Marcinek_xpl Zgłoś #741 Napisano 2 Września 2025 W dniu 1.09.2025 o 18:05, Kucharp napisał: Dlatego ja zamontowałem sobie zwykłą kamerę we wnęce na tablicę rejestracyjną i i nie wymieniałem wychwytu na jakieś chiński zaprogramowane działa wszystko. w razie czego zawsze mogę sobie zmienić na inną bez większego rozbierania. A kamery nie widać w ogóle jak ktoś nie wie gdzie szukać. Podasz link do kamery ? W dniu 1.09.2025 o 18:05, Kucharp napisał: Dlatego ja zamontowałem sobie zwykłą kamerę we wnęce na tablicę rejestracyjną i i nie wymieniałem wychwytu na jakieś chiński zaprogramowane działa wszystko. w razie czego zawsze mogę sobie zmienić na inną bez większego rozbierania. A kamery nie widać w ogóle jak ktoś nie wie gdzie szukać. Podasz link do kamery ? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Kucharp Zgłoś #742 Napisano 2 Września 2025 1 godzinę temu, Marcinek_xpl napisał: Podasz link do kamery ? Podasz link do kamery ? Właśnie udało mi się znaleźć to na AliExpress: 46,21zł | Smartour AHD CVBS CCD Obiektyw typu rybie oko Kamera cofania AHD 1080p Night Vision Zapasowy parking Wodoodporny do automatycznego monitorowania cofania https://a.aliexpress.com/_Eug8jKW Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Marcinek_xpl Zgłoś #743 Napisano 2 Września 2025 Masz prosta kamerę czy kątowa ? Bo jest parę do wyboru. Masz prosta kamerę czy kątowa ? Bo jest parę do wyboru. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Kucharp Zgłoś #744 Napisano 2 Września 2025 (edytowane) 1 godzinę temu, Marcinek_xpl napisał: Podasz link do kamery ? Podasz link Edytowane 2 Września 2025 przez Kucharp Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
zygzak73 Zgłoś #745 Napisano 3 Września 2025 Może się przydać, chyba nie ma w zestawie: Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Major Zgłoś #746 Napisano 3 Września 2025 nie ma nic lepszego niz kamera w znaczku ....zawsze czysta a i lepiej / łatwiej kable do klapy ciągnąc niz zderzac zrzucac . w tym bym nie oszczedzał , w zime samo błoto bedziesz miał na tym 1 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Kucharp Zgłoś #747 Napisano 3 Września 2025 1 minutę temu, Major napisał: nie ma nic lepszego niz kamera w znaczku ....zawsze czysta a i lepiej / łatwiej kable do klapy ciągnąc niz zderzac zrzucac . w tym bym nie oszczedzał , w zime samo błoto bedziesz miał na tym Wcale nie lepiej bo pod zderzakiem jest płatkowa przelotka do puszczenia przewodów. w znaczku kamera jest lepsza pod warunkiem że to oryginał ale jeśli montujesz z podróby to wszystko masz z badziewia i znaczek i uchwyt i system otwierania My to rozmawiamy o tym że jak już montujemy kamerę z podróby to lepiej samą kamerkę nie w znaczeniu badziew z AliExpress Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Exenrb Zgłoś #748 Napisano 3 Września 2025 Może miałeś pecha... Ja na jakość nie narzekam (Variant) - chiński zamiennik z kamerą w znaczku. Linki wrzucałem wyżej. Powiem więcej... Jest bardzo dobrze... i z jakością i obrazem. Jeśli nie potrzebujesz wersji HI, to ten Chińczyk jest na prawdę bardzo dobry i spełni swoje zadanie. A ponadto będą linie skrętne jeśli ktoś chce. Zobacz ile tego sprzedają... Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Marcinek_xpl Zgłoś #749 Napisano 3 Września 2025 41 minut temu, Exenrb napisał: Może miałeś pecha... Ja na jakość nie narzekam (Variant) - chiński zamiennik z kamerą w znaczku. Linki wrzucałem wyżej. Powiem więcej... Jest bardzo dobrze... i z jakością i obrazem. Jeśli nie potrzebujesz wersji HI, to ten Chińczyk jest na prawdę bardzo dobry i spełni swoje zadanie. A ponadto będą linie skrętne jeśli ktoś chce. Zobacz ile tego sprzedają... A która to kamea z liniami skrętnymi od chińczyka ? U nich to chyba nie ma znaczenia czy sedan czy kombi bo podobno rurkę idzie przekręcić . Prawda ? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Exenrb Zgłoś #750 Napisano 3 Września 2025 (edytowane) Link dałem już wyżej, sprawdzałeś? To jest ułamek ceny oryginału... robota z przeciągnięciem przewodów praktycznie ta sama, chwila zabawy w klapie i gotowe!!! Dopytaj jeszcze, czy dodaje emblemat [logo]... jeśli nie, trzeba przełożyć jak piszą wyżej na forum. Dopytałem GreenYi - dodaje logo. Edytowane 4 Września 2025 przez Exenrb Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Exenrb Zgłoś #751 Napisano 3 Września 2025 Ewentualnie tu https://pl.aliexpress.com/item/1005005990474484.html - dają z emblematem w podobnej cenie. Zapytaj jeszcze. Jest tam też dokładny opis do jakiego radia pasuje i słaba instrukcja montażu - ale jest ? Oczywiście też wybieramy CANBUS Trajectory. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Marcinek_xpl Zgłoś #752 Napisano 3 Września 2025 49 minut temu, Exenrb napisał: Ewentualnie tu https://pl.aliexpress.com/item/1005005990474484.html - dają z emblematem w podobnej cenie. Zapytaj jeszcze. Jest tam też dokładny opis do jakiego radia pasuje i słaba instrukcja montażu - ale jest ? Oczywiście też wybieramy CANBUS Trajectory. Ok , dzięki wielkie . Biorę się za zamawianie . Jestem nowy w passacie . Wcześniej jeździłem A6 C6 . Trochę modów porobiłem . Teraz poza kamera muszę sfleshowac moduł pamięci foteli . Wysypał się i nie działa pamięć . Dam znać jak kamerę założę czy wszystko ok . Pozdrawiam . 1 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Kris_W Zgłoś #753 Napisano 25 Września 2025 Panowie takie pytanie, Posiadam oryginalna kamerę cofania w znaczku typ flip i chce zmienić jednostkę media na chinskie radio, chcialbym zegary tez chinczyk podlaczyc do radia i tu sie pojawia problem jak podlaczyc do chińczyka oem kamerę? Jakiś adapter? Może ktoś podpowiedzieć Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Skubiszek85 Zgłoś #754 Napisano 14 Października 2025 W dniu 25.09.2025 o 17:38, Kris_W napisał: Panowie takie pytanie, Posiadam oryginalna kamerę cofania w znaczku typ flip i chce zmienić jednostkę media na chinskie radio, chcialbym zegary tez chinczyk podlaczyc do radia i tu sie pojawia problem jak podlaczyc do chińczyka oem kamerę? Jakiś adapter? Może ktoś podpowiedzieć btw. jak te zegary Ci się sprawdzają ? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Kris_W Zgłoś #755 Napisano 14 Listopada 2025 W dniu 14.10.2025 o 09:06, Skubiszek85 napisał: btw. jak te zegary Ci się sprawdzają ? Chińczyk i bardzo dobrze działają wszystko płynnie działa i 0 problemów, polecam Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Dzonny Zgłoś #756 Napisano 7 Grudnia 2025 czesc, w temacie byly wymienione oryginalne kamery dla sedana i kombi, ale to byly wiadomosci sprzed 7 lat, pytanie - jakie kamery nadaja sie do wersji poliftowej? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
fifel Zgłoś #757 Napisano 9 Grudnia 2025 Koledzy pytanko. Chcę ogarnąć kamerkę i kusi, ale montaż ori jest problematyczny, bo po pierwsze używek praktycznie brak na rynku obecnie. Po drugie montaż u kogoś razem z wgraniem softu do samej kamerki o końcówce innej niż H, E, L jest drogi. Zastanawiam się nad wrzuceniem: 1. Chińczyk zwykły montowany we wnęce tablicy, prosty sygnał do radia bez linii skrętnych - podstawowa wada - będzie się syfić szczególnie w zimie, ale koszt to 100zł i z głowy. 2. Chińczyk w znaczku ze skrętnymi liniami i wiązka puszczona po bożemu taka jak trzeba i teoretycznie pełna funkcjonalność. 3. Wersja nr 2 z ewentualną przekładką samej kamery na ori jak się kiedyś trafi na rynku. Czy ktoś kto ma zamontowaną opcje 1 i 2 wypowie się po czasie jak się to sprawdza, czy to ciągle działa, czy znaczek się nie rozsypał po miesiącu, roku, dwóch? Czy ewentualnie jest ktoś w stanie podesłać linka do znanego chińskiego serwisu aukcyjnego do takiej kamerki z liniami skrętnymi? Aukcje wiązek chyba się nie zmieniły, tak samo jak do zwykłej kamerki. Te linki które były załączone już mają jakieś inne kamerki, opisane że niby do passata 2021 rok. Mój passat jest z 2016. Biję się z myślami ale skłaniam się ku opcji 2/3 z uwagi na to, że jak już mam ciągnąć wiązkę do przodu to pociągnę taką jak trzeba. No chyba że do takiej "prawdziwej" wiązki tez podepnę najzwyklejszą kamerkę poza znaczkiem? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Exenrb Zgłoś #758 Napisano 9 Grudnia 2025 Wszystko jest jak trzeba: ALi Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Marcinek_xpl Zgłoś #759 Napisano 9 Grudnia 2025 Mam chińczyka za 400 zł . Wszystko pasuje jak orginal . Odziwo znaczki wybite VW i nr także . Więc nie wiem czy to nie jest tak że oni to robią w Chinach i koledzy z fabryki podbierają i sprzedają taniej . Sprawdzałem z oryginałem i jest identyko. U nich 400 z wiązka a u nas używki za 1200 zł . Oczywiście mam z liniami skretnymi . Mam chińczyka za 400 zł . Wszystko pasuje jak orginal . Odziwo znaczki wybite VW i nr także . Więc nie wiem czy to nie jest tak że oni to robią w Chinach i koledzy z fabryki podbierają i sprzedają taniej . Sprawdzałem z oryginałem i jest identyko. U nich 400 z wiązka a u nas używki za 1200 zł . Oczywiście mam z liniami skretnymi . 1 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Exenrb Zgłoś #760 Napisano 9 Grudnia 2025 Pokaż jakie na radiu masz funkcje dodatkowe na tej kamerce, po wbiciu wstecznego... ? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach