Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

nie chce żadnych piszczących bo mam psa, często chodzi koło auta jak również ze mną podróżuje.

Swoja drogą padłem na 430PLN w ASO za naprawę kabli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sciągania przy gwałtownym przyśpieszaniu jak masz napęd na przód to normalne zjawisko, półosie są różnej długości i stąd ten efekt, natomiast przy jeździe ze stałą prędkością czy delkikatnie przyspieszając nie ma prawa ściągać, tylko na wyjątkowo pochylonej drodze a takich aż tak dużo nie ma. Zażądaj zeby ASO wydało zaświadczenie ze samochód jest sprawny i nie ściąga a jak dadza to weź rzeczoznawcę i zrób aferę u importera, to jedyna droga skoro twierdzą ,że wszystko jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do sciągania przy gwałtownym przyśpieszaniu jak masz napęd na przód to normalne zjawisko, półosie są różnej długości i stąd ten efekt
Nie zgodzę się, że to jest normalne. W żadnym aucie nie miałem takiego efektu. Akceptowanie takiego zjawiska nie mieści mi się w głowie - przecież to jest niebezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zgodzę się, że to jest normalne. W żadnym aucie nie miałem takiego efektu. Akceptowanie takiego zjawiska nie mieści mi się w głowie - przecież to jest niebezpieczne.

 

Zjawisko powszechnie znane i występujące - szczególnie w przypadku dużego momentu i poprzecznego silnika.

 

http:// https://en.wikipedia.org/wiki/Torque_steering

 

W Focusie 1.8 TDCI wyrywa kierownicę z ręki ;D

 

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie korzystasz z mocy tego silnika. Bo u mnie jak depniesz to lekko ciagnie w prawo i mialem to w wielu samochodach. Nie mówie ze to jest niewiadomo jak silne ale jak by puscić kierownicę to czuć że lekko sciąga, szczególnie czuc to na niskich biegach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zaświadczenie od "mistrza" który tak to diagnozuje?

 

szczerze - mam dość jeżdzenia po serwisach - myślałem kupę auto - będzie spokoj.

Edytowane przez skoczek1213

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściąganie w prawo podczas przyśpieszania nie ma nic wspólnego z różnicą w długości półosi.

Przerabiałem już ten wątek, serwis próbował wcisnąć mi te bajki ale się nie poddałem, wreszcie przyłożyli się do geometrii i jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam przebarwienie na kierownicy, czarna plama ( 8 dni temu odebrane auto ) miał ktos podobny przypadek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam przebarwienie na kierownicy, czarna plama ( 8 dni temu odebrane auto ) miał ktos podobny przypadek ?

 

napisz jaką masz wersje - bo to zalezy jaką masz kierownice, bo podejrzewam ze nie obszytą skórą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trendline z pakietem skorzanym i multi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trendline z pakietem skorzanym i multi

 

az mnie to zaciekawilo i sam sprawdze kierownice - mam obszytą skórą HL, a auto odbieralem 5 dni temu. wiec akurat na to nie patrzylem. ale teraz az sie przypatrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj z ciekawości sprawdzałem tor jazdy i nawet w lekkich koleinach trzyma tor do około 500 metrów (70/h) jechał prosto, nie musiałem ingerować. Przy przyspieszaniu (nie ostrym) tez nie ściąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś jeszcze mógłby sprawdzić?

mi po 2-3 sekundach ściąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś jeszcze mógłby sprawdzić?

mi po 2-3 sekundach ściąga

 

Mi nic nie ściąga, a jestem wyczulony na tym punkcie (przebieg 37k, nic nie robione; poprzednie auto 200k też nie ściągało i też nic nie robione ). Sam jestem mistrzem na serwisie ASO (nie VW) i często osobiście weryfikuję takie tematy. Zdarza się że po naprawie jadę z Klientem i puszczam kierownicę, a on z uśmiechem na twarzy potwierdza że jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedź na jakąś profesjonalną płytę i niech pomierzą geometrię najlepiej 3D- 50 zł to kosztuje i będziesz wiedział wszystko. Ale pamiętam, że miałem auto (Honda) które miało idealną geometrie, samochód bezwypadek, a lekko ściągał . Nigdy nie doszedłem o co chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
az mnie to zaciekawilo i sam sprawdze kierownice - mam obszytą skórą HL, a auto odbieralem 5 dni temu. wiec akurat na to nie patrzylem. ale teraz az sie przypatrze

 

20170911_094202.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też ta sprawa ze ściąganiem śmierdzi. Jak jadę na dobrej drodze, bez większych kolein to nawet jak zdrowo przyśpieszę to auto idzie prosto. Tak jak kolega napisał, sprawdź geometrię... Wcześniej możesz zweryfikować stan opon. Ale nie wierzę żeby miały az taki wpływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opony maja 5 tys km. ;/

pojadę na geometrie. ale vw nie powinien się tym zająć tylko ja mam płacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szwagier miał po 800 km takie objawy, pojechał ( trzeba troche krzyknac, tupnąc i Panowie zmianiaja zadnie, delikatne i kulturalne rozmowy telefoniczne nie daja takiego efektu niestety) 2 razy ustawiali, teraz jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to powinno. Kwestia jest taka, że Ty to musisz im udowodnić. Jeśli w ASO stwierdzą lub też stwierdzili, że nie widzą problemu po swojej stronie to jedź do innego ASO. Jak tam stwierdzą, że to samo to zrób to po swojej stronie lub męcz się z tym "fantem". Ja w tej chwili walczę z ASO o bezpłatne przeglądy. Właściwie to z dealerem. Miałem mieć je wykupione, okazuje się przy przeglądzie na 30k który robiłem w ubiegłym tygodniu że nie mam. Za to mam SAFE+ -gwarancję na 5 lat. Tylko po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności