Skocz do zawartości
Gość diger

czujnik zużycia klocków

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wymienione klocki na nowe podłączone kostki niby wszystko ok a kontrolka świeci się nadal... jakiś czas było tak że gasła ale np. w czasie jazdy gdy kolo wpadło w jakiś dołek kontrolka znowu zapalała się... po zgaszeniu auta i odpaleniu wszystko wracało do normy. Od jakiegoś czasu kontrolka świeci się non stop sprawdzałem styki czyściłem dolałem płynu hamulcowego i nadal to samo. jakieś dobre rady ??

 

miałem to samo po wymianie ... dopiero gdy znów zdjąłem koła rozłączyłem czujnik spryskałem płynem do elektryki i wszystko oczyściłem nastał spokój ... może musisz użyć tego preparatu do rzeczy elektrycznych .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pozbyłem się tych czujników bo miałem to samo, winny jest kabel który ze starości śniedzieje w środku, wymiana albo wywalenie na stałe załatwia sprawę ( trzeba zrobić zworkę we wtyczce która jest schowana w komorze pod nadkolem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wywalenie na stałe załatwia sprawę ( trzeba zrobić zworkę we wtyczce która jest schowana w komorze pod nadkolem)

 

Zamiast robić zworkę wystarczy przekodować licznik by nie było kontrolki od zużycia klocków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą różnicą że usunąć kabelek może samodzielnie każdy a przekodować licznik już nie:jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz mając kabel vag'a - lepsze to niż zabawa z kablami, gdyż kabel vag'a i tak możesz do wielu innych rzeczy użyć :)

A ja i tak wolałbym rozebrać, w ostateczności nową wiązkę puścić od tej kostki łączeniowej i mieć działające czujniki - ot tak, by wszystko było jak należy :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu ten kabel śniedzieje gdzie go szukać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to masz racje gadżet taki mało potrzebny... powiedz czy da się zrobić przy kole jakiś styk by kontrolka zgasła ?? przy kolockach przewodów nie obetnę i nie zrobię obejścia bo problem tkwi dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utnij kabel od czujnika przy samym klocku, zewrzyj oba przewody razem, zaizoluj a wtyczkę wepnij do gniazda przy zacisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magoo, i co to da skoro problem jest dalej?

Raz kabel może być uszkodzony a czasem mogą być zaśniedziałe p8ny we wtyczkach.

U mnie w passacie wszystko działa, od małej żaróweczki po całą resztę, ot tak bo lubię mieć w pełni sprawne i wyposażone auto na tyle ile to możliwe. Jeśli komuś to obojętne to najlepiej zmienić kodowanie vagiem i spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie doczytałem...

 

No to wyjąć wiązkę z nadkola i tam zrobić zworkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje pierwsze dostać się do tego przewodu i wymienić jeśli usterka nie zniknie będę działał dalej ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_1295.jpg

 

Mam prośbę, czy mógłby mi ktoś powiedzieć od czego są wtyczki które zakreśliłem kolorem?

IMG_1296.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego generalnie przy przednich kołach masz 2 wtyczki - jedna od czujnika klocków, druga od ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zużycia klocków...patent kompletnie nieprzydatny i bezsensowny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej który jest od czego, zwłaszcza mam na myśli ten zaznaczony na czerwono ponieważ wtyczka ma ucięte przewody i nie wiem gdzie szukać ich drugiej części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodziło mi raczej który jest od czego, zwłaszcza mam na myśli ten zaznaczony na czerwono ponieważ wtyczka ma ucięte przewody i nie wiem gdzie szukać ich drugiej części

 

No przecież napisałem Ci że od czujnika zużycia klocków.....dalej przewód idzie do wspólnej wiązki z czujnikiem abs, kostki masz w komorze nad nadkolem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety musiałem wyłączyć czujnik,gdyż w jednym kole była uszkodzona kostka. Po intensywnych próbach i zakupie kostki+montaż nadal świeciło na desce na krótko też nie działało.Prawdopodobnie wiązka gdzieś uszkodzona i trza było to ustrojstwo wył.żeby nie raziło w oczy. Na wiosnę może się tym zajmę.Bo jak jest,to niech działa. Ale powiem że jest trochę zabawy żeby to zdiagnozować.A konkretnie , gdzie dokładnie jest przerwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja niestety musiałem wyłączyć czujnik,gdyż w jednym kole była uszkodzona kostka. Po intensywnych próbach i zakupie kostki+montaż nadal świeciło na desce na krótko też nie działało.Prawdopodobnie wiązka gdzieś uszkodzona i trza było to ustrojstwo wył.żeby nie raziło w oczy. Na wiosnę może się tym zajmę.Bo jak jest,to niech działa. Ale powiem że jest trochę zabawy żeby to zdiagnozować.A konkretnie , gdzie dokładnie jest przerwa.

 

ja pozbyłem się tych czujników bo miałem to samo, winny jest kabel który ze starości śniedzieje w środku, wymiana albo wywalenie na stałe załatwia sprawę ( trzeba zrobić zworkę we wtyczce która jest schowana w komorze pod nadkolem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą kontrolkę można Vagiem wyłączyć:kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam jeszcze jedno pytanie, kilka postów wyżej zamieściłem dwa zdjęcia, na jednym z nich zaznaczyłem żółtym kolorem wtyczkę która jest spięta razem z czujnikiem abs, czy to może być kostka czujników klocków idąca od komory? pytam bo po zdjęciu nadkoli nic więcej nie znalazłem, dodam że w tej kostce jest napięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności