Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm, czyli na ASO pewnie nie ma co liczyc.. ewentualnie zmiana oprogramowania na nowsze o ile takowe bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. U mnie to samo. W Audi wogole potrafi wrocic do normal po wylaczeniu zaplonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze slynny VCDS + odpowiednia wiedza zalatwia sprawe. Wyglada na tylko i wylacznie kwestie programowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie pseudo-ekologia.

Fotele pdgrzewane tez trzeba po postoju dluzszym niz kilka minut znowu wlaczac.

tak generalnie denerwuje to wszystko dookola.

S&S wylaczyc, skrzynie przestawic na odpowiedni tryb, fotele grzane ustawic i tak za kazdym razem w kolko to sami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze jedna kwestia.

 

Czy to normalne, ze czasami przednie czujniki parkowania podczas manewrowania (np podjezdzania 5-10km/h do przeszkody) maja spora zwloke w dzialaniu i zamiast pokazac grafike na ekranie z odpowiednim odstepem, slychac tylko sam koncowy dzwiek ostrzegawczy?

Tak jakby system "budzil sie" do dzialania zbyt pozno. Zaznaczam, ze dzieje sie to tylko w przypadku samoistnego dojezdzania do przeszkody.

Gdy uruchomie program przyciskiem "P" wszystko jest OK.

 

W ten sposob uszkodzilem sobie dolna listwe chromowana o wysoki kraweznik, bo zbytnio zawierzylem systemowi a ten zadzialal zbyt pozno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, ze czasami przednie czujniki parkowania podczas manewrowania (np podjezdzania 5-10km/h do przeszkody) maja spora zwloke w dzialaniu i zamiast pokazac grafike na ekranie z odpowiednim odstepem, slychac tylko sam koncowy dzwiek ostrzegawczy?

 

Na zwłokę nigdy nie narzekałem, ale krawężnika to może wogóle nie pokazać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie wkurzają te przednie czujniki. Dokładnie tak samo - o wiele za późno się włączają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie priorytety systemu sa zle skonfigurowane, ew. zbyt slaby procesor i stad te lagi... Szkoda.

 

Dobrze, ze sie wypowiadacie bo tak meczylbym ASO, zapewne bezskutecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie pseudo-ekologia.

Fotele pdgrzewane tez trzeba po postoju dluzszym niz kilka minut znowu wlaczac.

 

tu nie chodzi o ekologie, ale żeby ci sie jajka nie zagotowały!

:jupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paniwie czy miał ktoś problem z brzeczeniem słópków podczas głośniejszego słuvhania dynaudio [bas]?

po 30 minutach zaczyna sie brzeczenie w okolicy słupków b. ASO nic nie znajduje a klient zgłasza reklamacje.

co wiecej w drugim aucie [testowe] jest tak samo. czy u was też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też czasem brzęczy, ale kiedy żona siedziała z tyłu i się przysłuchiwała, to stwierdziła, że to z okładzin drzwi tylnich, nie ze słupków. Tylna część tylnych drzwi, gdzieś niedaleko szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochodzenie odgłosów może być bardzo mylące... Dźwięk się odbija i może zmylić skutecznie, raz już tak miałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast po wymianie kol z letnich 18ek na zimowe 17 ki zawieszenie przestalo praktycznie halasowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na zimę 19 zakładam, ale po 10tkm zawieszenie jakby ucichło więc mam nadzieję, że będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie brzęczą srebrne dekory na drzwiach: przód - pasażer i tył z obydwu stron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrazam sobie jazdy na kolach 19" po miejskich wertepach, zapadnietych studzienkach itp. Moze w mercedesie na airmaticu, ale nie tu.

Tylko ew. trasa na nowej autostradzie. Chyba ze DCC w trybie comfort działa cuda, ale sadzac po wpisach na forum - niebardzo.

 

Na standardowym zawieszeniu w tym samochodzie takiej wielkości felgi to pomylka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wyobrazam sobie jazdy na kolach 19" po miejskich wertepach, zapadnietych studzienkach itp. Moze w mercedesie na airmaticu, ale nie tu.

Tylko ew. trasa na nowej autostradzie. Chyba ze DCC w trybie comfort działa cuda, ale sadzac po wpisach na forum - niebardzo.

 

Na standardowym zawieszeniu w tym samochodzie takiej wielkości felgi to pomylka...

 

Wszystko zalezy gdzie dokladnie sie jezdzi i jakie to miasto ma 'wertepy'. Tu gdzie ja jezdze to praktycznie nie ma dziurawych drog (no styl jazdy i uwaga na drodze tez maja znaczenie)

Moje poprzednie auto na niskoporfilowych 17-tkach przejechalo 130k km (mialem je od nowosci) i gdy sprzedawalem nic jeszcze nie bylo w zawieszeniu do zrobienia - wiec mam nadzieje, ze passat wytrzyma chociaz te 80k km do momentu zwrotu auta do dilera.

Edytowane przez marcin232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wyobrazam sobie jazdy na kolach 19" po miejskich wertepach, zapadnietych studzienkach itp. Moze w mercedesie na airmaticu, ale nie tu.

Tylko ew. trasa na nowej autostradzie. Chyba ze DCC w trybie comfort działa cuda, ale sadzac po wpisach na forum - niebardzo.

 

Na standardowym zawieszeniu w tym samochodzie takiej wielkości felgi to pomylka...

 

W audi A5 miałem 20 cali i opony niskoprofilowe a zawieszenie nie pneumatyk cos wstydu dcc tylko audi i jazda bez problemow jedynie na krawężniki trzeba uważać, następne auto to minimum 19 cali, w a5 na zime miałem 17 cali i patrzeć na to nie mogłem balon i samochod z wyglądu dramat tak samo prowadzenie duzo gorsze, co do studzienek od zawsze omijałem bez względu na samochod i wielkość koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W alltracku zero problemów z jazdy na 19. Mam oponę 245/40 a nie 235 więc jest trochę więcej profilu. Mam też 19 w golfie 235/35 i tu już czuć to bardziej chociaż tragedii nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chce ktos sie przejechać moim nowym B8, 4x4, DCC w krakowie i uslyszec te halasy, urywanie osi i wibracje plastików, - bo ja juz stary jestem i nic nie słysze...

 

Ja bym porównał, ale nie po Krakowie bo tam jest mało takich miejsc gdzie te stuki wyraźnie słychać.

Natomiast na odcinku z Wróblowic do Swoszowic jest piękny odcinek testowy.

Jak komuś tam nie będzie nic stukało, to albo ja jestem przewrażliwiony, albo ma ktoś naprawdę dobre zawieszenie.

Jak jadę tamtędy A6 to jest cisza, a B8 stuka dość mocno.

U kolegi urywanie osi pewnie się nie ujawni ze względu na 4X4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności