Skocz do zawartości
Bimbasz

Terminy realizacji zamówień B8

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry. B8 variant 1.8 highline DSG, trochę podokładałem rzeczy w tym m.in hak elektryczny, pakiet business, przyciemniane szyby z tyłu, rolety, gniazdo 230, easy open, discover pro, kamerę cofania, obręcze 18', pakiet lusterka, active info display. Dziś dostałem potwierdzenie produkcji na 12 tydzień. Sama data produkcji w moich doświadczeń z poprzednim B7 jest realizowana, często tydzień lub dwa wcześniej - poprzedniego zrobili prawie 3 tyg przed czasem. Niestety potem róznie bywa z transportem. No ale jestem dobrej myśli. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde musze zadzwonić do serwisu - mój też 1,8 tsi dsg, z połową twojego wyposażenia. Miałbyć w 16 tygodniu, to mnie zaciekawiłeś :)

Kiedy zamawiałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O kurde musze zadzwonić do serwisu - mój też 1,8 tsi dsg, z połową twojego wyposażenia. Miałbyć w 16 tygodniu, to mnie zaciekawiłeś :)

Kiedy zamawiałeś?

 

4 lutego. Pierwotnie tez mi podawali termin na 16 tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Alltrack miał być składany w przyszłym tygodniu, a tu zdziwko - stoi w Poznaniu, zamawiany początek grudnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja się dołącze do tego hura optymizmu dla 1.8 tsi. Też mam póki co 16 tydz. Zaraz dzwonie do salonu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój Alltrack miał być składany w przyszłym tygodniu, a tu zdziwko - stoi w Poznaniu, zamawiany początek grudnia.

 

Rozmawiałem ze znajomym znajomego z centrali z Poznaniu. Generalnie sprawa wygląda tak, że przy podpisywaniu umowy w salonie mają terminy przysyłane z centrali raz na dwa tygodnie i są to terminy szacunkowe - raczej zakładające poślizg. Realnie wiele zależy od logistyki w fabryce i często terminy zmieniają się bardzo dynamicznie z uwagi i rezygnację z zamówień - co ciekawe prawo do ingerencji w zamówienia jest nawet na 3 dni przed dniem produkcji. Tyle, że w Polsce mało komu się chce szczegółowo wchodzić do systemu i to modyfikować.

Ciekawostka z innej niemieckiej marki - powiedzmy 2 półki wyżej. Składałem zamówienie 6 lutego. Pierwotny termin był na 20 tydzień 2016 roku, 3 dni później przeskoczyło na 12 tydzień, tydzień temu dostałem info od sprzedawcy, że to będzie 8 tydzień 2016, dziś dostałem info, że samochód wyprodukował się w ubiegły piątek. Fakt - to mniej masowy samochód w kwestii rynku, więc i pewnie większa elastyczność.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

No i ja się dołącze do tego hura optymizmu dla 1.8 tsi. Też mam póki co 16 tydz. Zaraz dzwonie do salonu :)

 

no i?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odbiera :( Zadzwonię jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie odbiera :( Zadzwonię jutro

 

Będzie dobrze. Trzeba być lekko upierdliwym klientem. Wydaje mi się, że kluczowe jest też wyposażenie. Podobno im bardziej wybiera się je z konfiguracji zbliżonej do najpopoluraniejszej w Niemczech, tym większa szansa na szybszy termin. Podobno ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli potwierdza się to co słyszałem 2 tygodnie temu od sprzedawcy, że teraz dowolna konfiguracja w 2 miesiące będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zmienial ktos warunki gwarancji w momencie odbioru auta? Chodzi mi o to czy da sie np z 2lat zmienic na 3lata dodatkowej gwarancji po wyprodukowaniu auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie na nic wspólnego z konfiguracja, ani produkcja. Płacisz i masz, wiec sądzę, że nie powinieneś z tym mieć problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vw sprzedał w styczniu u siebie o 9% mniej furek niż w 2015, więc chyba stąd te przyspieszenia w terminach ( tak wyczytałem, choć nie wiem jak się to ma do pastucha )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy zmienial ktos warunki gwarancji w momencie odbioru auta? Chodzi mi o to czy da sie np z 2lat zmienic na 3lata dodatkowej gwarancji po wyprodukowaniu auta?

 

Ja zmieniałem. Sprzedawca cisnął tylko, żeby się zdecydować najpóźniej przy odbiorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy zmienial ktos warunki gwarancji w momencie odbioru auta? Chodzi mi o to czy da sie np z 2lat zmienic na 3lata dodatkowej gwarancji po wyprodukowaniu auta?

 

Dwa dni przed odbiorem jak juz samochód był na salonie przedzwoniłeś tylko ze będę brał przedłużenie na 4 lata 120kkm i tyle 2850 doliczone do leasingu i wklejona karta do książeczki gwarancyjnej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przy odbiorze ostatecznie musisz zdecydować co do warunków przedłużonej gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy składaniu zamówienia od razu wybrałem wariant przedłużony i to weszło do ceny ofertowej. I tak dobrze, że jest taka opcja, przy B7 kupowałem Wagasa i to jest słaba opcja, serwis zawsze przy naprawie z Wagasa wydziwiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będzie dobrze. Trzeba być lekko upierdliwym klientem. Wydaje mi się, że kluczowe jest też wyposażenie. Podobno im bardziej wybiera się je z konfiguracji zbliżonej do najpopoluraniejszej w Niemczech, tym większa szansa na szybszy termin. Podobno ...

 

Dostałem aktualizację na 14 tydzień :( Ale ja nie mam dsg może dlatego, a może jakiś dodatek coś wydłuża. Pożyjemy zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się zamówiłem Passata. Miała być benzyna 220KM, a nagle w ostatniej chwili zamówiłem diesla 190KM. Dobra decyzja ?? Przekonało mnie jednak sporo mniejsze spalanie. Termin produkcji - 18 tydzień 2016 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo mniejsze tzn. ile? Wierzysz w tabelki producenta :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko tabelki producenta. Kilka aut jest prowadzonych na motostat, spritmobile. Różnica jest za każdym razem ok. 2 literki. Kolega ma również B8 z tym TDI i jednak ma spalanie na poziomie niecałych 7 litrów. Jednak jeżdząc ok. 40 tyś km rocznie robi się z tego jakaś różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności