Skocz do zawartości
mrw

Aktualizacja map - Discover Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Było na forum, że ten stick z DP nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, wlasnie przeczytalem jedna z opini na amazon.com i faktycznie dziala tylko z DM.

Celowe zagranie VW czy niedopatrzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znam ich procesy produkcyjne oprogramowania to wyglądało to tak: DM i DP różnią się sprzętowo i dla DP musieliby wprowadzać jakieś modyfikacje oprogramowania. Jako, że w DP można dokupić wbudowany modem GSM przy kupnie auta, stwierdzili, że nie opłaca im się dostosowywać DP do współpracy ze stickiem. Jest też szansa, że koszt wprowadzenia takiej współpracy mógł być nieproporcjonalnie wysoki z powodu konfliktu sticka z innymi elementami istniejącymi w DP. Tak czy inaczej jedyną przewagą sticka nad routerem w aucie jest wyświetlanie informacji o zasięgu na ekranie DM. Ale czy to jest warte tych pieniędzy? Przypominam tez, że ten stick nie ma LTE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raffy: u mnie leży na podłodze, czasem nawet czymś przywalony. Zawsze łapie zasięg, choć nie wszystkie kreski (czasem tylko jedna), ale mimo to działa bez zarzutu.

 

Jedynie jak wyjeżdżam z garażu podziemnego, to czasem łapie zasięg GSM z lekkim opóźnieniem (tj około 3 minuty), bo pierwsza próba się nie powiodła z oczywistego powodu, ale można go potem ponaglić wybierając na mapach "Widok" i tam włączyć "Natężenie ruchu" - wtedy ponawia próbę połączenia natychmiast.

 

Swoją drogą, takie pytanko do wszystkich - zawsze jak wyjeżdżam z gadarażu to mam włączone światła mijania i nie przełącza ich na dzienne nawet przez 15-20 minut (a tyle zajmuje mi dojazd do biura), mimo słońca itd... To normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mi przełącza od razu po wyjechaniu jeśli jest jasno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mi się - dla odmiany - przełączyło natychmiast. Ech. Kolejna pierdółka która będzie mnie wkurzać od czasu do czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Raffy: u mnie leży na podłodze, czasem nawet czymś przywalony. Zawsze łapie zasięg, choć nie wszystkie kreski (czasem tylko jedna), ale mimo to działa bez zarzutu.

?

 

nie dopytałem masz sedana czy Varianta? ja mam Varianta i tam gniazdo jest tuż pod roletą...w sedanie przy półeczce na dole. Dzisiaj ma przyjść modem będę testował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zmienia postać rzeczy. Mam sedana.

W pasmanterii kupisz rzep na metry za groszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj mi się - dla odmiany - przełączyło natychmiast. Ech. Kolejna pierdółka która będzie mnie wkurzać od czasu do czasu.

 

Czujnik zmierzchu w menu świateł na "później" ustawić, powinien również w drugą stronę zadziałać: czyli szybciej włączać dzienne zamiast nocnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów. Pobierałem dopiero wczoraj aktualizację dla DP, do mojej B8. Pobrałem całą paczkę bo w maju z poprzednią aktualizacją wrzuciłem tylko paczkę na Polske i miałem : "Brak danych nawigacyjnych", dopiero wgranie pełnego pakietu rozwiązało problem, więc jednak wole wrzucić całą paczkę map z listopada. Przy rozpakowywaniu błąd jak na załączniku. Pobrałem drugi raz i to samo. Czy ktoś miał podobny problem? Próbowałem rozpakować 7-zip a później jeszcze Winrarem.

 

november maps.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Kolegów. Pobierałem dopiero wczoraj aktualizację dla DP, do mojej B8. Pobrałem całą paczkę bo w maju z poprzednią aktualizacją wrzuciłem tylko paczkę na Polske i miałem : "Brak danych nawigacyjnych", dopiero wgranie pełnego pakietu rozwiązało problem, więc jednak wole wrzucić całą paczkę map z listopada. Przy rozpakowywaniu błąd jak na załączniku. Pobrałem drugi raz i to samo. Czy ktoś miał podobny problem? Próbowałem rozpakować 7-zip a później jeszcze Winrarem.

 

[ATTACH=CONFIG]150472[/ATTACH]

 

ja tak miałem ale juz nie pamietam co pomogło. Chyba zapis bezpośrednio na kartę w momencie downloadu pliku i wypakowanie go potem na tę karte pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tak miałem ale juz nie pamietam co pomogło. Chyba zapis bezpośrednio na kartę w momencie downloadu pliku i wypakowanie go potem na tę karte pamieci.

 

A masz może na dysku archiwum aby rozpakować i uploadować na dropboxa lub dysk googla pliki które u mnie wypakowują się jako uszkodzone?

 

Ewentualnie może ktoś mógłby pobrać u sprawdzić czy u niego też wypakowuje się z błędami ?

 

Link do Mapy

Edytowane przez newchief

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak miałem, jak ssałem mapy na słabym kompie. mimo asysty pobierania (sprawdzenia zawartości) przy rozpakowywaniu występował błąd. Zassałem na innym kompie z szybkim łączem i poszło bez problemu... oczywiście download na dysk, rozpakowanie i dopiero na kartę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tak miałem, jak ssałem mapy na słabym kompie. mimo asysty pobierania (sprawdzenia zawartości) przy rozpakowywaniu występował błąd. Zassałem na innym kompie z szybkim łączem i poszło bez problemu... oczywiście download na dysk, rozpakowanie i dopiero na kartę

 

Też brałem to pod uwagę dlatego ssałem już na dwóch kompach, w tym jeden jest naprawdę potężną maszyną. Łącze jakim dysponuje do 20MB więc źle nie jest. Na trzech różnych przeglądarkach ( FF, Chrome, Edge) i zawsze te same pliki są uszkodzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to musi być wina łącza... a jak ssasz to przez jakiegoś helpera czy bezpośrednio z przeglądarki? ja na FF używam Download helper... nawet jak zerwi połączenie to po wznowieniu nie ma błędów -> przeglądarki tego nie potrafią, albo nie chcą potrafić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to musi być wina łącza... a jak ssasz to przez jakiegoś helpera czy bezpośrednio z przeglądarki? ja na FF używam Download helper... nawet jak zerwi połączenie to po wznowieniu nie ma błędów -> przeglądarki tego nie potrafią, albo nie chcą potrafić

 

Spróbuje z tym programem o którym wspominasz. Zobaczymy. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Z akceleratorem pobierania wypakowało się bez problemu. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie. Z akceleratorem pobierania wypakowało się bez problemu. Dzięki!

 

po to jest forum :D fajnie, że mogłem pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zmienia postać rzeczy. Mam sedana.

W pasmanterii kupisz rzep na metry za groszę.

 

chyba nie będzie potrzebny. adapter ciasno wchodzi w gniazdo zapalniczki, no i dodatkowo jest kątowy i modem przylega prawie do burty (ok 1 cm) odstępu (chyba będę demontował tylko przy dedykowanych torbach podróżnych ale to wyjdzie w praniu) zestaw super. Odpaliłem działa :D masz u mnie DUŻE piwo. a wygląda to tak:

Plik 10.01.2017, 21 29 15.jpg

 

PS. jedna uwaga w Orange skasowali mnie 25 zł za wymianę karty na "bezpinową" i dostępne są tylko w rozmiarze SIM - więc miejcie baczenie jakie modemy kupujecie - KARTA MUSI BYĆ BEZPINOWA

Plik 10.01.2017, 21 29 34.jpg

Plik 10.01.2017, 21 23 13.jpg

Edytowane przez RaffyXXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki, wlasnie przeczytalem jedna z opini na amazon.com i faktycznie dziala tylko z DM.

Celowe zagranie VW czy niedopatrzenie?

 

Dokładnie tak jest - sam przetestowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności