Skocz do zawartości
Robson75

Problem z odpaleniem po nocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Może to normalny objaw ale nie wiem bo auto mam dopiero 3 dni.Zauważyłem że po nocnym postoju w garażu auto nie daje się odpalić.Wsiadam , wkładam kluczyk , zapalaja się lampki kontrolne , potem wciskam kluczyk i nic się nie dzieje i tak kilkukrotnie i w końcu za trzecmi , czwartym razem odpali. Później w ciągu dnia odpala normalnie za pierwszym razem.

Czy ktoś podpowie czy to normalne czy coś robię nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko na wszelki wypadek napiszę. Auto z automatem odpala się z wajchą w pozycji P albo N. Inaczej nie odpali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tylko na wszelki wypadek napiszę. Auto z automatem odpala się z wajchą w pozycji P albo N. Inaczej nie odpali

 

Tak własnie odpalam,jest to mój trzeci samochód z automatem. ale wkońcu odpala za trzecim,czwartm razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za słabo wciskasz hamulec noga.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy trzeba wciskać hamulec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak juz jest Marku.

 

Nie wcisniesz hamulca to nawet na p czy n nie odpali.

 

Serio moze za slabo wciskasz hamulec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kręci rozrusznik? Może aku się kończy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo tak juz jest Marku.

Nie wcisniesz hamulca to nawet na p czy n nie odpali.

Serio moze za slabo wciskasz hamulec.

 

Co oni nawymyślali. Wygląda na to że B6 to przy B7 całkiem normalne auto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A od kiedy trzeba wciskać hamulec?

Hamulec wciskam przed włożeniem kluczyka ,aku ma pół roku(dostałem fakturę zakupu) nie zwróciłem tylko uwagi czy zapala się zielona lampka od pedału hamulca ale zaraz to sprawdze.Jutro podłaczę do kompa , moze coś wyjdzie

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

kręci rozrusznik? Może aku się kończy?

 

Rozrusznik nie kręci ale aku nowy.Ale dziej się to tylko przy pierwszym uruchomieniu po nocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny juz b7 co zle odpala lub nie odpala.

Daj znac czy błedy jakieś łapie.

Zielona lampka hamulca jesli jest widoczna a hamulec wcisniety to juz jest jakiś trop....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejny juz b7 co zle odpala lub nie odpala.

Daj znac czy błedy jakieś łapie.

Zielona lampka hamulca jesli jest widoczna a hamulec wcisniety to juz jest jakiś trop....

 

Zielona lampka się pali czyli jest ok , może coś ze stacyjką i kluczykiem czekam do jutra i podłaczę kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ma zgasnac gdy wciskasz hamulec....

 

I gaśnie , tylko mimo naciskania na kluczyk nic sie nie dzieje, dopiero jesli kilka razy właczę i wyłacze zaplon i naciskam kluczyk to zapali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na pierwszy ogień - zmień kluczyk, może coś go boli,

 

jeżeli na drugim kluczyku będzie to samo - wymień baterię w kluczyku

 

jeżeli nie pomoże - może aku jednak nie jest sprawny,

 

później - cały milion możliwości rzeczy do naprawy lub wymiany....

 

Pozdrawiam

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak na pierwszy ogień - zmień kluczyk, może coś go boli,

 

jeżeli na drugim kluczyku będzie to samo - wymień baterię w kluczyku

 

jeżeli nie pomoże - może aku jednak nie jest sprawny,

 

później - cały milion możliwości rzeczy do naprawy lub wymiany....

 

Pozdrawiam

K.

 

Jutro sprawdze , podłacze do kompa ,dzisiaj użyję drugiego kluczyka.

A jeszcze podpytam, nie dogrzewa mi się silnik ,wskazówka tylko delikatnie idzie w górę ,myslę że to termostat ,wymienię go niebawem razem z nowym rozrządem.Moze być jakiś inny powód niskiej temperatury silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie termostat dsg padł.

 

Wymien szybko.

 

Glowny termostat zostaw w spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tego co mi znajomy mówił, chociaż dziwne przy takich temperaturach ( Ma B7 170 KM ) musi poczekać aż zgaśnie spiralka bo nie odpali ...

Może awaria stacyjki ja w B6 mam czasami tak że mimo duszenia pilota dostanie jakby " Impuls " i jest ten obrót wałem ale jak to w b6 jest że trzeba dusić aż zapali nie tak jak w B7 że sam go uruchomi co za razem jest moim drugim pytaniem czemu tak u autora tematu nie robi.

 

W B7 znajomego silnik kręci jak się dusi kluczyk a dopiero po puszczeniu pilota odpali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam...... dzis odpalalem z kluczyka i tez chyba tutaj trzeba wprawy nabrac :) nie chcial mi odpalic.

 

Ja mam keyless i zawsze przyciskiem

Start odpalam.

 

Ale dzis chcialem tak jak Wy i tez mi cos nie wyszlo. Dopiero za drugim razem sie udalo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Po sprawdzeniu kompem nic nie wyszło ale wczoraj wieczorem zauważyłem że mam słaby aku więc na cała noc podłaczyłem prostownik i rano wszystko było OK, pali normalnie bez żadnych problemów.Wychodzi na to ze przyczyną niedomagań był niedoladowany akumulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuję ,wsiąść do auta ,wcisnąć hamulec nacisnąć start i poczekać ,mam tak samo i niekiedy z rana potrafi to denerwować ale on musi sam pomyśleć.

A co powiecie na to ,zostawiłem auto na ponad tydz. na parkingu ,po tym czasie chcę odpalić i nic (objawy jak przy cofaniu się paliwa) i wiecie co ,nie miałem żadnego wpływu na długość kręcenia ,raz kręcił dłużej raz krócej ,a najlepsze jak pojawił się komunikat SPRÓBUJ ODPALIĆ RĘCZNIE czyli jak na korbkę? ,no i próbowałem odpalając normalnie kluczykiem ,ale to nie było to ,bo komunikat sie pojawiał ,na moje szczęście odpalił i do dnia dzisiejszego zero problemów.

Wcześniej miałem problem ,że po jeździe ,np. gdzieś parkuję itp. wsiadam chcę odpalić i nic ,rozrusznik zakręcił obroty poszły w górę i momentalnie gasł ,po wymianie aku problem zniknął ,ten samochód to zagadka tu różne rzeczy mogą zadziwić ,więc to też mogła być przyczyna złego odpalania z rana jak u kolegi Robson75

Edytowane przez sebastian7905

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności