych co mają cipy z allegro również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czym potwierdzisz swoja teze??? Domniemaniem??? Napisz, chetnie poczytam :vw:

 

 

 

czytaj....

 

http://streetracing.pl/forum/viewtopic.php?t=39861&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=50d4008e0691533f1df7f50fcf884238

 

 

zwroc uwage na słowa obeznanych ludzi...bobik, rob, rufi itp. zobacz rowniez pierwszy wykres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też to czytałem wczoraj....ale wniosek jest jeden.....tanie mięso psy jedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos lubi drutowac to jego sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zwroc uwage na słowa obeznanych ludzi...bobik, rob, rufi itp.

Zwrocilem, tak jak napisales. Niestey pisali tak bo nie mogli inaczej, zyja z tego. I tak wszyscy wiedza ze prawda lezy po srodku no i wypowiedzi w tym linku wszystko wyjasniaja. Doszliscie do jakiegos wniosku konkretnego?? Tylko zlitujcie sie i juz nie piszcie ze chipsy z allegro to shit, bo nie jeden jezdzi z takim oprogramowaniem, tylko zaplacil za nie troszke wiecej... :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem dlaczego piszesz że żyją z tego,chyba nie uważnie czytałeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ja sam ma chip'a by allegro w moim passku VR6 i powiem jedno, to działa, o wszem nie dało to sporo bo i w benzynie bez turbo nie da, ale różnica jest odczuwalna oczywiście na plus, i nie jest to czcze gadanie tylko naprawdę używam tego osbiście i naprawdę jest OK, jak jest ze spalaniem to nie wiem, w końcu kupując Vr-a liczyłem się z ponadprzeciętnym zapotrzebowaniem, ale dodtychczas zmulony Vr-a (każdy ma ten objaw) jedzie już od znacznie niższych obrotów niż na seryjnym sofcie i kręci się dość dłuuugo - sama radość :) Jeśli chodzi o wytrzymałość i zużycie silnika to trudno mi cokolwiek powiedzieć - jeździ i jest ok. Ja osobiście polecam tą formę zwiększenia mocy, w rozsądnych pieniądzach. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności