Skocz do zawartości
StreamHD

Signat H16 + T5 czy Excursion SHX-6C ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze możesz robić matami Hollywood :) - średnia półka cenowa ale jakość bardzo dobra - liczy się nie obciążenie drzwi lecz to jakie materiał ma właściwości absorpcji rezonansów i w jakim przedziale temperatur właściwości te zachowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok maty odpadają teraz. Jednak nie załatwię ciepłego pomieszczenia żeby maty postawiać na na mrozie czy delikatnie plusowej temp nie będę montował. Suszarki używać nie będę. Czekam na ocieplenie. No więc cała kasa idzie teraz na głośniki. Maty jak będzie wystarczająco ciepło.

 

Teraz Osiah naciągaj mnie na koszta póki masz czas. Powiedz co polecasz jeszcze kupić z jakich drobnych pierdołów, akcesoriów czyli co warto jeszcze zainstalować podczas wymiany głośników. Kable te oryginalne od Excursiona wymienić na inne ?

 

Dzisiaj już bym zamówił wreszcie sprzęt.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym etapie nie potrzebujesz niczego więcej - i kabli nie wymieniaj, bo to nic nie wniesie nowego.

Zaczekaj na pogodę i zrób drzwi.

Przy wzmacniaczu będzie potrzebna nowa instalacja wtedy się będziesz zastanawiał na co wydać tą zbędną kase :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie byłoby dobrym posunięciem upierdzielić kostki siedzące w pasku i lutować bezpośrednio z pominięciem kostek, styków, wtyczek itp?

Stare zaśniedziałe, zużyte zastąpić dobrym kablem. Chodzi mi już nie o nowe przewody które dostarczy Exscursion tylko te które podaje pasek. Gdybym potrafił to wymieniłbym nawet te które idą z radia ale to pewnie zbyt skomplikowane.

 

Poprostu męczy mnie to, że te kable mają już 15 lat.

 

http://audioplaneta.pl/Hollywood-HIC-918 gdybym w w "harmonicje" w drzwiach wbił się w tą wiązkę kabli to wyszła by pod radiem? Linkowany przewód jest twardy więc może by dało radę go przepchać.

 

Piszę tak o tych kablach bo obecne w pasku przerywa dźwięk i co dziwne wszystko wydaje się zdrowe. Nie wiem czy akcja nie powtórzy się jak wstawię nowe głośniki. Nie mam czasu na prucie tego od nowa.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie : Czy te Signaty są dostępne ????

Bo wiem że już dawno nie produkują a sam bym je łyknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do impedancji to jeśli będzie niedopasowana to zwiększa się zniekształcenia. Jeśli radio ma 4 to głośniki nie mogą mieć mniej niż 4 bo wzmacniacz może się spalic. Jeśli głośniki mają więcej niż 4 to wtedy potrzebna jest większa moc a zarazem większe zniekształcenia. To tak w dużym skrócie z tego co pamiętam ze szkoły i warsztatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie masz rację ale doczytałem się naprawdę wielu wypowiedzi, że wzmacniacz 4 ohm nawet taki pseudo z radia za 300zł da radę z głośnikami 3 ohm bez problemu, o ile nie będzie dawania czadu. Bez problemu oznacza, że działać będzie, a nie, że głośniki będą zaspokojone w kwestii mocy.

 

Długo się kłóciłem ze sobą czy dać SX 4 ohm czy mocniejsze SHX 3 ohm ale jak brać to już lepiej bo to na lata. Mocniejsze i o lepszej jakości dźwięku ( według producenta). Więcej korzyści otrzymam gdy dokupie wzmacniacz.

 

W kwestii tematu to zamówiłem SHX-6C i niech czekają na wzmaka, a teraz pograją na radiu.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do impedancji to jeśli będzie niedopasowana to zwiększa się zniekształcenia. Jeśli radio ma 4 to głośniki nie mogą mieć mniej niż 4 bo wzmacniacz może się spalic. Jeśli głośniki mają więcej niż 4 to wtedy potrzebna jest większa moc a zarazem większe zniekształcenia. To tak w dużym skrócie z tego co pamiętam ze szkoły i warsztatów.

 

Sporo bzdur.

Zacznijmy od tego 4. Czego 4? Metry? Waty? Głośniki mogą mieć mniejszą impedancję, problem w tym że końcówka radia wcześniej osiągnie swoje maksymalne 12 watów. Wzmacniacza tak łatwo nie spalisz, ponieważ w radiach są wzmacniacze na układach scalonych, te posiadają chociażby zabezpieczenie termiczne. Więc podłączając nawet 1 omowy głośnik nie spalisz końcówki radia. Problemem są tutaj zniekształcenia wynikające z przesterowania końcówki radia. Czyli jak chcesz wycisnąć więcej jak magiczne 12 wat z radia to po dupie dostaje końcówka radia, a głośnik kilka razy bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Impedancja 4 omy czyli rezystancja falowa. Nie będę z Tobą dyskutował bo sens wypowiedzi Twojej jest taki sam jak mojej. Układ scalony to kupa elementów dyskretnych ale jak zrobisz zwarcie to się końcówka spali mimo Twoich cudownych zabezpieczeń. Tak samo jak niezestrojona posiadająca inna niż 50 omów antena cb spali końcówkę radia. Fizyki nie oszukasz. I tak przy okazji dobrze jest wiedzieć że impedancja jest podana dla pewnych parametrów i się zmienia w stosunku chociażby częstotliwości. Dlatego nie powinno się przekraczać parametrów zalecanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli głośniki mają więcej niż 4 to wtedy potrzebna jest większa moc a zarazem większe zniekształcenia.

Wtedy wzmacniacz odda mniej mocy, ze względu na mniejszy opór przetwornika. Zniekształceń tez powinno być mniej.

 

Śmiało można podłączyć 3 ohmowe głośniki pod seryjne radioodbiorniki. Ale nie ma się co szału spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest rezystor. Jak będzie niedopasowanie to wzmacniacz będzie pracował ze złym dopasowaniem i zniekształcenia się zwiększą.

A co do zwrotnic jeszcze to najlepsze są złożone z cewki i kondensator gdyż wtedy zbocze odcięcia częstotliwości jest w sam raz. To też w dużym skrócie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do zwrotnic jeszcze to najlepsze są złożone z cewki i kondensator gdyż wtedy zbocze odcięcia częstotliwości jest w sam raz. To też w dużym skrócie.

To już zależy od charakterystyki przetwornika.

Jedne lepiej ciąć I rzędem, drugie II rzędem, a niektóre III rzędem. I takie z kondensatorkiem, mogą zagrać lepiej niż z "pełną" zwrotką.

 

Wracając do tematu, zastanawiałeś się nad GMS 1968? Kopia Morel Tempo 6

http://www.caraudiosklepy.pl/gms-1968-glosniki-samochodowe-p1803.html

Można też taniej kupić.

http://allegro.pl/gms-1968-glosniki-16cm-zestaw-odseparowany-165mm-i5705289626.html

Edytowane przez w0jta5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze wracając do zestawu Signata, to masz też dedykowana zwrotnice o oznaczeniu C2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mili moi, jestem świeższy i bardziej niż wcale obeznany w sprawach CA niż mi się wydaje.

Czytam 2 dzień forum, wszerz i wzwyż nie mogę odszukać pomocnego mi tematu. Jedynie tutaj widzę bratni problem.

Chciałem Zmienić moje OEM-y i zastosować zestaw 4x woofer + 2x tweet

http://www.caraudiosklepy.pl/excursion-sx-6c-zestaw-glosnikowy-p1590.html

tak jak kolega zakładający wątek, planuję również wytłumienie drzwi zarówno przednich jak i tylnych, lecz z tym chyba sobie poradzę :)

 

Moim problemem jest dobór wzmaka pod owy zestaw, czym się sugeromać? nie potrafię interpretować RMS zestawu, co ile posiada i z czym się to je. Jeśli faderem chcę lekko przesunąć dźwięk z tyłu na przód to ilu kanałowy ten wzmak musi być i jak go podłączyć.

Proszę pomóżcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od początku koncepcja jest zła. Zbuduj zestaw 2x woofer + 2x tweeter z PRZODU. Tył zostaw w spokoju, odłącz żeby nie psuł "sceny".

Co do wzmaka, unikaj marketówek i aukcji z milionami watt. Interesujesz się excursionami, które mają 4ohmy, zatem patrz na wzmaki które mają podaną moc RMS przy 4 omach.

Zresztą ja się nie znam. Słyszałem wiele wzmacniaczy które miały 80W RMS, a grały lepiej od takich co generowały 300W RMS (patrz dls a4).

Osobiście miałem do czynienia z rockfordem, audisonem, audio artem, phase rs4, to świetne wzmacniacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad 2+2+2, 2 wysokie, 2 średnie i 2 niskie z tyłu ale nigdzie nie widziałem takiego zestawienia więc myślałem że jak będą 4 wooferki to faderem zabiore z tych tylnych troszkę mocy na te przednie i będzie gitara. Więc do zestawu 2+2 potrzebny jest mi 2-kanałowy wzmak, mam rację? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób audio na samym przodzie + ewentualny sub w bagażniku.

2-kanałowy na przód wystarczy, 50-60W RMS w 4 Ohm w zupełności wystarczy.Wytłumienie drzwi obowiazkowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej daj jeden zestaw na przód i wygłusz drzwi. Do tego jakiś fajny stary sony czy alpine i będzie przyjemnie. No chyba że masz zamiar z tylnych głośników zrobić pseudo-suby. Ale wtedy potrzebujesz 4-kanałówkę z filtrami na przód i tył, jakaś mi chyba pod łóżkiem zalega.

 

edit: Zapomniałbym, radio musi wtedy posiadać co najmniej 2 pray RCA (czincz) a najlepiej jak ma 3 pary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy musi mieć scenę tam gdzie my chcemy mieć :))

 

ułatwiłbyś sprawę gdybyś napisał w jakim budżecie mamy się poruszać.

 

potrzebna Ci jest czterokanałówka - dwa kanały na przód (lewy i prawy) i dwa na tył - wówczas jest szansa że zadziała i balans i fader - tylko to "przesunięcie" będzie trochę złudne… no ale.

Mocą RMS nie ma się co sugerować - większość wzmacniaczy wysteruje te głośniki lepiej niż końcówka radia.

To że w specyfikacji zestawu widzisz 150W RMS oznacza tylko i wyłącznie DEKLAROWANĄ moc którą te głośniki są w stanie PRZYJĄĆ - nie oznacza że piec musi mieć możliwość oddania 150W łącznie czy na kanał czy cokolwiek innego. Dobry piec 4x60W już ma szanse sobie z tymi głośnikami wybornie poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio upatrzyłem sobie takie

JVC KD-R469EY , pasuje pod kolor podświetlenia i w niedługim czasie zakupię do niego adapter bluetooth, ale to nic pewnego. Ten pomysł zrodził się bardzo szybko i nie wiadomo czy się równie szybko nie zmieni.

Poszukuje radyjka które pozwoli mi na połączenie się bezprzewodowo z androidem w telefonie a JVC to umożliwia, dość mam zwisającego kabelka z przodu radia :V Koniecznie musi miec zielone podświetlenie, posiadać USB i aux x1 lub x2 (jesli wymaga tego rozbudowania a chce ukryć przewodzik)

 

Tuby w bagażniku chciałbym uniknąć ale może się to zmienić w niedługiej przyszłości i pewnie kupię jakąś pasywną używkę, więc chciałbym wzamaka który pociągnie dobry zestaw na przód np ten

http://www.caraudiosklepy.pl/excursion-shx-6c-glosniki-samochodowe-p1734.html

i pozwoli w przyszlosci na niewielką Tubkę do bagażnika :)

 

Mając zestaw glosnikow 2+2 ze zwrotkami, roleczkę CCA 1,5mm2 (może być?), powiedzmy to radio ktore upatrzylem a w przyszlosci chcę dać jakąś małą tubę to brakuje chyba tylko wzmaka i jaki on powinien byc do takiego zestawu :)

 

Edit: Radio około 300zł

głośniki czy to 2+2 czy 2+2+2(jak wymyśliłem wcześniej, byle był wzmak który to umożliwi i nie zabije mnie ceną) do 500zł

i wzmak nie szalejmy około 300/400 zł mogę dać.

Chciałem się zamknąć w tysiącu, więc tą stówkę rezerwuje na wygłuszenie :)

Edytowane przez zaceazus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności