Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

w artykule jest opisane zjawisko fizyczne, a na koncu napisano, zeby sprawdzic reflektor pod wzgledem szczelnosci czy uszkodzen mechanicznych, bo jesli takie wystepuja to nie mamy do czynienia ze zjawiskiem fizycznym tylko uszkodzeniem, a jesli po sprawdzeniu jest wszystko z reflektorami w porzadku to mamy wlasnie do czynienia z powyzszym zjawiskiem fizycznym.

 

OK,ok . Jeszcze nie byłem aso tak więc nie wiem które z tych "zjawisk" występuje . Auto nie było rozbite , a przynajmniej nic mi nie wiadomo.

 

"Jeżeli nie stwierdza się żadnych usterek - reflektor może być dalej eksploatowany"

 

Czy jest ktoś komu to by nie przeszkadzało ...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa poprzednie samochody odbieralem zima i tez zawsze po wyjezdzie przez kilka dni byly zaparowane lampy pomimo ze byly to ksenony ktore znacznie lepiej grzeja klosz. Jest to kwestia duzej roznicy temperatur i wilgoci po umyciu samochodu przed wydaniem.

A led naprawde slabiutko grzeje sxybe reflektora bo jak kazda lampa led oddaje cieplo do wewnatrz.

Tak samo mialem jak mi oddali samochod od lakiernika po obcierce zderzaka, tez zima i tez od razu zaparowane lampy, po dwoch dniach ani sladu.

Przesusz lampy suszarka i zobacz czy problem ustapi. Jak nie to obawiam sie do lata tak bedziesz mial az lampa sie porzadnie wygrzeje.

Jezeli zaparowanie schodzi to ASO powie ze to normalne zjawisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości to ilu z was ma problem z listwami chromowanymi? Bo u mnie żadnego problemu nie ma (jestem po pełnej poprzedniej zimie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak z ciekawości to ilu z was ma problem z listwami chromowanymi? Bo u mnie żadnego problemu nie ma (jestem po pełnej poprzedniej zimie).

Potwierdzam problem z listwami chromowanymi. Pasta Autosol w zupełności wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kriss tego właśnie się obawiam , bo zaparkowane schodzi i pojawia się.

Bardziej martwi mnie sam leflektor -y ,a mianowicie jak po zimie będzie wyglądało jego wnętrze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba więcej jeździć niż myć auto ;) to lampy będą częściej przewietrzane .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot, w punkt :-)

Ale na poważenie już dużo wcześniej kilka osób zgłaszało ten problem. Pytanie czy problem parowania lamp ustał u nich po czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Parowały mi lampy, auto odebrane 9 luty 16 r. Pisałem nawet do Zachara, on odbił do centrali. Dostaliśmy odpowiedź, że to naturalne zjawisko i taki tam bełkot, naprawdę średnio mi się te zaparowane lampy podobały w nowym aucie, trwało to do kilka tygodni od odbioru, po wygrzaniu problem parowania powinien ustać, u mnie narazie ok., teraz zapada się prawy spryskiwacz.

Edytowane przez Robert1272

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O parowaniu reflektorów jest nawet w instrukcji... więc nie wiele da się zwojować. Wiadomo, TTTM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

teraz zapada się prawy spryskiwacz.

 

to do ASO i klejenie gwarancyjne :przestraszony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych warunkach atmosferycznych (tj. zima), jak Klient u mnie odbiera auto, to zawsze mówię o reflektorach, ba jeśli czas pozwala, to po wjeździe na wydawkę staram się zostawić włączone światła mijania do zejścia zaparowania, ale to i tak nie daje dużego efektu.

 

Faktem jest, że auto z magazynu 0 st na placu, wjeżdża na myjnię gdzie u nas jest ok 25-27 stopni, potem przejeżdża na wydawkę przez temperaturę 0 i znowu na +20 i zaparowanie zawsze występuje.

 

Temat znika sam (zależnie od warunków eksploatacji samochodu, raz szybciej raz po miesiącu...) chyba, że macie hale podziemne bądź garaże ogrzewane, to może z mniejszym efektem w aurze zimowej się pojawić.

 

Po dłuższym czasie nie stwierdzam, żeby przez zaparowanie dochodziło do wewnętrznego zabrudzenia reflektora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaparowuja tylko w rogach (przy atrapie chlodnicy). Mysle, ze na razie nie ma co panikowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem z gow** auto zgaszone zapłon wyłączony a na zegarach taka choinka czy ktoś wie co to moze byc ,?IMG_1152.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejny problem z gow** auto zgaszone zapłon wyłączony a na zegarach taka choinka czy ktoś wie co to moze byc ,?[ATTACH=CONFIG]150196[/ATTACH]

 

To choinka Bożo Narodzeniowa. Taki prezent od VW z Wolfsburga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo śmieszne ;) Poważnie pytam ktoś cos miał takiego juz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z racji, że tutaj piszemy o awariach. Spotkaliście się już z takim problemem.

Moje radio Discovery Pro w Passatcie z tego roku luty potafi sie zacinac, momentami nie dziala dotyk, przewijanie muzyki na jukebox potrafi tworzyc cuda. Czasami w ogole dotyk nie dziala, wylacze i wlacze radio i znow wraca do normy. Nie wiem czym to moze byc spowodowane, ostatnio dogralem sporo muzyki i bylo wszystko okej, problem pojawil sie dwa dni temu. Jest to bardzo irytujace gdy radio sie zacina...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejny problem z gow** auto zgaszone zapłon wyłączony a na zegarach taka choinka czy ktoś wie co to moze byc ,?[ATTACH=CONFIG]150196[/ATTACH]

 

tak wiem. To podświetlone ikony informacyjne, które nie zostały wyłączone.

:-)

mówiąc prościej - jedz do ASO

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam, z racji, że tutaj piszemy o awariach. Spotkaliście się już z takim problemem.

Moje radio Discovery Pro w Passatcie z tego roku luty potafi sie zacinac, momentami nie dziala dotyk, przewijanie muzyki na jukebox potrafi tworzyc cuda. Czasami w ogole dotyk nie dziala, wylacze i wlacze radio i znow wraca do normy. Nie wiem czym to moze byc spowodowane, ostatnio dogralem sporo muzyki i bylo wszystko okej, problem pojawil sie dwa dni temu. Jest to bardzo irytujace gdy radio sie zacina...

 

nic takiego nigdy nie miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak wiem. To podświetlone ikony informacyjne, które nie zostały wyłączone.

:-)

mówiąc prościej - jedz do ASO

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

Podładowałem akumulator i wszystko wróciło do normy. hm dziwna sprawa ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Jestem trzy dni po zakupie paska. I juz kilka rzeczy.

Jeden ked inaczej swieci niż drugi ...w sensie lewy bardziej żółto ma odcięcie żółte a prawy białe.czy to podlega gwarancji?

Czy podlega gwarancja wyjazd z serwisu gdzie po 2 dniach wycieraczka złe zmazuje i zostawia pasek 5 cm wody rozmazanej akurat na wysokości szyb?

Znaczek Vw sie nie chowa po otwarciu kamery - czytałem ze to standardowy problem. Aaa i po 200 km padło podświetlenie kierownicy ale na szcżescie po włączeniu jeszcze raz problem zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siema. Jestem trzy dni po zakupie paska. I juz kilka rzeczy.

Jeden ked inaczej swieci niż drugi ...w sensie lewy bardziej żółto ma odcięcie żółte a prawy białe.czy to podlega gwarancji?

Czy podlega gwarancja wyjazd z serwisu gdzie po 2 dniach wycieraczka złe zmazuje i zostawia pasek 5 cm wody rozmazanej akurat na wysokości szyb?

Znaczek Vw sie nie chowa po otwarciu kamery - czytałem ze to standardowy problem. Aaa i po 200 km padło podświetlenie kierownicy ale na szcżescie po włączeniu jeszcze raz problem zniknął.

 

Znaczek z kamera ci się wogóle nie chowa? Cały czas masz otwartą kamere? - standardoo chowa sie po przekroczeniu jakiejs predkosci typu 20 km/h czy cos koło tego

 

jakie podswietlenie kierownicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności