Skocz do zawartości
Driver_FR

Tylna klapa nie zamyka się.

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak się nie domyka, to znaczy że zapadka nie blokuje się. Albo bolec we wzmocnieniu zderzaka się trochę zapadł i nie dociska zatrzasku, albo zamek poszedł w głąb klapy. Jeśli przy trzaśnięciu klapą nie słuchać jakiegoś nienaturalnego stuknięcia, to raczej to. Jeśli słychać to musiał się zatrzask gdzieś zablokować i nie "wpuszcza" bolca ze zderzaka w zamek głębiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic nie słychać. Dociskam na maxa ręcznie i tez nic nie zaskakuje. Ręcznie, czyli palcem przesuwam tą zapadkę w zamku i odskakuje. W poprzednim aucie trzymało się i musiałem zwolnić tą zapadkę otwierając poprzez klamkę a teraz u mnie zapadka nie zaskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś to zalać czymś odpowiednim? Ewidentnie blokada nie chce zaskoczyć. Może się gdzieś zatarło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem dokładnie tak samo, do wymiany zamek uwaliło jeden z mikrostykow, są dwa w zamku, nowy w serwisie placilem 160zł

odepnij wtyczke od zamka, wtedy automatycznie rygiel ten co dociąga klape sie cofnie i bedziesz mógł swobodnie zamykać a otwieranie niestety ale tylko od srodka, to awaryjne

ja sobie załatwiłem zamek w ten sposób że , tez caszem mi sie przycinał tzn nie reagował na przycisk zamykania, potraktowałem go wd'kiem i nastepnego dnia klapy juz nie mogłem otworzyć jak , otworzyłem to nie mogłem zamknąć, nie dociągała się i trzeba było sobie kupić nowy zamek

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem zamek , odpiąłem wtyczkę i potem sie kapnąłem ze przecież ja mam cały czas otwarty tej rygiel w zamku a u ciebie (wiesoki81) nie otwierał się.

podobno mam mechaniczne uszkodzenie i do wymiany zamek.

W ASO za 220 zł już zamówiłem i okazało się że nawet na miejscu mają ASO VW w Sosnowcu.

 

Szukałem używek i jedna nawet jest w pobliżu, ale za 160, to ja wolę nową i z gwarancją, bo nawet ten sprzedawca sam mówił (wkopał się trochę ) że to częsta przypadłość w Passatach a koszt w serwisie dużo większy no i sam się wkopał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie cały czas był odciągniety rygiel na dole który dociąga klape, jak tylko wypiołem wtyczke z zamka automatycznie sie cofał do pozycji zamknięcia/dociagnięcia dlatego w ten oto sposób mogłem później swobodnie zamknąć klape ręcznie. tam w zamku sa dwa mikrostyki jeden jest pewnie do zamykania/dociagania drugi do otwierania. sam zamek tez sie przycinał i nie chciał puszczac zapadki, czasami działal czasami nie i wszystko przez to ze zalałem go sobie, nasmarowałem wd' kiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem na nowy. Wszystko działa jak należy. Nie wiem czy czymś go zakonserwować tzn nasmarować tam gdzie tylko smar wejdzie to go powciskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem, jutro bede rozkrecal zamek. jaki koszt takiego zamka i silniczka? i gdzie to kupic, w ASO?

 

Kolego i co rozwiązałeś swój problem??

Pytam, bo dziś dopadło mnie to samo.

Szlag mnie trafia. Auto pod blokiem z otwartym bagażnikiem.

Były opady deszczu - podejrzewam że coś gdzieś zaciekło ale gdzie??

Mi też nie działa wycieraczka (światło wsteczne oraz przeciwmgielne jest - więc masa chyba raczej odpada). Podejrzewam przewody w osłonie gumowej na przejściu z auta do klapy. Ale weź i zacznij rozbierać jak pada :-(

Jakieś inne sugestie??

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dla tych co mają (lub będą mieć podobny problem):

 

Wycieraczka tylna nie działała, bo przy otwartej klapie nigdy nie będzie. A komputer ciągle widzi że klapa jest niedomknięta (mikrostyki) i nie pozwala na uruchomienie wycieraczki.

Jedna usterka mniej :-).

 

Dobrałem się też do tego feralnego zamka.

Sprawdziłem prąd - napięcie na stykach było. Więc załamany przewód (przerwa w obwodzie) odpada.

Wyjęcie go z klapy nie sprawia większych kłopotów. Natomiast już jego rozebranie na części pierwsze - tak. Ale się jakoś udało.

Okazało się, że mój silniczek działa tylko w jedną stronę (a według mnie powinien wykonać natychmiast ruch powrotny). W związku z tym blokada języczka zamka ciągle jest w położeniu "otwórz" i nie może zaskoczyć zapadka, uniemożliwia to zamknięcie.

Więc albo silniczek jest walnięty (patrz zamek do wymiany), albo silniczek powinien dostać zmieniony biegunowo prąd no i go w rezultacie nie dostaje (by móc powrócić do stanu początkowego, coś w rodzaju pompki do spryskiwaczy szyb w kombi).

Na początek kupię drugi zamek.

 

Napiszę oczywiście czy usterka minęła.

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jestem już po wymianie zamka.

Usterka została usunięta.

Winny oczywiście był silniczek w zamku (tak jak podejrzewałem).

Po wymianie wszystko wróciło do normy :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam podobny problem, jutro bede rozkrecal zamek. jaki koszt takiego zamka i silniczka? i gdzie to kupic, w ASO?

 

pomoże mi ktoś jakim kluczem odkręcić ten zamek od tylnej klapy? są tam dwie śruby na jakas dziwna gwiazdke której nigdzie nie mogę znalesc:/ czy to jakis specjalny klucz co mają tylko w Aso czy można gdzieś kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się dostać do zamka klapy w b6 kombi? dwa torxy obok zamka i co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak się dostać do zamka klapy w b6 kombi? dwa torxy obok zamka i co dalej?

....i dalej nic. Według mnie to nie torxy, tylko spline. Sprawdź to dokładnie. Trzeba tylko wcześniej zdjąć tapicerkę Klapy. Odkręcasz kilka śrubek i zdejmujesz ją ze spinek. Nie pamiętam dokładnie, czy zdjęcie tego plastiku jest konieczne do demontażu zamka??.

Wyciągasz później go z wtyczki i masz zamek w rękach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności