Skocz do zawartości
wagen

[B8] Kamera cofania

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.09.2025 o 18:05, Kucharp napisał:

Dlatego ja zamontowałem sobie zwykłą kamerę we wnęce na tablicę rejestracyjną i i nie wymieniałem wychwytu na jakieś chiński zaprogramowane działa wszystko. 
w razie czego zawsze mogę sobie zmienić na inną bez większego rozbierania. 
A kamery nie widać w ogóle jak ktoś nie wie gdzie szukać. 

IMG_3096.jpeg

Podasz link do kamery ?

 

W dniu 1.09.2025 o 18:05, Kucharp napisał:

Dlatego ja zamontowałem sobie zwykłą kamerę we wnęce na tablicę rejestracyjną i i nie wymieniałem wychwytu na jakieś chiński zaprogramowane działa wszystko. 
w razie czego zawsze mogę sobie zmienić na inną bez większego rozbierania. 
A kamery nie widać w ogóle jak ktoś nie wie gdzie szukać. 

IMG_3096.jpeg

Podasz link do kamery ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marcinek_xpl napisał:

Podasz link do kamery ?

 

Podasz link do kamery ?


Właśnie udało mi się znaleźć to na AliExpress: 46,21zł | Smartour AHD CVBS CCD Obiektyw typu rybie oko Kamera cofania AHD 1080p Night Vision Zapasowy parking Wodoodporny do automatycznego monitorowania cofania
https://a.aliexpress.com/_Eug8jKW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz prosta kamerę czy kątowa ? Bo jest parę do wyboru.

Masz prosta kamerę czy kątowa ? Bo jest parę do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marcinek_xpl napisał:

Podasz link do kamery ?

 

Podasz link 

IMG_3110.png

Edytowane przez Kucharp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma nic lepszego niz kamera w znaczku ....zawsze czysta 

a i lepiej / łatwiej kable do klapy ciągnąc niz zderzac zrzucac .

w tym bym nie oszczedzał , w zime samo błoto bedziesz miał na tym

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Major napisał:

nie ma nic lepszego niz kamera w znaczku ....zawsze czysta 

a i lepiej / łatwiej kable do klapy ciągnąc niz zderzac zrzucac .

w tym bym nie oszczedzał , w zime samo błoto bedziesz miał na tym

Wcale nie lepiej bo pod zderzakiem jest płatkowa przelotka do puszczenia przewodów. 
w znaczku kamera jest lepsza pod warunkiem że to oryginał ale jeśli montujesz z podróby to wszystko masz z badziewia i znaczek i uchwyt i system otwierania

My to rozmawiamy o tym że jak już montujemy kamerę z podróby to lepiej samą kamerkę nie w znaczeniu badziew z AliExpress 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może miałeś pecha... 

Ja na jakość nie narzekam (Variant) - chiński zamiennik z kamerą w znaczku. Linki wrzucałem wyżej.

Powiem więcej... Jest bardzo dobrze... i z jakością i obrazem. Jeśli nie potrzebujesz wersji HI, to ten Chińczyk jest na prawdę bardzo dobry i spełni swoje zadanie. A ponadto będą linie skrętne jeśli ktoś chce.

 

Zobacz ile tego sprzedają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Exenrb napisał:

Może miałeś pecha... 

Ja na jakość nie narzekam (Variant) - chiński zamiennik z kamerą w znaczku. Linki wrzucałem wyżej.

Powiem więcej... Jest bardzo dobrze... i z jakością i obrazem. Jeśli nie potrzebujesz wersji HI, to ten Chińczyk jest na prawdę bardzo dobry i spełni swoje zadanie. A ponadto będą linie skrętne jeśli ktoś chce.

 

Zobacz ile tego sprzedają...

A która to kamea z liniami skrętnymi od chińczyka ? U nich to chyba nie ma znaczenia czy sedan czy kombi bo podobno rurkę idzie przekręcić . Prawda ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link dałem już wyżej, sprawdzałeś?

To jest ułamek ceny oryginału... robota z przeciągnięciem przewodów praktycznie ta sama, chwila zabawy w klapie i gotowe!!!
Dopytaj jeszcze, czy dodaje emblemat [logo]... jeśli nie, trzeba przełożyć jak piszą wyżej na forum.

Dopytałem GreenYi - dodaje logo.


obraz.thumb.png.86a68116d0f80da5ba628a0948a22cf8.png

Edytowane przez Exenrb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie tu https://pl.aliexpress.com/item/1005005990474484.html - dają z emblematem w podobnej cenie. Zapytaj jeszcze.
Jest tam też dokładny opis do jakiego radia pasuje i słaba instrukcja montażu - ale jest ?
Oczywiście też wybieramy CANBUS Trajectory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Exenrb napisał:

Ewentualnie tu https://pl.aliexpress.com/item/1005005990474484.html - dają z emblematem w podobnej cenie. Zapytaj jeszcze.
Jest tam też dokładny opis do jakiego radia pasuje i słaba instrukcja montażu - ale jest ?
Oczywiście też wybieramy CANBUS Trajectory.

Ok , dzięki wielkie . Biorę się za zamawianie . Jestem nowy w passacie . Wcześniej jeździłem A6 C6 . Trochę modów porobiłem . Teraz poza kamera muszę sfleshowac moduł pamięci foteli . Wysypał się i nie działa pamięć . Dam znać jak kamerę założę czy wszystko ok . Pozdrawiam . 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanie,

Posiadam oryginalna kamerę cofania w znaczku typ flip i chce zmienić jednostkę media na chinskie radio, chcialbym  zegary tez chinczyk podlaczyc do radia i tu sie pojawia problem jak podlaczyc do chińczyka oem kamerę? Jakiś adapter? Może ktoś podpowiedzieć  

 

20250921-155050.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2025 o 17:38, Kris_W napisał:

Panowie takie pytanie,

Posiadam oryginalna kamerę cofania w znaczku typ flip i chce zmienić jednostkę media na chinskie radio, chcialbym  zegary tez chinczyk podlaczyc do radia i tu sie pojawia problem jak podlaczyc do chińczyka oem kamerę? Jakiś adapter? Może ktoś podpowiedzieć  

 

20250921-155050.jpg

btw. jak te zegary Ci się sprawdzają ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2025 o 09:06, Skubiszek85 napisał:

btw. jak te zegary Ci się sprawdzają ? 

Chińczyk i bardzo dobrze działają wszystko płynnie działa i 0 problemów, polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, w temacie byly wymienione oryginalne kamery dla sedana i kombi, ale to byly wiadomosci sprzed 7 lat, pytanie - jakie kamery nadaja sie do wersji poliftowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pytanko.

Chcę ogarnąć kamerkę i kusi, ale montaż ori jest problematyczny, bo po pierwsze używek praktycznie brak na rynku obecnie. Po drugie montaż u kogoś razem z wgraniem softu do samej kamerki o końcówce innej niż H, E, L jest drogi.

Zastanawiam się nad wrzuceniem:

1. Chińczyk zwykły montowany we wnęce tablicy, prosty sygnał do radia bez linii skrętnych - podstawowa wada - będzie się syfić szczególnie w zimie, ale koszt to 100zł i z głowy.

2. Chińczyk w znaczku ze skrętnymi liniami i wiązka puszczona po bożemu taka jak trzeba i teoretycznie pełna funkcjonalność.

3. Wersja nr 2 z ewentualną przekładką samej kamery na ori jak się kiedyś trafi na rynku.

 

Czy ktoś kto ma zamontowaną opcje 1 i 2 wypowie się po czasie jak się to sprawdza, czy to ciągle działa, czy znaczek się nie rozsypał po miesiącu, roku, dwóch?

Czy ewentualnie jest ktoś w stanie podesłać linka do znanego chińskiego serwisu aukcyjnego do takiej kamerki z liniami skrętnymi? Aukcje wiązek chyba się nie zmieniły, tak samo jak do zwykłej kamerki.

Te linki które były załączone już mają jakieś inne kamerki, opisane że niby do passata 2021 rok. Mój passat jest z 2016.

 

Biję się z myślami ale skłaniam się ku opcji 2/3 z uwagi na to, że jak już mam ciągnąć wiązkę do przodu to pociągnę taką jak trzeba. No chyba że do takiej "prawdziwej" wiązki tez podepnę najzwyklejszą kamerkę poza znaczkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest jak trzeba: ALi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chińczyka za 400 zł . Wszystko pasuje jak orginal . Odziwo znaczki wybite VW i nr także . Więc nie wiem czy to nie jest tak że oni to robią w Chinach i koledzy z fabryki podbierają i sprzedają taniej . Sprawdzałem z oryginałem i jest identyko. U nich 400 z wiązka a u nas używki za 1200 zł . Oczywiście mam z liniami skretnymi . 

Mam chińczyka za 400 zł . Wszystko pasuje jak orginal . Odziwo znaczki wybite VW i nr także . Więc nie wiem czy to nie jest tak że oni to robią w Chinach i koledzy z fabryki podbierają i sprzedają taniej . Sprawdzałem z oryginałem i jest identyko. U nich 400 z wiązka a u nas używki za 1200 zł . Oczywiście mam z liniami skretnymi . 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jakie na radiu masz funkcje dodatkowe na tej kamerce, po wbiciu wstecznego... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności