Skocz do zawartości
Gość diger

czujnik zużycia klocków

Rekomendowane odpowiedzi

Gość diger

zakupiłem klocki razem z czujnikami zużycia ( juz zamontowane ) ale za chiny ludowe nie mogłem znaleźć kostek podłączenia tych czujników - podejrzewam ze ich po prostu nie mam

 

czy ciężko było by poprowadzić taką instalacje - no i skąd ja poprowadzić - chyba ze te kostki sa jakoś specjalnie ukryte - w mondeo majtały mi sie na wierzchu - a tu ich nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma to problem ,raczej to wszystko jest zintegrowane z komputerem ,mysle ze podlaczenie tego wszystkiego bylo by problemem ,ale moze jakis autorytet sie wypowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kowalwalcz

wszystkie passsaty maja to w standardzie lecz nie kazdy ma to juz wyprowadzone, kabli od czujnikow klockow nalezy szukac w miejscu gdzie kabel od abs wchodzi w sciane do kabiny, kable tam sa ale od strony kabiny i nalzey je wyprowdzic na zewnatrz :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej. Podobno kable są wyprowadzone gdzieś koło kabli od ABS (ja u siebie szukałem i nic takiego się mi nie rzuciło na oko, nie wiem gdzie szukać). Po podłączeniu dalsza sprawa już jest prosta, wystarczy przekodować szafę. Opis gdzieś był na forum w temacie o kodowaniu kontrolki zapięcia pasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość diger

hm sie zrobi trochu cieplej to zdejme jeszcze raz kolo i poszukam dokladniej - a moze ktos ma jakies foto gdzie mniej więcej mozna sie ich spodziewać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj odchylając tapicerkę (wygłuszenie) w środku. Od strony koła nic nie znajdziesz.

 

Kodowanie szafy:

 

Podłaczasz Vaga i wchodzisz w "17 Instruments" i tam zmieniasz na wyposażenie (pierwsze dwie cyfry). Np. 05125.

Pierwsze dwie to suma kodów cyfrowych wyposażenia dodatkowego:

01-zużycie klocków hamulcowych

02-kontrolka pasów bezpieczeństwa.

04-kontrolka płynu spryskiwacza

16-nawigacja

 

Należy dodać poszczególne cyfry i taki kod wpisać.

Następne trzy cyfry to oznaczenia wersji językowej komputera(licznik wyświetla w np. milach) oraz typ silnika(benzyna lub diesel) oraz liczbę cylindrów.

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy trzeba kasowac błąd po wymianie klocków hamulcowych w pasacie 5l ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie,nie trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi klockami hamulcowymi?Zapalila mi sie kontrolka zuzycia klockow,bylem w trasie ,i w warsztacie wymienili mi klocki,ale na pulpicie komunikat pozostal.Mechanik sciemnil mnie ze potrzebne sa sensory ale nie dostarczyli z klockami i ze wymiena te sensory jak do nich przyjade,bo to 5 minut pracy.Wyczytalem wszystko co jest na forum i jestem dalej ciemny.Pasek jest B5 3B z konca produkcji w 2000 i ma te wszystkie podlaczenia.Czy komunikat kompa po wymianie klockow powinien sie skasowac?Czy nie?I musze to zrobic VAG iem?Doczytalem ze moge kompa oszukac mostkujac w kostce,ale po co? Jesli to moze dzialac tak jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo masz klocki założone bez czujników albo coś nie halo z instalacją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kuczlaw,ja cicho mysle ze mogli zalozyc klocki bez czujnikow i sciemniaja.Nie mialem jeszcze czasu zajrzec do tego .bo pogoda do d... a nie mam garazu.A po czym moge poznac ze maja te czujniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z klocka/ów wychodzi przewód z wtyczka :) W klockach bez czujników tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem na temat tych czujnikow w klockach,i znalazlem dwie sprzeczne informacje na forum.Jedna mowi,ze czujnik zuzycia klockow jest w Pasku B5 3B w lewym przednim kole.A j poszukalem na niemieckiej stronie z czesciami do aut grupy WV i znalazlem caly zestaw zawierajacy klocki i tarcze,przod i tyl i sa tam dwa klocki z kablami.Jak to w koncu jest? Moze ktos zna ten temat lepiej,tu link do tej stronki. http://www.car-bock.de/bilder/produkte/gross/157_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3BG są w czujniki w dwóch k lockach i myślę że w 3B również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacek782

 

W 3B i 3BG czujniki zużycia klocków są stosowane w obu przednich kołach - nie wszystkie Passaty 3B były wyposażone w instalację elektryczną do tych czujek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wszystkie Passaty 3B były wyposażone w instalację elektryczną do tych czujek.

Zgadzam się z tym w 100%. Sam byłem zainteresowany tematem, prześledziłem całą instalację i nic nieznalazłem. Rozebrałem zieloną kostkę od licznika, pin 7 odpowiedzialny za czujnik zużycia klocków jest nieobsadzony więc wniosek jest tylko jeden. Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj pasek ma to napewno,to jest model z konca produkcji lipiec 2000 ,wiec ma wszystko co potem montowali w nastepnym modelu.A czujniki musza byc bo jest kontrolka na pulpicie,jak juz wczesniej pisalem po wymianie na nowe klocki pali sie i pokazuje komunikat o koniecznosci wymiany klockow.Piana mi wylazi,bo lubie miec czysto w obejsciu :).Dzieki za pomoc.Jak rozbiore te kola i sprawdze,dam posta o tym dla zamkniecia tematu i rozwiania watpliwosci innych uzytkownikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za pomoc,sprawdzilem mojego paska.Sa czujniki w obydwu kolach,wszystko sie wyjasnilo zalozyli mi klocki bez czujnikow,teraz po zmianie na wlasciwe z czujnikami wszystko jest w porzadku,na pulpicie zniknal komunikat o wymianie klockow,bez koniecznosci kasowania informacji.Zamykam temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisał JurekW Zobacz post

nie wszystkie Passaty 3B były wyposażone w instalację elektryczną do tych czujek.

 

Zgadzam się z tym w 100%. Sam byłem zainteresowany tematem, prześledziłem całą instalację i nic nieznalazłem. Rozebrałem zieloną kostkę od licznika, pin 7 odpowiedzialny za czujnik zużycia klocków jest nieobsadzony więc wniosek jest tylko jeden. Pozdrawiam!!!

 

w jaki sposób można to sprawdzić ?, oprócz szukania kabli lub zaglądania do kostki licznika ? , można to jakoś sprawdzić np VAG-iem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w jaki sposób można to sprawdzić ?, oprócz szukania kabli lub zaglądania do kostki licznika ? , można to jakoś sprawdzić np VAG-iem ?

 

bylbym rowniez zainteresowany tematem. jak moge sprawnie uruchomic ta opcje? mam na pulpicie kontrolke klockow i gasnie chwile po wlaczeniu zaplonu. wszystko niby ok ale z klocka wychodzacy kabelek z czujnikiem nie ma polaczenia dalej w nadkolu, jak moge doprowadzic tam kable zeby czujniki dzialaly poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności