Skocz do zawartości
Gość bodek82

ChipTuning z Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Super sprawa,ale kup na wymianę drugi silnik :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super sprawa,ale kup na wymianę drugi silnik

Skad wiesz, jezdziles?? Moj kolega wsadzill dokladnie takie cos i dokladnie od tego sprzedawcy do audi C-4 A-6 2.5TDI, zrobil przy tym juz sporo km, dla ciekawosci pojechal ostatnio zdiagnozowac silnik i co wyszlo??? Wszystko OK. Takze jezeli nie masz z tym doswiadczenia to sie nie wypowiadaj, bo widze ze tutaj o drugim silniku sa tylko Twoje wlasne przypuszczenia. Ja powiem ze w audi z tym silnikiem jest sprawdzone, poprawa mocy jest odczuwalna i nic sie nie dzieje, jezdzi ciagle z tym samym silnikiem!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup i wypróbuj,już wielu osobom się silniki przekręciły,a tak naprawdę to da może 5KM-10KM,i się nie irytuj tak ,tylko poczytaj trochę postów to może będziesz mądrzejszy.Jak nie ma różnicy to po co przepłacać?Kup Dosię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelb6, ale zauwazyles ze wypowiadajacy sie nie mieli tego zalozonego?? Nie wiem, moze do pompowtryskow to nie jest dobry pomysl, ja powiedzialem o silniku 2.5TDI, jezeli chodzi o 1Z, bo taki ma kolega ktory zalozyl posta, to sie na razie jeszcze nie wypowiadam, bo taki silnik jest obecnie testowany przez mojego drugiego kolege, ale zrobil on na razie 30 tys km na tym chipie i jest wszystko OK, jak sie cos bedzie dzialo zlego to na pewno napisze. Przepraszam Cie jezeli CIe urazilem, a jezeli ktos mial cos takiego i cos mu padlo, to prosze niech napisze, kazda informacja jest cenna.

Pzdr

//edit: ja nikogo do niczego nie namawiam, pisze tylko jak jest na prawde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bodek82

Ja jeszcze dodam że wszyscy na forum zachwalają Chip Tuning, polega on na wgraniu odpowiedniego softu, na odległość tego jednak zrobić się nieda więc opracowano same sterowniki które się wlutuje do kompa z tym że za niebagatelnie niższą cenę :ok: . Kwestja tego czy rezultaty są porównywalne i czy może ktoś próbował takiego Chipa na hamowni??? :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcecie powiedziec ze CIP do silnika 90km i 110 jest dobry? albo do jednego albo drugiego. Te silniki IMO sie roznia.... Kurzyn kolega hamowal auto? czy pan henio powiedzial ze wszystko gra bo jedzie?

Bodek, chcesz to zamontuj, moim zdnaniem to ZŁO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

the.wolf, kolega bedzie hamowal auto jak wroci z trasy, dokladnie kiedy to nie wiem, napisze jak bedzie juz po. Piszesz za 1Z i AFN to rozne silniki, i owszem, ale zeby zamowic tego chipa musisz powiedziec jakie masz nry na starych chipach i jeszcze jakies inne, to nie jest tak ze mowisz jaki masz silnik i Pan przysyla Ci chipy.

moim zdnaniem to ZŁO
czym potwierdzisz swoja teze??? Domniemaniem??? Napisz, chetnie poczytam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dobry tuner pisze program pod stan silnika/jego podzespolow oraz pod kierowce.

Jesli program jest za bardzo wyzylowany a silnik na wykonczeniu to latwo przekrecic. Natomiast jesli program jest napisany bardzo lajtowo to czesto sie moze okazac, ze wiecej bylo giftow z fabryki niz koni z programu.

 

To tak jakbys wiedzial, ze boli Cie kregoslup i zamiast pojsc do lekarza, ktory zdiagnozuje co dokladnie CI trzeba to kupujesz super specyfik na bole kregoslupa w ktorym niedokonca wiadomo co dokladnie jest i jakie ma dokladnie dzialanie. Teraz rozumiesz?

I nie oburzaj sie tak, ze jak ktos nie wie mial to nie ma prawa wypowiadania sie. Bo lepiej

nie robic i madrze gadac niz robic i glupio gadac si? To jest jak z poparzeniem, nie trzeba

wsadzic lapy pod zelazko, zeby wiedziec, ze poparzy. Ale skoro twoj znajomy wsadzil i nic mu sie nie stalo to mogl to byc tylko przypadek ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bodek82

Proponuję trochę wyluzować i pomyśleć obiektywnie. :krzeslem: Zajeżdzonego samochodu do tunera nie zaprowadzamy, więc stan silników jest podobny. Czy tuner pisze program dla każdego oddzielnie?? może tak mówią, ale niesądzę by posiadali taką wiedzę. Nie każdy samochód chcą wirusować, więc mają spewnością jakiś wzór do określonego silnika i do niego sie stosują. A na aukcji mamy taki wzór wgrany. Dobrze rozumuję czy znowu cosik pomieszałem????

Zastanawiam się jeszcze czy sam bym potrafił go wlutować :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedzcie moi mili dlaczego wirus kosztuje u dobrych tunerów np.1500zł lub więcej,a na allegro 350zł i niczym się nie różni,czyli tunerzy mają ponieść klęskę bo na allegro są po 350zł.Dopuki ktoś się nie poparzy będzie kupował tanie "gówno".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bo tunerem nie jestem, ale powiedz dlaczego za wgranie oprogramowania biora 1500zl, a wgrywaja Ci gotowe, takie jak jest np w chipie(tak mysle) i za wgranie biora 1500zl?? Tunerzy mowia ze to zlo, ale dlaczego?? Bo moze widza konkurencje, bo moze to dziala. Nie wiem czemu piszecie ze padaja silniki. skoro tak to pokazcie mi chociaz jednego ktory mial zmienionego chipa na takiego i padl mu silnik?? Jest ktos?? WATPIE :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurzyn, z tego co się orientuję to zmiany oprogramowania są podobne, ale nie jest tak, że w dwoch identycznych silnikach możesz wgrać to samo oprogramowanie. Nie ma dwóch identycznych silników, bo każdy ma troche inną technikę jazdy i troche inaczej sie wszystko układa. Takie różnice wychodzą na hamowniach, ponad to samochody fabrycznie nowe też nie mają identycznych parametrów, ok 5-7% różnicy zarówno na +, jak i - w stosunku do podanych wartości fabrycznych. Dlatego każdą mape sterowania trzeba dostosować o określonego egzemplaża. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luq@sz,

a widziales badz znasz jakiegos tunera, ktory pod kazdy samochod, pod kazdy silnik pisze inne, oddzielne oprogramowanie??? Ja o zadnym zakladzie takich rzeczy nie slyszalem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurzyn, a hamownia to do czego służy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hamownia to do czego służy

hahahaha, nie dobijaj mnie tym pytaniem...ale mysle zeby po to aby sprawdzic hamulce, czyli jaka odleglosc przebedzie auto hamujac np ze 100km/h :rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że na pozimie jesteś, nie biorę już dyskusji w tym temacie bo poprostu ręce opadają.Kupuj z allegro chipsy ,na zdrowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widze że na pozimie jesteś

odpowiedz byla na takim poziomie jakim bylo pytanie. Plac 1500 i placz.... I nie oceniaj mnie, bo nie masz podstaw, nie znasz mnie i troche kultury, bo robi sie to nieprzyjemne a w dyskusji nie musisz brac udzialu, napisales wczesniej zebym sobie poczytal posty ludzi ktorym padly po tym silniki, skoro takich nie ma to po co to pisales???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napisz do czego służy hamownia bo pisałeś że tuner nie stroi programu pod silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelb6, jak nie wiesz to wpisz w google

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności