Skocz do zawartości
szylton

Android Auto / CarPlay w Discover Pro MY2015

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, chciałbym dołożyć w jakiś sposób Android Auto do mojego DP z MY2015.

Wersja mojego urządzenia to : 3G0035044A

Sprzęt H41

Oprogramowanie: 0199

 

Zastanawiam się czy można po prostu wymienić Head Unit (to chyba to urządzenie w schowku z miejscem na karty SD/SIM/CD) i wszystko będzie działało, czy może włączy się jakaś ochrona integracji urządzeń (jak to miało np. miejsce u kolegi wagena przy wymianie radaru)

Ciekawi mnie też czy przy wyborze adekwatnego modułu, ma tu jakieś znaczenie posiadanie lub nie Dynaudio.

 

Bardzo bym prosił osobę, która ma Discover Pro z pakietem Telefon Business i Dynaudio i działający AndroidA lub CPlay o wrzucenie zdjęcia "€žInformacji o systemie"€ z numerami urządzanie, sprzętu itp.

 

Widziałem, że niektórzy mają wersję z końcówką 44C i sprzęt H50, ciekawe czy nie ma nowszych.

 

Jeśli podmianka wchodziłaby w grę to pewnie trzeba się też liczyć ze stratą danych na dysku twardym bo pewnie on mieści się w tym module.

Czy słyszał ktoś o tym żeby do nowych Pasków montowali też modem LTE zamiast 3G?

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię zdjęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze 3G0035044A to juz obsługuje to , a jedynie masz to nie aktywne u siebie.

Dowiedz się najpierw o aktywację usługi w ASO.

Przy wymianie czytnika musisz zdjąc ochrone komponentu i potem aktywować wszystko, bo przy doposażeniu drugiego czytanika automatycznie adoptowane jest to co masz, czyli nawet jak czytnik miał Full, to bedzie zaadoptowany pod Twoje aut o / konfigurację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się ze 3G0035044A to juz obsługuje to , a jedynie masz to nie aktywne u siebie.

Dowiedz się najpierw o aktywację usługi w ASO.

No właśnie rozmawiałem kiedyś z ASO na ten temat, oni to w ogóle mówili, że się nie da. Może jakbym im przedstawił rozwiązanie na tacy. Tzn. zakupiony moduł i prośba o adaptację.

Myślę, że kluczowy jest tutaj "SPRZĘT", u mnie H41. Nie widziałem jeszcze AA ani CP u osoby z 3G0035044A, jeśli takowa jest na tym forum to proszę, niech się ujawni :)

Ja mam tylko widok w menu MirrorLink, widziałem że w MY2016> jest już to inaczej nazwane i pod tą pozycją jest ML i AA/CP do wyboru.

Z uwagi na to że MirrorLink nie można używać w czasie jazdy, a sporo osób już próbuje to scrackować od dawna, nieskutecznie, to chciałem się porwać na to AA. Widziałem ostatnio u kolegi w Octavii jak to fajnie działa i takie coś by mnie satysfakcjonowało. Głównie Google Maps/Spotify.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pewnie jest tak jak mowisz.

ochrone komponentu Ci ASO zrobi, bo ja do Golfa 7 dokładałem Discover Pro ale GEN 1 , bo miałem zwykłe radio.

Z wyjściem i założeniem (bo nie miałem wyjmaków) kosztowało mnie chyba 183zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale samą jednostkę DP już kupiłeś we własnym zakresie (używaną)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg zaktualizowanego katalogu Passata od MY 2017 jest LTE zamiast 3G dla DP i instalacji telefonu Business

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, to by robiło różnicę. Ciekawe jaki ma numer ETKA ten nowy moduł.

Pogadam jeszcze z ASO...

A skąd jest info o LTE w MY2017? Nie widzę w cenniku.

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niemieckim katalogu jest str 27

Co do ETKI

może tu coś znajdziesz

 

http://teile.club/volkswagen/teilekatalog.php?lang=o&catalog=vw&markt=RDW&modell=PA&einsatz=2017&epis_typ=793&hg=0

Edytowane przez gromchester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w MY2016 LTE ja mam i korzystam, śmiga bardzo dobrze, nie mam porównania z modemem 3G bo go nigdy nie obsługiwałem w aucie ale LTE chodzi mega płynnie - lecę na doładowanej karcie Aero2 => 5,00zł/miesiąc i 3GB w zupełności do wykorzystania starcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LTE w nowych modelach to dodatkowe dwie anteny w tylnym zderzaku

 

a o doposażenie w aso bym nie liczył gdyż na podstawie fv jest gwarancja na usługę którym trzeba dać

a aso nie chce dawać gw. na coś czego nie było w aucie fabrycznie

 

nie mówie tutaj o lte usługodawcy z udostępnionego urządzenia

nowe auta działają jak klatka faradaya i jeśli jest konieczność zapięcia sim, to musi być odbiornik sygnału

Edytowane przez rodzyn889

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Cię trochę poniosło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie SIM ze schowka jest podpięty do anteny i daje 3G w aucie, ale swój telefon mam zwyczajnie podpięty po trybie HSP, inaczej się nie da tego sparować. Ani ja, ani nikt w aucie nie narzeka na zasięg sieci. Szyba przednia też grzana, ale to już inne technologie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale samą jednostkę DP już kupiłeś we własnym zakresie (używaną)?

tak, w pełni aktywna, dlatego rozchodziło sie o to by nie robic pełnego dopasowania pod VIN...bo całe bajery poszły by do lasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przestało mi działać Android Auto. Najpierw aplikacja zgłaszała konieczność aktualizacji do nowszej wersji, a po wgraniu nowej dostaję komunikat: "Wystąpił błąd. Wygląda na to, że Usługi Google Play w tej chwili nie działa".

 

Znalazłem gdzieś w sieci wpis kogoś, kto miał taki sam komunikat, ale nie wiem, czy to globalny problem.

U Was to działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam MY2016 i AA teraz działa

występują problemy przy okazji aktualizacji softu telefonu

nie działa jednak wyszukiwanie głosowe nawigacji - komunikat o braku połączenia z internetem

dziwne to, bo w tym czasie działa Spotify a wyszukiwanie celów z klawiatury też działa

jeżeli włączę AA bez połączenia z autem wyszukiwanie głosowe działa poprawnie

spotkaliście się z takim przypadkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj przestało mi działać Android Auto. Najpierw aplikacja zgłaszała konieczność aktualizacji do nowszej wersji, a po wgraniu nowej dostaję komunikat: "Wystąpił błąd. Wygląda na to, że Usługi Google Play w tej chwili nie działa".

 

Znalazłem gdzieś w sieci wpis kogoś, kto miał taki sam komunikat, ale nie wiem, czy to globalny problem.

U Was to działa?

 

Witam

Miałem to samo...naczytałem się różnych porad...kilka godzin z tym walczyłem:(

Recepta okazała się całkiem prosta - odinstalować apkę Usługi Google Play.

U mnie jednak nie chciała ta "małpa" się odinstalować a uratowało mnie, że przypadkiem znalazłem odinstalowywanie aktualizacji tej apki i dopiero po tych działaniach można było ją usunąć.

Później już poszło łatwo - odpaliłem AA a ten zawołał o apke, którą usunąłem i zaproponował, że sobie ją ściągnie - pozwoliłem mu na to i AA ożył:)

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Recepta okazała się całkiem prosta - odinstalować apkę Usługi Google Play.

 

Potwierdzam: to działa.

Przeryłem internet w poszukiwaniu podpowiedzi i rozwiązanie jest następujące:

- odinstalować Android Auto;

- odinstalować aktualizacje Usługo Google Play (czyli przywrócenie do wersji fabrycznej);

- zainstalować i uruchomić Android Auto;

- pozwolić aplikacji Android Auto na aktualizację Usługi Google Play.

 

Całe to Android Auto jest dość nędzne, ale na dłuższej trasie używam, bo mapy Googla prowadzą bardzo dobrze i są błyskawicznie aktualizowane, czego nie można, niestety, powiedzieć o nawigacji VW.

 

Cezarze, poradziłem sobie, ale i tak dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam: to działa.

Przeryłem internet w poszukiwaniu podpowiedzi i rozwiązanie jest następujące:

- odinstalować Android Auto;

- odinstalować aktualizacje Usługo Google Play (czyli przywrócenie do wersji fabrycznej);

- zainstalować i uruchomić Android Auto;

- pozwolić aplikacji Android Auto na aktualizację Usługi Google Play.

 

Całe to Android Auto jest dość nędzne, ale na dłuższej trasie używam, bo mapy Googla prowadzą bardzo dobrze i są błyskawicznie aktualizowane, czego nie można, niestety, powiedzieć o nawigacji VW.

 

Cezarze, poradziłem sobie, ale i tak dziękuję.

 

Cieszę się i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam MY2016 i AA teraz działa

występują problemy przy okazji aktualizacji softu telefonu

nie działa jednak wyszukiwanie głosowe nawigacji - komunikat o braku połączenia z internetem

dziwne to, bo w tym czasie działa Spotify a wyszukiwanie celów z klawiatury też działa

jeżeli włączę AA bez połączenia z autem wyszukiwanie głosowe działa poprawnie

spotkaliście się z takim przypadkiem?

 

sprawdz czy nie masz przypadkiem w ustawieniach DP właczonego Hotspota który automatycznie powoduje ze smartfon próbuje łaczyć sie po wifi z netem auta. Ja tak miałem, po wyłaczeniu hotspota, smartfon korzystał z sieci 3G (a dokładnie LTE) dostawcy komórkowego i obsluga głosowa wróciła.

 

 

przy okazji - mi AA nie działało na Smartfonie Huawei P8, a po wgraniu najnowszego AA 2.0 costam - AA działa już na Huaweiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności