Skocz do zawartości
StreamHD

Signat H16 + T5 czy Excursion SHX-6C ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli rozważasz suba w bagażniku to odpuść sobie zestaw z 4 wooferami. Bo to niema sensu. Lepiej wtedy naprawdę zainwestować w maty do wygłuszenia przednich drzwi.

 

Na tym radiu nic nie zrobisz posiada tylko jedną parę RCA. Poszukaj czegoś z 2 parami RCA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co powiesz na to radyjko?

http://audioplaneta.pl/Alpine-CDE-180R

 

już sporo budżet przekraczam ale jak grac to dobrze :D

 

na tym radiu to ciężko będzie cuda uczynić, poszukaj jakichś używek np Alpine cda 9855r lub Clarion DXZ-788RUSB . niedrogie a naprawdę dobre radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem uważam za zamknięty, Osiah wszystko mi świetnie wytłumaczył i pomógł dokonać wyboru ( czuje się przeszkolony w dziedzinie car audio ;D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mój temat się otworzył to ile mam dać na wzmacniacz pod SHX-6C jeżeli nie oczekuję max głośności, nie będzie suba w bagażniku, nie szukam max jakości dźwięku?

 

Głośniki mają 3 Ohm, 90 RMS max.

 

Sprzęt po 300 zł będzie ok?

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt po 300 zł będzie ok?

 

Jeśli to wszystko co chcesz zasilić to powinieneś znaleźć coś, zakładając że nie chcesz się z tym pieścić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to wszystko co chcesz zasilić to powinieneś znaleźć coś, zakładając że nie chcesz się z tym pieścić :)
w tych pieniążkach masz już wybór dosyć spory na zakup przyzwoitego wzmacniacza. Poszukaj w kilku tematach padły modele które w tej kwocie można kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat bo jest sprawa.

 

 

Niektórzy wiedzą, niektórzy nie: kupiłem Pioneer MVH-280FD.

Jest moc i jest zgrzyt. W instrukcji piszą aby nie podłączać zestawów 3 ohm, a taki posiadam z tego tematu no i najrozsądniejszy ruch w tej sprawie to chyba podmianka zestawu na SX-6C. Niech mnie admini nie zabijają, rzucam tylko info, że jak by co to jest moje SHX-6C w super stanie i w korzystnej cenie na sprzedaż, tak samo jak i radio Pioneer MVH-280DAB które mam ledwie kilka miesięcy. Jak by ktoś coś szukał a miał mało kasy to tutaj macie dla niego dobry zestaw. Głośniki pełen komplet razem z dystansami polecą pewnie za około 320 zł, a radyjko za około 300 zł. Zależy od cen sklepowych.

 

 

Nigdy nie dałem czadu temu sprzętowi, wierzcie lub nie, więc nic nie było narażone. W tym temacie widać, że już przed zakupem ogarniałem, że głośniki 3 ohm do radia 4 ohm to zabawka wymagająca wyczucia. Nic nie chciałem upalić, więc niż nie żyłowałem nawet przez sekundę.

 

 

 

 

 

Narazie myślę o SX-6C lub GMS 965 / 1968. Kopie neta co by tu wstawić i nie stracić przy tym duzo forsy.

 

 

EDIT: Zamówiłem GMS 1968.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak grają u Ciebie te GMS-y?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako człowiek lubiący dobrą jakość dźwięku i nieznoszący słabej jakości ale przy tym o normalnych zmysłach, a nie nadludzkim słyszeniu najdrobniejszych aspektów dźwięku, jestem całkowicie zadowolony. GMS nie trzeszczy, nie buczy, nie charczy, gra czysto i wyraźnie.

Biorąc pod uwagę cenę zestawu to jakość dźwięku jest jak najbardziej porządna. Nie mam nic do zarzucenia zestawowi biorąc pod uwagę, że zapłaciłem za niego 300 zł. Poprostu nic nie boli w uszy jak to gra. Ani woofer nie buczy i nie warczy ani tweeter nie zabija uszu przeraźliwie wysokimi tonami. Po zestrojeniu z radiiem i z wykorzystanym potencjałem ani trochę nie odczuwam potrzeby zainstalowania subwoofera. Niskie tony naprawdę dają o sobie znać, dźwięk jeszcze szczegółowy i raczej bez dominacji jednego nad drugim czyli zbalansowany.

 

Pamiętać należy, że to tani zestaw i nie nalezy oczekiwać cudów typu czyste granie na 70% i więcej głośności, tłusty bas jak z suba ani krystalicznie czystych wysokich tonów.

 

Bardzo ważne jest to, że ja mam usztywnione i wygłuszone drzwi i boczki, a radio jest o realnej mocy 43W na kanał. Wrażenia odsłuchowe tego zestawu na nierobionych drzwiach i na standardowym radiu 15 - 20W napewno będą gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach maty na drzwi. I zastanawiałem się właśnie nad excursion ale właśnie nie byłem do nich do końca przekonany że względu na impedancje 3ohm. Czy bas z tych głośników jest jakkolwiek porównywalny z jakimś fabrycznym subem? Czy bas jest miękki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Excursion'ów to mają fajny dół pasma , woofer jest kopliwy. Tylko bez wygłuszenia drzwi żaden głośnik nie zagra "prawidłowo" . Chcesz głośniki zasilać z radia czy wzmacniacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie z radia. Jednostka to alpine cda-103bt. Chcę żeby miało dobry bas. A nie chce za bardzo suba. Chyba że to jedyne rozwiązanie żeby mieć dobry bas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sub to sub , woofer niektórych rejestrów tak nie zagra . Ale nie oznacza to że woofer basowo nie zagra. Excursiony grają fajnie basem , na pewno przyda się im jakiś mocniejszy napęd niż końcówka radia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Tak mysle czy nie zalozyc od razu piecyka. .. taki 4 kanaly zeby przod i tyl ogarnął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piec na pewno sporo życia da głośnikom :-) tyłowi daj spokój , szkoda kasy .

Tylko podstawowym warunkiem jest solidne wygłuszenie drzwi

Edytowane przez matlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie. Tak mysle czy nie zalozyc od razu piecyka. .. taki 4 kanaly zeby przod i tyl ogarnął.

 

Tyłu nie pakuj, lepiej za ten hajs wygłuszyć drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyłu nie pakuj, lepiej za ten hajs wygłuszyć drzwi.

 

Na serio? Nie będzie to płytko grało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności