Skocz do zawartości
user78

Afera VW z emisją spalin - można już sprawdzać

Rekomendowane odpowiedzi

Nic się nie stanie, dokończy proces po ponownym uruchomieniu gdy silnik się nagrzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej-szybciej się silnik nagrzeje, bo szybciej będzie chciał uruchomić wypalanie w DPF.

Też tak miałem w poprzednim aucie-zimą po 2km miałem już 90st na budziku i wypalanie DPF :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale naprawde zaraz po ponownym uruchomieniu ? az ciekaw jestem :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

dopalać co 500 km to serio przegięcie.... ciekawe czy mozna to zglosic w ASO jako reklamacja ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzą że mieści się w normie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie po ponownym uruchomieniu, szybko sie zagrzal i zaczal dopalac. Ciekawe jakbym kolejny raz mu przerwal, w polowie wypalania czy na kolejny rozruch bedzie pamietal ile wczesniej wypalil.... sprobuje kiedys :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po akcji serwisowej (3tyg temu) system start/stop nigdy nie zadziałał bcd08a4439d7f8ba6af779758855c0a6.jpgi

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli akcja serwisowa na plus...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że nie działa :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak super tylko dlaczego może ze cały czas wypala DPF

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie po ponownym uruchomieniu, szybko sie zagrzal i zaczal dopalac. Ciekawe jakbym kolejny raz mu przerwal, w polowie wypalania czy na kolejny rozruch bedzie pamietal ile wczesniej wypalil.... sprobuje kiedys :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Jak go znowu zgasisz i przerwiesz procedure to po ponownym odpaleniu zacznie go dopalac.... U mnie po akcji serwisowej własnie sie tak dzialo.

 

 

Co do wzrostu mocy po aktualizacji softa nie wydaje mi sie zeby to byla prawda, (ja w swoim aucie tego nie doswiadczylem) i auto stalo sie mocniejsze o 10km....u mnie po wycieciu DPFa 2 tyg temu auto pokazalo wynik 153km na zdrowej serii.

Edytowane przez Qnir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio bede teraz olewal te dopalanie. Co 500 to porazka.

 

 

 

 

Tak super tylko dlaczego może ze cały czas wypala DPF

 

 

 

Poznasz ze dopala po wyzszych obrotach.

Ja bym od razu jechal do nich z reklamacja tego ss.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Serio bede teraz olewal te dopalanie. Co 500 to porazka.

 

@Mlody_tm pisałem o tym ostatnio, że tak robie to mnie zjechałeś, że tak nie wolno ;)

U mnie właśnie zawsze tak dopalał. Jak mu przerwałem to po ponownym uruchomieniu dalej dopalał. Mam tak na obecnym sofcie - na akcje jeszcze nie pojechałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam od razu zjechałem :)

 

zwracam honor.... bo ja myślałem, że jak się przerwie to on już nie dopala tak prędko tylko za kolejne ileś tam km....

 

Masz u mnie browara !

 

Bez jaj... tracić czas na to... w końcu dopali... i już.

 

i taka prawda.

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

|Aaa też dobrze wiedzieć, czyli jednak lepiej dać skończyć :)

 

a tak wracając do wątku... ciekawe ile osób podpisalo umowe ze stopvw....

 

już wszędzie trąbią, że w europie nikt grosza nie dostanie bo u nas inne prawo jak w US and A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i widzę, że jednak sporo z Was decysuje się na znianę softu. Ja dzisiaj kolejny raz się wywinalem bez podpiywania braku zgody. Oczywiscie znowu straszyli ze teraz akcja jest darmowa a potem nie bedzie a auto nie spelnia norm i potem moze byc proglem przy przegladach. Teraz daja certyfikat od vw gdzie napisane jest ze vw zarecza ze nie zmianiaja sie osiagi spalanie itp itd. Mimo wszystko jakos nie chce tego robic. Szef serwisu odradzal prywatnie, wiec moze cos w tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szef serwisu odradzal prywatnie, wiec moze cos w tym jest.

 

Jakoś to uzasadniał ten szef?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ASO Rybnik z zapytaniem i mój pasek podlega akcji

ale jeszcze takowej nie prowadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytam i widzę, że jednak sporo z Was decysuje się na znianę softu. Ja dzisiaj kolejny raz się wywinalem bez podpiywania braku zgody. Oczywiscie znowu straszyli ze teraz akcja jest darmowa a potem nie bedzie a auto nie spelnia norm i potem moze byc proglem przy przegladach. Teraz daja certyfikat od vw gdzie napisane jest ze vw zarecza ze nie zmianiaja sie osiagi spalanie itp itd. Mimo wszystko jakos nie chce tego robic. Szef serwisu odradzal prywatnie, wiec moze cos w tym jest.

 

Wg mnie jest w tym jedynie brak jego elementarnej wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto chodzi pięknie po zmianie softu. Adnotacja w bazie VW, w ksiązce serwisowej no i bon 300 zł.

 

dla mnie jedyny minus to dopalanie dpf ktore jest po ok 500 km.

a wcześniej było chyba po 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd te bony? Czytam o 99 PLN, 199 PLN, teraz 300 PLN. Wynegocjować to sobie muszę? :) U kogo, VW gdy do mnie dzwoni czy od serwisu, w którym się umawiam? Nie kumam tej strategii, wygląda na to, że jak będziesz mocno marudzić to dostaniesz bon a jak zgodzisz się od razu to nie?

 

Ja zgodziłem się chyba zbyt łatwo ;) będę zmieniać soft w Warszawie w VW Zasada na Grochowskiej, 22 listopada. Dam znać o wrażeniach.

Ciekawostka: gdy zadzwonił do mnie VW z pytaniem gdzie chciałbym się umówić na wizytę powiedzieli, że ASO wykona przy okazji zmiany softu bezpłatny ogólny przegląd samochodu. Gdy zapytałem o to samo jak zadzwonili od Zasady facet wyraził wielkie zaskoczenie o czym ja mówię... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności