Skocz do zawartości
wagen

[B8] Kamera cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info. Czytałem o tym i specjalnie zaplatałem kable, niestety bez efektu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

posiada ktoś parametry do sterownika kamer 360, 5Q0907556C  do sedan B8 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kamera o numerze 3G0827469CG będzie dobra do założenia w passacie b8 kombi z 2017 roku? Planuję  założenie ale z końcówkami ,,E.H.L" są ciężko dostępne niestety.  A może ktoś kto ogarnia temat to by zrobił listę z nowymi numerami by nie powtarzać pytań. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też poluję na kamerkę i tez mam problem ze znalezieniem E/H/L. Chętnie bym się dowiedział które oznaczenia z tych dwuliterowych są do przedlifta. Zastanawiam się też na ile znaczek (emblemat) zmienił się w polifcie i czy będzie pasował.

Edytowane przez kalinero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Mam u siebie (B8 kombi) kamerę 5Q0980556B H12 0231 i zaczęła pokazywać zakłucony obraz i się wyłączać.
Czy jeśli wymienię kamerkę na nową to muszę ją jakoś kodować? czy jestem w stanie zrobić to VCDS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dołożoną kamerkę i wszystko fajnie śmiga dopóki nie podjadę do ściany przodem i załączą się czujniki, wtedy w momencie wpiecia wstecznego wysuwa sie kamera ale nie ma obrazu i musze wrzucić na luz, wyłączyć parktronic i następnie jeszcze raz włączyć wsteczny i mam obraz z kamery, z tego co dowiedziałem się moj passat jest z 2015 roku a kamera od nowszego modelu, może polifta i stąd te problemy :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 hours ago, mmacin said:

Cześć,
Mam u siebie (B8 kombi) kamerę 5Q0980556B H12 0231 i zaczęła pokazywać zakłucony obraz i się wyłączać.
Czy jeśli wymienię kamerkę na nową to muszę ją jakoś kodować? czy jestem w stanie zrobić to VCDS?

Kamera generalnie działa, ale obraz ma zakłucenia jak na foto. zazwyczaj obraz nachodzi na siebie lub faluje a następnie kamera całkiem się wyłącza 

IMG_7046.jpeg

IMG_7045.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie. Okazalo się że jeden z przewodów już od samej kostki kamerki był załamany. Musiałem rozciąć i zalutować ponownie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BINGO!! Dzięki Kolego za podpowiedź - okazuje się, że u mnie było to samo,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2024 o 23:14, mmacin napisał:

BINGO!! Dzięki Kolego za podpowiedź - okazuje się, że u mnie było to samo,

Czyli widocznie tak się dzieje czasem w nich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2024 o 10:21, youras napisał:

Ja mam dołożoną kamerkę i wszystko fajnie śmiga dopóki nie podjadę do ściany przodem i załączą się czujniki, wtedy w momencie wpiecia wstecznego wysuwa sie kamera ale nie ma obrazu i musze wrzucić na luz, wyłączyć parktronic i następnie jeszcze raz włączyć wsteczny i mam obraz z kamery, z tego co dowiedziałem się moj passat jest z 2015 roku a kamera od nowszego modelu, może polifta i stąd te problemy :/ 

Mogę Ci to ogarnąć w 15 min na południu polski - Kalwaria Zebrzydowska 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.07.2024 o 23:33, Eldar napisał:

Mogę Ci to ogarnąć w 15 min na południu polski - Kalwaria Zebrzydowska 

Będę miał na uwadze, mam kawałek do Ciebie, ale może w tym roku będę się wybierać na południe Polski wtedy dwie pieczenie na jednym ogniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam paska highline 2016r. nie mam niestety kamery cofania a chciałbym dołożyć. 

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005007789805013.html?spm=a2g0o.productlist.main.21.3dc36a89to10gB&algo_pvid=5d975504-007f-406f-8326-5b09f69a97e9&algo_exp_id=5d975504-007f-406f-8326-5b09f69a97e9-10&pdp_npi=4%40dis!PLN!801.11!424.59!!!1399.81!741.90!%402101fb1417283794336906427e12e1!12000042209081870!sea!PL!786872198!X&curPageLogUid=6AWhTlx0Vc0y&utparam-url=scene%3Asearch|query_from%3A

https://pl.aliexpress.com/item/1005006989203198.html?spm=a2g0o.productlist.main.23.64eesKYrsKYrbx&algo_pvid=23518ae9-de1f-45b8-9df0-9192412e9506&aem_p4p_detail=2024100801523910965915572202240038429580&algo_exp_id=23518ae9-de1f-45b8-9df0-9192412e9506-11&pdp_npi=4%40dis!PLN!285.89!272.44!!!499.54!476.04!%402103011517283775592958427ec8c5!12000038980654272!sea!PL!786872198!X&curPageLogUid=hus1j0g8Zc13&utparam-url=scene%3Asearch|query_from%3A&search_p4p_id=2024100801523910965915572202240038429580_3

 

czy może taką ? 

https://pl.aliexpress.com/item/1005003520007373.html?spm=a2g0o.detail.pcDetailTopMoreOtherSeller.2.6bc1zOJ5zOJ5nS&gps-id=pcDetailTopMoreOtherSeller&scm=1007.40000.327270.0&scm_id=1007.40000.327270.0&scm-url=1007.40000.327270.0&pvid=6455f8bd-f8d6-4da6-a13c-39fc637c3606&_t=gps-id:pcDetailTopMoreOtherSeller,scm-url:1007.40000.327270.0,pvid:6455f8bd-f8d6-4da6-a13c-39fc637c3606,tpp_buckets:668%232846%238116%232002&pdp_npi=4%40dis!PLN!1375.37!715.19!!!340.74!177.18!%40211b430817283794616238753e1dd9!12000030883696402!rec!PL!786872198!XZ&utparam-url=scene%3ApcDetailTopMoreOtherSeller|query_from%3A&search_p4p_id=202410080224216715303593964257827381_1

 

czy bez problemu podłączę taką kamerę ? 

ktoś już próbował ? i którą wersję wybrać ? 

Edytowane przez Skubiszek85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystkie kamery w B8 są podłączane od analogowe wyjście RC z radia. 

CAN jest wykorzystywany jedynie do pokazywania skrętnych linii. 

Ja zaminowałem kamerę za 50 dych i zaproponowałem Obd11. Jak się zepsuje to nastepna już leży w garażu  

 Jak nie montujesz oryginalu to daj sobie spokój z drogimi chińczyki są dość awaryjne. 

IMG_0115.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebuje oryginału.

Do tego są wiązki ? jak masz to zamontowane? kodowanie odbywa się normalnie jak ori kamery? 

Edytowane przez Skubiszek85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W radiu niebieska kostka piny 6 i 12 a uruchamia sygnał ze świateł cofania trzeba w bagażniku znaleź kabelek od cofania. 
trzeba jeszcze dać taki przekaźnik podtrzymujący napięcie 

IMG_0117.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2024 o 18:07, Kucharp napisał:

CAN jest wykorzystywany jedynie do pokazywania skrętnych linii

U mnie, podłączenie kamery bez sygnału CAN powodowało odłączenie jej od systemu po kilku chwilach i Black screen na odbiorniku. (Kamera przyszła z uszkodzoną linia CAN, więc podłączyłem tymczasowo bez linii CAN)

Zaraz po uruchomieniu silnika można było ładnie cofać z podglądem. Chwilę później już nie.

Nie mogę tylko jednoznacznie powiedzieć, czy to kamera odlaczala się od odbiornika, czy odbiornik odłączał się od kamery, bo nie widział jej na CAN.

W moim przypadku był to zestaw z liniami skrętnymi od GreenYi za 300zl. (kamerka 170° w ruchomym znaczku)

Po wymianie samej kamerki na nową sprawną i wpięcie ponownie w CAN, wszystko działa prawidłowo - linie skrętne również.

Reasumując, te chińskie zamienne zestawy nie są takie złe ? 

Zakup też od GreenYi. Z reklamacją nie było problemu. 

Edytowane przez Exenrb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności