Skocz do zawartości
mrw

Aktualizacja map - Discover Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowszy plik w archiwum P157_N60S5MIBH3_EU_NT.7z ma datę 1 lipca 2016, więc cykl wydawniczy mają jak drukarnie w peerelu.

 

Poza tym może w mapach innych krajów wygląda to lepiej, ale mam wrażenie, że mapa Polski jest aktualizowana tylko o konieczne i duże zmiany, bo adresu budynków, które stoją już od 3 lat nadal nie ma (wego.here.com od dawna znajduje te adresy, nawigacja nadal nie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowane z jednego archiwum poprzez USB bez bledu. Czas okolo 40 minut na postoju.

niestety mapy dosc nieaktualne, nadal brak mozliwosci wyboru preferowanej stacji benzynowej z Polski.

Limitow predkosci jeszcze nie sprawdzalem, ale ogolnie niestety taki samochodowy standard z jakoscia inczasem odswiezania z lat 90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po aktualizacji zauważyłem inny motyw kolorystyczny dla mapy na AID w nocy. Jest taka bardzie ciepła kolorystyka, paradoksalnie trochę lepiej widoczna w dzień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja po aktualizacji zauważyłem inny motyw kolorystyczny dla mapy na AID w nocy. Jest taka bardzie ciepła kolorystyka, paradoksalnie trochę lepiej widoczna w dzień :)

 

Niestety u mnie po aktualizacji, pojawiły się znacząco inne kolory na ekranie i na AID. Na AID wg mnie kompletnie "zmaszczony" jakiś taki zielonkawy i kolorystycznie zupełnie nie pasujący do pozostałych elementów ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie wrzucić zdjęcia AID po aktualizacji? ;-) z góry dziękuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też są brzydkie kolory na AID. Za ciepłe, nie pasują do reszty zegarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz zamieszam:

1. nowe kolory są dla mnie bardziej czytelne, są bardziej kontrastowe

2. może to złudzenie ale kontury i kształty są wygładzone i bardziej płynne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie (MY2015) zmieniły się tylko koloty AID, DP zostało bez zmian. I dla mnie też nowa paleta jest bardziej czytelna :)

20161116_083933.jpg

20161116_083909.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytelna tak, ale też względnie brzydka. Mogli by zwiększyć kontrast kolorów tak jak to zrobili bez ocieplania barwy i wszystko by pasowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest różnica w kolorach czy na gorsze nie wiem. pojeżdżę to pooglądam.

IMG_20161116_180331_resized_20161116_062909147.jpg

IMG_20161116_172742_resized_20161116_062910476.jpg

Edytowane przez okiemserca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane z poipoint.pl czy z innego miejsca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i weź te numery rej pamietaj ..... kamera przednia powinna je czytac jeszcze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dane z poipoint.pl czy z innego miejsca?

 

I z tąd i z innych miejsc i zebrane i przerobione samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrywane przez car-net czy z karty SD? Discover Pro pika przy przejeżdżaniu obok POI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wgrywane przez car-net czy z karty SD? Discover Pro pika przy przejeżdżaniu obok POI?

 

Przez kartę SD (lub pendrajw), w komplecie jest plik Manual.pdf - czyli instrukcja obsługi.

Edytowane przez maol72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wgrywane przez car-net czy z karty SD? Discover Pro pika przy przejeżdżaniu obok POI?

 

Prawdopodobnie TAK ale tylko jesli jest MIB II. ten nowszy. Testujemy:wojak:wojak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby udało się to wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem Was zainteresować Personal POI - fotoradary i inne.

[ATTACH=CONFIG]149575[/ATTACH]

 

Do wyboru do koloru jest na Allegro: http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=44523953

 

Jest taka ciekawostka:

[ATTACH=CONFIG]149576[/ATTACH]

 

Serdecznie polecam zakup tych POI z tej strony.

 

Szybka wysyłka na maila, kwota niska, instalacja bez problemu....

 

Działa to bardzo dobrze (mam DP) Kategorii jest 20 z czego 1-6 to te powiedzmy policyjne.

Sądze że taki must have dla wszystkich.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafał

 

Mała rzecz a cieszy. Zmodyfikowałem niedawno aukcje gdzie na dole dołożyłem linka do Galeriallegro:

 

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia2/galeria/8476214/1/

 

Ze względu na ograniczenia nie udało się zamieścić wszystkich zdjęć ale myślę że można się i tak zorientować po tych zamieszczonych.

Fotki zrobione po ostatnim spocie z kol. szylton (Szymonem). W Discovery (Pro i Media) jest opcja której nie mam w Columbusie. A mianowicie w menu NAWIGACJA:

Ustawienia> Komunikaty nawigacji> i tu dalej .... jest opcja do włączenia/wyłączenia komunikatów dźwiękowych od punktów Personal POI. Po informacji od Rafała poprawiłem aby komunikaty były tylko dla kategorii 01 do 06 czyli te "policyjne":marecek.

 

Przy okazji podpowiem jak można poszukać /sprawdzić/ te POI u sąsiadów: w Niemczech, Czechach czy na Węgrzech /lub np. Francji/ na przykładzie Discover Pro - ponieważ ma na środku przycisk: Cele specj.

Po naciśnięciu go wybieramy na dole Inne cele specjalne. Wybieramy interesującą nas lokalizacje np. Niemcy>Lipsk i szukaj po Personal POI i dalej wybieramy np kategorie: 08 Orlenu EU i pokaże nam stacje orlenowskie czyli Star w tej lokalizacji. Albo inaczej można - wyszukiwanie po trasie - i dalej Personal POI i wybrana kategoria którą ma znaleźć po trasie naszej podróży z punktu A do B.:dobrze

Edytowane przez maol72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności