Skocz do zawartości
sirocco

Ochrona i pielęgnacja

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie bez przesady. Po to sie nakłada wosk, żeby sobie ułatwić życie i uprościć mycie. Dobry wosk starcza do 6 miesiecy. Ja nakładam wosk po zimie i przed zima (jesli można to w UK zima nazwać)

 

Później raz na 2 tygodnie mycie + suszenie + psikniecie kół czernidłem i auta i tak należą do najczystszych na dzielni ;)

 

W UK to by się zgadzało ;)

 

Generalnie też chyba skłaniam się za tym, żeby woskowanie miało ułatwić życie. Czyli po woskowaniu przez ok. 4 tygodnie tylko mycie pianą i suszenie+ pielęgnacja kół i plastików. Po miesiącu powtórka, czyli komplet z woskowaniem.

 

A pytanie poza konkursem- nakładacie więcej niż jedną warstwę collnite? Bo są różne szkoły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady ... jedną warstwę nakładam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez przesady ... jedną warstwę nakładam ...

 

Tez tak myślę. Po prostu zdziwiło mnie na innym forum, ze niektorzy zalecaja 2 a nawet 3 warstwy. To sie chyba mija z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega chciał napisać, że sama myjka nie wystarczy do dobrego umycia auta. Czasem jak leży kwarc można to zrobić. Ogólnie do dobrego u bezpiecznego mycia potrzebne będzie umycie "na dwa wiadra". Wosk nowa nakłada się gdy stary zejdzie i nie kropelkuje. Więcej znajdziecie na stronach o detailingu samochodowym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega chciał napisać, że sama myjka nie wystarczy do dobrego umycia auta. Czasem jak leży kwarc można to zrobić. Ogólnie do dobrego u bezpiecznego mycia potrzebne będzie umycie "na dwa wiadra". Wosk nowa nakłada się gdy stary zejdzie i nie kropelkuje. Więcej znajdziecie na stronach o detailingu samochodowym :)

 

Na dwa wiadra albo wiadro z separatorem brudu ( piasku ) wtedy nie macza sie gąbki w piachu który lezy na dnie wiadra i innego syfu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grit guard pomaga, ale ja i tak zawsze używam dwóch wiaderek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam rzucony temat przez znajomego że nie trzeba bawić się nakładanie powłoki kwarcowej wystarczy folia ochronna na zderzak przedni, + maska + lusterka + wgłębienia na klamki + nadkola przednie = koszt folii ochronnej 1tys zł

 

Dzięki 100-150 mikronom grubości znakomicie chronią lakier oraz poszczególne elementy karoserii przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

tak wygląda auto po naklejeniu bezbarwej folii

 

fsz19.jpg

 

czy ktoś to próbował ?

 

tak samo jest z folia na przednia szybę koszt folii około 200zł

poniżej test takiej szyby oklejonej

 

kusząca propozycja

 

pzdr VW picia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś to próbował ?

 

Zastanawiałem się nad daniem folii po zakupie, ale przy wersji z zaklejeniem całego przodu wychodziły jakieś kosmiczne pieniądze. Wersja "ekonomiczna", czyli zderzak, nadkola przednie, lusterka, pas przedni i 1/3 maski to były nieco mniejsze pieniądze, ale jednak widać to przejście z folii w gołą maskę i wygląda to tak sobie, więc zdecydowałem się dać wyłącznie powłokę kwarcową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam folią oklejony cały przód, zderzak, maska, lampy, nadkola, lusterka, okolice kół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiałem się nad daniem folii po zakupie, ale przy wersji z zaklejeniem całego przodu wychodziły jakieś kosmiczne pieniądze. Wersja "ekonomiczna", czyli zderzak, nadkola przednie, lusterka, pas przedni i 1/3 maski to były nieco mniejsze pieniądze, ale jednak widać to przejście z folii w gołą maskę i wygląda to tak sobie, więc zdecydowałem się dać wyłącznie powłokę kwarcową.

 

Wiesiu

 

pisałem koszt materiału foli to 1 tys zł wiec nie dużo - ja liczyłem na folie na całość maski , jak piszesz do połowy widać byłoby różnice

oj chyba będę pionierem tego rodzaju usługi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pisałem koszt materiału foli to 1 tys zł

 

Może to zależy od folii, może to zależy od firmy. Nie znajdę już tej kartki, gdzie miałem zgrubną ofertę oklejania folią, ale pamiętam, że to były ceny rzędu setek złotych za pojedynczy element. Może to dlatego, że ta firma do najtańszych nie należy, a raczej wręcz przeciwnie.

 

Tak czy owak lakier zabezpieczyć warto, bo jest tak miękki, że mikrorysy powstają po przetarciu go ściereczką z mikrofibry, a nawet po zabezpieczeniu powłoką kwarcową mam już ryski we wgłębieniu klamki drzwi kierowcy, choć nigdy nie miałem paznokci dłuższych niż 1mm.

Żeby było jasne: samochód nie ma jeszcze trzech miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam i powłokę kwarcową oklejone folią zderzak z przodu + reflektory + lusterka oraz górną część zderzaka tylnego na szerokość klapy bagażnika + wszystkie progi. Według mnie wyszło super. Sam ocenisz Piotr jak się spotkamy.

 

Moja folia nazywa się Premium Schield czy jakoś tak.

 

Natomiast jak dla mnie nie powinniśmy rozpatrywać tych dwóch rzeczy w formie albo.....albo.

Jedno jest uzupełnieniem drugiego. Natomiast jeśli nie byłoby mnie stać na obydwa rozwiązania wybrałbym powłokę a nie folię.

 

Pozdrwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folia nie da głębi i szklistości. Chroni natomiast bardzo dobrze przed uszkodzeniami. Tak jak kolega pisał wyżej to się dwie zupełnie inne sprawy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Folia nie da głębi i szklistości. Chroni natomiast bardzo dobrze przed uszkodzeniami. Tak jak kolega pisał wyżej to się dwie zupełnie inne sprawy ...

 

Dokładnie o głębię mi akurat chodziło!

I rzeczywiście jak odbierałem mojego (powłoka robiona w salonie) to obok stał drugi i uwierzcie mi było widać różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzę wierzę .. i tu jest problem.. z jednej strony folia super, bo daje dobre zabezpieczenie lakieru, fizyczne, realne, ale z drugiej strony nie wyciągniesz tej głębi po np. woskowaniu. No chyba, że są jakieś specjalne preparaty dedykowane na folię.. z trzeciej strony lakier w b8 (może mają już tak wszystkie nowe auta) jak już ktoś wspomniał mikrofibrą możesz porysować. Sprawdzałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Warszawie za nakładanie Ceramic Pro 9H Strong zapłaciłam 3,5 tys. Śląsk to nie Wawka ale w te 2,5 tys mimo wszystko nie wierzę.

 

We Wrocławiu wychodzi za Ceramic Pro mniej więcej tyle samo co w m. st., tj. 2,9 netto za powłokę na lakier na 5 lat. Ja jutro jadę na wycenę ale myślę o wersji na 2-3 lata. Wstępnie sam lakier to 1,7 netto + 200 zł za szyby.

 

Czy dalej jesteś zadowolona z powłoki - bo ja się łamię czy nie jest to jednak lekka przesada...

 

Ps. Ładny kolor - jeden z dwóch który mi się podobał ale zdecydowałem się na cimson red.

Edytowane przez ChMateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dalej jesteś zadowolona z powłoki - bo ja się łamię czy nie jest to jednak lekka przesada...

 

Ps. Ładny kolor - jeden z dwóch który mi się podobał ale zdecydowałem się na cimson red.

 

Nie jest to przesada, jak się wykłada tyle kasy na nowe auto. Woskowanie nie dla mnie. Po pierwsze nie mam kiedy, po drugie mi się nie chce, po trzecie wosk jednak tak nie chroni przed drobnymi zarysowaniami jak to robi powłoka ceramiczna.

 

Też rozważałam crimson red. W katalogu wyglądał ładnie, ale w rzeczywistości był jakiś strasznie ciemny. Ale może to moje subiektwne odczucia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wczoraj odebrałem Passata od kosmetyczki :P:)

"trafił do naszego Studio na kompleksowe zabezpieczenie powłokami kwarcowymi i ceramicznymi. Mimo przebiegu kilkudziesięciu kilometrów, prace rozpoczęliśmy od delikatnej korekty lakieru by usunąć wszystkie zarysowania transportowe. Następnie lakier zabezpieczyliśmy najtwardszą powłoką Gyeon MOHS+. Felgi zabezpieczyliśmy Gyeon RIM, opony Gyeon TIRE, a szyby powłoką hydrofobową, tzw niewidzialną wycieraczką, GTECHNIQ G1Clear Vision. Wnętrze po czyszczeniu detailingowym sporej ilości kurzu zabezpieczone zostało dedykowanymi powłokami kwarcowymi Gyeon. Tapicerka skórzana po oczyszczeniu i odtłuszczeniu pokryta została kwarcową powłoką Gyeon Leather Coat. Zapraszamy serdecznie !!"

15ae5b8ccb3ae50a5f13feb51bf87ce4.jpg7430ed86b72ae80aa0d03cfd1383daf0.jpg54410f3e2466d206849ca2a8b7903e8a.jpg12a015313b82b081c6fe54f193a8967b.jpg3f55ea8c7f1e026e0e34125628b71f1a.jpg64f65974181d1d9ec0e30ff2e17ca8c2.jpg3530808089a9324203dc56594f61ca15.jpg71975429bcf3250d74f083f7a17f2bea.jpg055e4323f051bffe4af19a90c7e15bc2.jpg3039c9e3c87bc5d49d25dc2e77cb91a3.jpg33961a8b45d122b8ebe68e1b586eeecc.jpg7504a12d02d7f0dc320b9b368aafedb1.jpg524d0162215c88437bc3643121d1b838.jpg28a8123dcb249c9992b0d55917b9cbee.jpgadfe2c7c405858a482af7558ea216a97.jpg2af3fb4d410cb12a306bcbc2b8ab4f5f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy wczoraj odebrałem Passata od kosmetyczki :P:)

 

Ładnie i ładny :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjna robota!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności