Skocz do zawartości
Gość KAROL

PROBLEM Z PILOTEM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KAROL

Witam forumowiczów.

No i mam znowu problem. Mam jeden kluczyk z pilotem i jeden plastikowy. załatwiłem sobie drugi scyzoryk i mam zamiar go dopasować- tzn. grot i immo, ale wczoraj poszedłem chyba na skróty tzn. w Vag-u dopasowałem pilota od tego nowego klucza. Pilot owszem działa ale po zamknięciu i otwarciu bardzo szybko miga dioda na konsoli i cały czas migają awaryjki. Po zamknieciu i otwarciu nowym pilotem siedząc w srodku i zblizając stary kluczyk do stacyjki szybkie mruganie diody i awaryjnych ustaje. Gdzie popełniłem błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zblizając stary kluczyk do stacyjki szybkie mruganie diody i awaryjnych ustaje

Musisz wpisać (przypisać) kod immo (z przywieszki nowego kluczyka) do immobilisera

- tak aby komputer rozpoznawał twój DRUGI kluczyk jako właściwy.

 

Teraz działa twój nowy kluczyk tylko mechaniczne czyli możesz go przekręcić w stacyjce ale immobiliser pojazdu nie rozpoznaje kodu immo kluczyka. (jak przytkniesz drugi STARY kluczyk to wtedy rozpoznaje stary który jest wpisany. Dopasowałeś kluczyk tylko w module komfortu do strowania centralnym zamkiem natomiast teraz trzeba jeszcze go wpisać do pamięci.

 

Masz teraz 2 opcje:

- przełożyć pestkę IMMO ze starego kluczyka do nowego scyzoryka

- wpisać kod immo NOWEGO kluczyka jako DRUGI kluczyk do pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KAROL

Dziekuje za szybką odp. Prawde mówiąc czekałem na własnie twoja odpowiedz.

Ale: nowy kluczyk totalnie nie pasuje mechanicznie-tzn jest inny grot i inne immo. Chciałbym go miec w razie zatrzasniecia klucza. Mam do niego jakąs przywieszke ( do nowego). Co zrobic aby nie mrugały te chore diody?

Dodam jeszcze ze wyskakuje jakis bład- ale nie zapisałem jaki (chyba 01044 ale mam zawodna pamięc) a po tej operacji vag juz nie chce sie połączyc z modułem komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1044 Źle zakodowany komputer sterujący

 

po tej operacji vag juz nie chce sie połączyc z modułem komfortu

 

Odłącz Akumulatro klamy zetknij ze sobą na 3 sek i podłącz spowrotem - [46-komfort] będzie widoczny spowrotem. Właśnie napisałem całą procedurę Dopasowania Kluczyków zobacz: KLUCZYKI - Dopasowanie Nowego Kluczyka

 

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jaki jest rok produkcji auta, ale radzę wziąć pod uwagę to, że od jakiegoś czasu montowane są w kluczykach chipy jednorazowego logowania, czyli....................... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli kluczyk a właściwie chip w tym drugim kluczyku zalogowany był wcześniej w innym aucie, to niestety podlega wymianie na "czysty".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I co teraz?

 

Z chipem, jak to z chipem lub z każdą inną częścią elektroniczną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat z moim pytaniem.

Mam ten kod PIN do immo z oryginalnej przywieszki jak na zdjęciu Marka, natomiast komputer nie przyjmuje go, blokuje się.

Czy przyczyną tego może byc łączenie się za pomocą niewłaściwego interfejsu? Mam tylko taki VAG-USB od Viakena i coś mi się zdaję że to trochę za słabe jest(do odczytu bloków i kasowania błędów starcza).

Czy HEX-USB-CAN by sobie z tym poradził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KAROL

Mam juz kody błedów jakie mi wyskakują 1141 i 1179

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1141

01141 - motor przełącznika zwolnienia pokrywy

1179

01179 - niewłaściwe wprowadzenie klucza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności