Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wyciągał ten czerwony odblask zderzaka tylnego? Czy jest on montowany tylko na wcisk czy jakoś inaczej? Trzeba demontować cały zderzak albo listwy chromowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie a ja mam inny problem otóż od jakiegoś miesiąca trapi mnie niezidentyfikowany dźwięk z okolic drzwi pasażera/schowka. Wszystko opróżniłem a dźwięk nadal jest jakby coś się turlało i obijało się słychać to tylko przy hamowaniu i ostrym dodawaniu gazu. mam już dość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie a ja mam inny problem otóż od jakiegoś miesiąca trapi mnie niezidentyfikowany dźwięk z okolic drzwi pasażera/schowka. Wszystko opróżniłem a dźwięk nadal jest jakby coś się turlało i obijało się słychać to tylko przy hamowaniu i ostrym dodawaniu gazu. mam już dość

 

Kolego jedyny sposób zeby sprawdzić to demontaż boczku :/ u mnie od kilku dni cos rezonuje tez w boczku pasażera przy redukowaniu :(

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego jedyny sposób zeby sprawdzić to demontaż boczku :/ u mnie od kilku dni cos rezonuje tez w boczku pasażera przy redukowaniu :(

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Marcin, coś takiego? (daj głośniej) :https://www.youtube.com/watch?v=HaLceIUYxIU

 

Mi to właśnie ogarnęli w serwisie, cięgno zamka gdzieś się poluzowało i dokładnie przy obrotach schodzących z 3000-2500 tak rezonowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18680: Awaria AdBlue (DEF). Umowiony na serwis na przyszly tydzien. Maja sprawdzic 4ty kanal (?). Ech ta jakosc VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to troszkę inny dźwięk jutro może uda mi się obczaić dokładnie :) co do Adblue to chyba całe szczęście że ja tego nie mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któremuś z Kolegów trzeszczą/trzeszczały uszczelki w drzwiach? W zależności od temperatury i wilgotności czasem to wręcz chce mi się zatrzymać i iść na najbliższy przystanek autobusowy... smarowanie polecane przez ASO daje spokój na zaledwie parę dni. Ktoś zaradził skutecznie w takim temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy któremuś z Kolegów trzeszczą/trzeszczały uszczelki w drzwiach? W zależności od temperatury i wilgotności czasem to wręcz chce mi się zatrzymać i iść na najbliższy przystanek autobusowy... smarowanie polecane przez ASO daje spokój na zaledwie parę dni. Ktoś zaradził skutecznie w takim temacie?

 

Mam tak w B8 i miałem tak w B7. W moim przypadku smarowanie w ASO wystarcza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd trochę mnie pocieszyłeś... :) ASO proponuje wymianę uszczelek. Mam wątpliwości czy to ma sens, ponieważ nie sądzę, żeby zamiana uszczelek na takie same uszczelki wiele pomogła i zdecydowanie boję się że zdarcie uszczelek, odczyszczenie starego kleju i naklejenie nowych nie będzie wyglądało (i działało?) tak jak fabryczne... Ktoś może wymieniał kiedyś uszczelki w drzwiach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu najpierw spróbowałbym to sam ogarnąć. Przesmaruj DOKŁADNIE wszystkie gumowe elementy, które po zamknięciu drzwi mają kontakt z lakierem lub wzajemnie ze sobą. Zarówno te w otworze drzwiowym jak i na samych drzwiach. Nie tylko z czoła główny fałd dużej uszczelki, ale też te drobniejsze i ich zakamarki jakie są np. na górze drzwi. Użyj smaru do uszczelek w sztyfcie (nawet zwykły Sonax lub coś lepszego), a nie skrzypiących silikonów w spaju. Rozprowadź go i nadmiar dokładnie wetrzyj w gumę szmatką. Zajmie Ci to z pół godziny i raczej powinno pomóc (w moim nic nie skrzypi od kilku miesięcy). Gdy nie zadziała, to dopiero wówczas myśl o wymianie uszczelek w ASO, bo być może faktycznie istnieją jakiś felerne egzemplarze. Wymiany nie ma się co lękać. Większość uszczelek drzwiowych zazwyczaj montuje się "na wcisk" bez kleju, a czasem niektóre na spinkach.

 

PS

Sorry za szyderę, ale czy jeździcie też do ASO pompować koła?

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Twoim miejscu najpierw spróbowałbym to sam ogarnąć. Przesmaruj DOKŁADNIE wszystkie gumowe elementy, które po zamknięciu drzwi mają kontakt z lakierem lub wzajemnie ze sobą. Zarówno te w otworze drzwiowym jak i na samych drzwiach. Nie tylko z czoła główny fałd dużej uszczelki, ale też te drobniejsze i ich zakamarki jakie są np. na górze drzwi. Użyj smaru do uszczelek w sztyfcie (nawet zwykły Sonax lub coś lepszego), a nie skrzypiących silikonów w spaju. Rozprowadź go i nadmiar dokładnie wetrzyj w gumę szmatką. Zajmie Ci to z pół godziny i raczej powinno pomóc (w moim nic nie skrzypi od kilku miesięcy). Gdy nie zadziała, to dopiero wówczas myśl o wymianie uszczelek w ASO, bo być może faktycznie istnieją jakiś felerne egzemplarze. Wymiany nie ma się co lękać. Większość uszczelek drzwiowych zazwyczaj montuje się "na wcisk" bez kleju, a czasem niektóre na spinkach.

 

PS

Sorry za szyderę, ale czy jeździcie też do ASO pompować koła?

;)

 

Ja jeżdzę... z trzech powodów:

1. Pompują tam koła oryginalnym powietrzem z Wolsburga ;-)

2. Ludzie mają więcej zajęcia, są potrzebni, mają pracę

3. Zgłaszam to przy okazji

 

;-) ;-) ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie po co tutaj szukasz pomocy? Przecież ASO wszystko ogarnie zgodnie z procedurą. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie po co tutaj szukasz pomocy? Przecież ASO wszystko ogarnie zgodnie z procedurą. ;)

 

Póki co to poradzili sobie z większością usterek... jedynie czego nie potrafią to ogarnać zawieszenia... ;-( no ale jak coś jest skopane na maksa fabrycznie to chyba raczej marne szanse na poprawę ;-(

Pomocy nie szukam... daleki jestem od tego... może jedynie rozwiązań a nawet bardziej podpowiedzi... ;-) jestem tutaj też po to żeby dzielić się opinią i podpowiedać jak coś wiem... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do użytkowników 2.0 tdi 150km, miałem już parę razy że przy rozruchu na zimno w silniku głośne "grechotanie" jakby łańcuch od rozrządu,dwumasa ?!, po 1-2s cichnie i potem kolejne odpalenia jest cicho, ostatni weekend nie mógł silnik zaskoczyć przy tym grechotaniu myślałem nawet że będzie laweta ale odpalił, potem do końca dnia cisza, każde odpalenie już normalnie. Czy to jakiś napinacz się kończy i po nocy olej się cofa ? Jadąc np dziś do serwisu nic i tak nie usłyszą a wolę tutaj skonsultować zanim par...wą oddam auto. Przebieg aktualny to ok 60 tys.

Kolego walczylem z tym defektem i opisywałem na forum. U mnie pomogła wymiana (cytat serwisu "fazatora") to podobno jakiś układ elektroniczny, który steruje otwarciem zaworów. Wcześniej wymienili wtryski, common rail, popychacze zaworow. A samochód stał prawie 4 miesiące w serwisie. Od 20 tysięcy jest spokój. Samochód jest zdecydowanie bardziej cichy i nigdy więcej nie pojawił się opisywany przez Cienie problem, wiec chyba jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... jestem tutaj też po to żeby dzielić się opinią i podpowiedać jak coś wiem... ;-)

... :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Jaca 1973 chyba odpisywałem Tobie w tej sprawie na przeglądzie wymienili mi to samo...zawór od faz rozrządu, na razie spokój i mechanicy od razu znaleźli problem a Ciebie nieźle przewieźli wymieniając "pół" silnika.

 

ps. został tylko piszczący pasek/rolka od osprzętu wyszło na dniach po mrozach, oraz skrzypiące zawieszenie na zimno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w rozpłaczy, moje passeratti z przebiegiem <25tkm orzekło dziś: "Usterka AdBlue, za 1000km nie pojeździsz". Super, w środę rano o 7.00 muszę być w Berlinie i wrócić stamtąd w sobotę a wszystkie serwisy w Poznaniu osikały mnie moczem (nomen, omen), że od 22. grudnia może jakiś termin będzie, nie wcześniej. Jakaś masakra, jeden serwis stwierdził, że może jak w poniedziałek się pojawię i pokwitnę cały dzień, to mnie wcisną gdzieś tam. Z kolei Pani w innym serwisie orzekła, żeby się nie martwić, bo to sprawa software'owa i teraz uwaga: "Mamy ok. setki takich samych przypadków miesięcznie" . Moszna mi obwisła:rozpacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było kupić TSI :-P

 

A tak na serio to jest niepoważne. Jeździj tym autem, a jak się zatrzyma to zadzwoń po assistance (gwarancję mobilności?) żeby podwieźli zastępcze auto. Postaraj się tylko to zrobić tak żeby mieć czas na czekanie na nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanio się jeździ to drogo naprawia. Od zawsze mówię, że na diesla mnie nie stać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla informacji:

nawalający w zimnej temperaturze AID - przez kilkadziesiąt sekund jest po nocy wyblakły.

 

filmik:

https://goo.gl/photos/ooFwkDq3vAF6pVJAA

 

ASO nie spotkało się z tym wcześniej, więc rzecz rzadka, decyzja z centrali - wymiana na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności