Skocz do zawartości
Driver_FR

Tylna klapa nie zamyka się.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie co to może być? Raz się zamknie 15 razy nie. Po przyciśnięciu przycisku z pilota jak i z drzwi słychać że to działa. Próbowałem smarować również nic. Zarówno jak się zamyka delikatnie jak i normalnie. Podejrzewam, że to zamek (numer ETKA: 4F5 827505 D) ale mimo wszystko piszę, żeby później nie żałować heh. Miał już ktoś takie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem również w sedanie.. Po rozebraniu zamka okazało się że sprężyna nie cofa do końca bolca który się wysuwa i otwiera zamek.. W moim przypadku wystarczyło przesmarowanie bolca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby i u mnie tak było. Ciężko się do niego dostać i rozebrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem z zamkiem taki ze raz na jakis czas klape zamkne i zamek nie reaguje <pokazuje na liczniku otwarty bagaznik> lecz jest on zamkniety aby go otworzyc musze manualnie od wewnatrz otwierac i po 2 /3 zamknieciach zamek reaguje co to moze byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamek dosyć łatwo się rozbiera. Najpierw podsufitka klapy (4torxy w głębi podsufitki w miejscu gdzie chwyta się żeby zamknąć klapę, później klamka na trójkąt ostrzegawczy -jeden torx i dwa zatrzaski a reszta podsufitki to wystarczy mocno szarpnąć żeby blaszki wyskoczyły) zamek jest na dwóch śrubkach na klucz 10. Wcześniej odczepić trzeba znaczek(przełącznik). Jak już masz zamek to musisz oddzielić część metalową od plastikowej.. Śrubokrętem podważyć w odpowiednim miejscu.. Następnie za pomocą śrubokręta podważyć pozostałe zatrzaski w części plastikowej i wszystko widać.. Opis wydaje się byś straszniejszy niż całe wykonanie..

 

---------- Dodano o 00:43 ---------- Poprzednia wiadomość o 00:35 ----------

 

Glas21. Jeżeli chodzi o twój problem to moim zdaniem także zamek do rozebrania.. Miałem podobną sytuację.. Klapa zamknięta a na wyświetlaczu pokazywało że jest otwarta.. Ten bolec co się wysuwa także nie chowa się u ciebie do końca i dotyka czujnik w zamku (blaszka). także ten sam mechanizm do przesmarowania..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da to też radę zrobić bez zwalania całkowicie wygłuszenia/podsufitki. odkręcasz te 2 torxy blizej zamka, trójkąt, wypinasz 2 zatrzaski bliżej zamka i już masz dostęp jako taki. Teraz smar silikonowy z rurką i psikasz na mechanizm. Pomaga, a szybciej i mniej kręcenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja porządnie spryskalem wd40 i zaczął działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja tez mam problem z klapa od bagaznika, niechce mi sie zamknąć, nie wiem czy to spowodowane jest przez mróz...jaka jest przyczyna tego?zamek sie zepsuł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj pół godziny walczyłem żeby zamknąć drzwi tylne ale zaskoczyły.cholerny mróz;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zawsze po deszczu klapa bagażnika sama się otwiera . Przeczyściłem i nasmarowałem zamek, wtyczki sprawdzone czy nie zaśniedziałe. Podejrzewam że może do sterownika dostaje się woda , tylko gdzie w sedanie jest ten sterownik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naszych "paskach" z tego co się orientuję to za klapę kufra odpowiada MODUŁ KOMFORTU.

Wątpię ,że tam zbiera Ci się woda i nie polecam się tym bawić- immobiliser :kwasny

Raczej stawiał bym na zwarcie w elektronice zamka klapy.Sprawdź dokładnie mikro styk.

 

A jakie błędy pokazuje VCDS?

Edytowane przez ARNAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź dokładnie mikro styk.

 

Dobrze Artur prawi. Mikro styk często się psuje. Przerabiałem ten problem. Po rozłożeniu zamka na części pierwsze podejrzenie moje potwierdziło się i był to mikro styk. Przestał spełniać swoją zadanie. Kupiłem drugi zamek i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ARNAU za szybką odpowiedź. Nie miałem okazji sprawdzić jakie błędy są zapisane. Nie daje mi spokoju dlaczego występuje to tylko po deszczu (umyciu). Gdyby mikro styk byłby walnięty to pogoda nie powinna mieć wpływu (tak mi się zdaje ). Dzisiaj około godz. 15 stoję z tyłu passata klapa podniesiona do góry i słyszę kilka razy takie klik klik wydobywające się z klapy.Wymontowałem i rozebrałem zamek a tam ani śladu wody , wtyk i przewody też suche. Może między modułem komfortu a zamkiem klapy jest jeszcze jakaś wtyczka która ma kontakt z wilgocią bo musi skądś zamek dostawać impuls ze ma zadziałać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam podobny problem w kombi . nie zamyka sie klapa bagaznika z pilota . nawet nie zatrzaskuje sie . wszystkie inne drzwi z kluczyka sie otwieraja i zamykaja . Dodam ze przestala mi dzialac tylna wycieraczka jeszcze . Pomozcie koledzy od czego mam sie zabrac bo dopiero miesiac mam ten samochod i jeszcze tak nie ogarniam go .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz przewody miedzy klapą a samochodem te w peszlu tam lubią się przerwać dodam ze najlepiej jest sprawdzić miernikiem albo pociągając za każdą zyłę doś mocno a jak wycieraczki i zamek nie chodzi to naj prawdopodobnie nie masz masy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majsterkowalem troche dzis . i cos u mnie robi zwarcie bo gdy odlaczylem wtyczke od zamka to wycieraczka dziala , a gdy podlaczam wtyczke do zamka to juzwycieraczka nie dziala. Jak najlepiej sprawdzic czy zamek jest sprawny , bo dziwi mnie ze wogole na zastrzaskuje sie ten cycek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam koledzy mam podobny problem w kombi . nie zamyka sie klapa bagaznika z pilota . nawet nie zatrzaskuje sie . wszystkie inne drzwi z kluczyka sie otwieraja i zamykaja . Dodam ze przestala mi dzialac tylna wycieraczka jeszcze . Pomozcie koledzy od czego mam sie zabrac bo dopiero miesiac mam ten samochod i jeszcze tak nie ogarniam go .

 

Kolego i co rozwiązałeś swój problem??

Pytam, bo dziś dopadło mnie to samo.

Szlag mnie trafia. Auto pod blokiem z otwartym bagażnikiem.

Były opady deszczu - podejrzewam że coś gdzieś zaciekło ale gdzie??

Mi też nie działa wycieraczka (światło wsteczne oraz przeciwmgielne jest - więc masa chyba raczej odpada). Podejrzewam przewody w osłonie gumowej na przejściu z auta do klapy. Ale weź i zacznij rozbierać jak pada :-(

Jakieś inne sugestie??

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dla tych co mają (lub będą mieć podobny problem):

 

Wycieraczka tylna nie działała, bo przy otwartej klapie nigdy nie będzie. A komputer ciągle widzi że klapa jest niedomknięta (mikrostyki) i nie pozwala na uruchomienie wycieraczki.

Jedna usterka mniej :-).

 

Dobrałem się też do tego feralnego zamka.

Sprawdziłem prąd - napięcie na stykach było. Więc załamany przewód (przerwa w obwodzie) odpada.

Wyjęcie go z klapy nie sprawia większych kłopotów. Natomiast już jego rozebranie na części pierwsze - tak. Ale się jakoś udało.

Okazało się, że mój silniczek działa tylko w jedną stronę (a według mnie powinien wykonać natychmiast ruch powrotny). W związku z tym blokada języczka zamka ciągle jest w położeniu "otwórz" i nie może zaskoczyć zapadka, uniemożliwia to zamknięcie.

Więc albo silniczek jest walnięty (patrz zamek do wymiany), albo silniczek powinien dostać zmieniony biegunowo prąd no i go w rezultacie nie dostaje (by móc powrócić do stanu początkowego, coś w rodzaju pompki do spryskiwaczy szyb w kombi).

Na początek kupię drugi zamek.

 

Napiszę oczywiście czy usterka minęła.

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jestem już po wymianie zamka.

Usterka została usunięta.

Winny oczywiście był silniczek w zamku (tak jak podejrzewałem).

Po wymianie wszystko wróciło do normy :-).

Edytowane przez Wojciechpop
Uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Po wizycie na myjni otworzyłem klapę i już jej nie umiem zamknąć. tzn nie zaskakuje zamek.

Jak naciskam na otwarcie to cyka tak jakby go chciało otworzyć ale np. centralnego już nie słyszę( ale moze jak nie jest zamknieta kalapa to centralnego nie słychac-nei wiem tego)

Na osłonie gumowej od kabli pomiędzy klapą a budą jest mała dziura i nie wiem czy czasem sie tam woda nie dostała.

 

Co może być powodem.

jak się dostać do zamka i klamki.( poprzez plastikową osłonę wewnątrz klapy????

Który bezpiecznik ewentualnie?

Odpiąłem aku ale nic nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co może być powodem.

jak się dostać do zamka i klamki.( poprzez plastikową osłonę wewnątrz klapy????

Który bezpiecznik ewentualnie?

Karol na początek musisz sprawdzić czy świeci podświetlenie przestrzeni bagażnika czyli lampka podsufitki. A żeby dostać się do zamka tylnej klapy musisz zdjąć osłonę wewnętrzną. Kilka wkrętów i umiejętnie wystarczy szarpnąć i osłona jest zdjęta. Podsyłam link, który przedstawia jak do tego się zabrać:

http://forum.vw-passat.pl/threads/11816-Demonta%C5%BC-tapicerki-tylnej-klapy-w-B5-Variant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podświetlenie się świeci. Jak domknę kalpę to oczywiscie gaśnie. Jak zamykam z kluczyka centralny zamek ,to nic nie słychać z pozycji klapy. Jak naciskam otwieeranie na klamce to jest cykniecie i zachwilkę jeszcze jedno. A jak ma być z zamkiem, jak go ręcznie zamknę to powinien trzymać (tzn jak palcem przesunę ta zapadkę w zakmu) czy to działa na jakiś elektromagnes??

 

Inne zamki działaja bez zarzutu. Czy jest możne jakiś bezpiecznik od tylnej klapy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności