Skocz do zawartości
Gość diger

czujnik zużycia klocków

Rekomendowane odpowiedzi

bylbym rowniez zainteresowany tematem. jak moge sprawnie uruchomic ta opcje? mam na pulpicie kontrolke klockow i gasnie chwile po wlaczeniu zaplonu. wszystko niby ok ale z klocka wychodzacy kabelek z czujnikiem nie ma polaczenia dalej w nadkolu, jak moge doprowadzic tam kable zeby czujniki dzialaly poprawnie?

 

skoro po włączeniu zapłonu zapala Ci się kontrolka a po chwili gaśnie to znaczy że masz tą opcje aktywną i urządzenie działa poprawnie, gdyby ta opcja nie była włączona to by Ci się wogle żadna kontrolka o klocków nie zapalała - tak jak jet u mnie, jest nieaktywna, a tak jak piszesz że ten kabelek od klocka nie ma połączenia to ta kontrolka powinna się świecić cały czas, no chyba że się mylę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby wlasnie tak jest jak piszesz ;) jednak normalnie nie pokazuje mi zuzycia bo klocki mam juz na granicy a nic sie nie pali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz sobie VAg-iem kodowanie licznika, bo to mozna wyłaczyc tą opcje z klockami.

A czujnik jak to Wy nazywacie to nic innego jak 2 kable które po rozwarciu (przetarciu na skutek zużycia) otwierają obwód i dlatego komputer sygnalizuje wytarte klocki. Tak jak odłaczysz kostke to tak samo pokaze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niby wlasnie tak jest jak piszesz jednak normalnie nie pokazuje mi zuzycia bo klocki mam juz na granicy a nic sie nie pali

może na początek zrób tak jak Major napisał, a tak na marginesie to ile te klocki mają grubości ?, może trafiły się jakieś trefne i przewód jest głęboko zatopiony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co mam wylaczac kontrolke skoro chce zeby dzialala?

A czujnik jak to Wy nazywacie to nic innego jak 2 kable które po rozwarciu (przetarciu na skutek zużycia) otwierają obwód i dlatego komputer sygnalizuje wytarte klocki.

no wlasnie a 2 luzne kable nie podlaczone nigdzie raczej nie dadza takiej informacji do komputera stad chce sie dowiedziec jak to polaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa że kontrolka jest aktywna i zachowuję się tak jakby działała poprawnie, a przewody od klocków są nigdzie nie podłączone:confused: czyli obwód jest przerwany, w takiej sytuacji powinna się świecić cały czas :confused: zadam Ci może głupie pytanie - a ta kontrolka to napewno jest od klocków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz ale jeszcze na tyle sie znam ;) jezdze niejednym autem takze az tak malo wiedzacy nie jestem :P dla mnie tez to jest wlasnie dziwne dlatego chcialbym dowiedziec sie jak to sensownie polaczyc zeby dzialalo poprawnie :)

 

 

przychodzi mi jeszcze do glowy taka mysl ze ktos mogl zlaczyc kabel zaraz przy wyjsciu z licznika i poprostu tam nie ma co sie przerwac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przychodzi mi jeszcze do glowy taka mysl ze ktos mogl zlaczyc kabel zaraz przy wyjsciu z licznika i poprostu tam nie ma co sie przerwac?

wiem że za tą kontrolkę odpowiada 7 pin w zielonej kostce

strasznie dziwna sprawa, działa coś co nie jest podłączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
strasznie dziwna sprawa, działa coś co nie jest podłączone

 

co chwile to ja sie dowiaduje o dziwnych sprawach w tym samochodzie ;) bedzie trzeba kiedys sie rozejrzec :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem niedawno klocki w golfie 4 z zaciskami ate, z prawej strony tarła już blacha, z lewej ok. 1 mm okładziny i dopiero wtedy zapaliła się kontrolka. Dodam że klocki były jeszcze oryginalne VW. Trzeba czasem zgiąć się i popatrzeć samemu, nie wierzyć kontrolkom i komputerkom ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmieniałem niedawno klocki w golfie 4 z zaciskami ate, z prawej strony tarła już blacha, z lewej ok. 1 mm okładziny i dopiero wtedy zapaliła się kontrolka. Dodam że klocki były jeszcze oryginalne VW. Trzeba czasem zgiąć się i popatrzeć samemu, nie wierzyć kontrolkom i komputerkom

święte słowa kolego

 

co chwile to ja sie dowiaduje o dziwnych sprawach w tym samochodzie bedzie trzeba kiedys sie rozejrzec

tak czy owak życzę Ci bezawaryjnej jazdy i miliona kilometrów :)

p.s. daj znać jak rozwiążesz zagadkę, jestem strasznie ciekawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
p.s. daj znać jak rozwiążesz zagadkę, jestem strasznie ciekawy

 

bede zdawac pokolei jak bede sprawdzac :D ale moze to potrwac bo z czasem ciezko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem że za tą kontrolkę odpowiada 7 pin w zielonej kostce
a gdzie znaleźć tą kostkę,po lewej stronie koło sprzęgła,czy w innym miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdzie znaleźć tą kostkę,po lewej stronie koło sprzęgła,czy w innym miejscu?

To jest kostka wpięta do licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma jakiejś opcji,żeby podpiąć te czujniki,bez grzebania w liczniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok,dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra niech mi ktoś podpowie gdzie szukać kostki tej co jest w aucie , tej co pod nią podłącza się klocki... bo kupiłem auto i po jednej stronie mam kostkę a z 2-giej strony mam zmasowane dwa kable... :( jak tego szukać i gdzie...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wymienione klocki na nowe podłączone kostki niby wszystko ok a kontrolka świeci się nadal... jakiś czas było tak że gasła ale np. w czasie jazdy gdy kolo wpadło w jakiś dołek kontrolka znowu zapalała się... po zgaszeniu auta i odpaleniu wszystko wracało do normy. Od jakiegoś czasu kontrolka świeci się non stop sprawdzałem styki czyściłem dolałem płynu hamulcowego i nadal to samo. jakieś dobre rady ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności