Skocz do zawartości
Mike2

Nawigacja w Discovery Media w B8

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, misiekxyz napisał:

Nie, jak to się robi?

na wyłączonym radiu, wciskasz i trzymasz przycisk włączenia radia do momentu aż się włączy, wyłączy i ponownie włączy. Dopiero wtedy puszczasz,

Jeżeli nie chowa ci się tylko na navi, to może coś z mapami. Ja używam Bundle 5 i pasek się chowa. Bundle 1 nie sprawdzałem bo wcześniej nie zawierał on w ogóle map PL (był błąd w opisie)

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ustawieniach jest mozliwosc wyboru odpowiedniej klawiatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawiłem się ustawieniami. Defaultowo mam j.polski z klawiaturą QWERTZ (no zawsze myślałem, że to dla Niemców). Dodałem inny język klawiatury (angielski) co daje możliwość zmiany jezyka po wyświetleniu klawiatury na ekranie. Owszem wybierając angielski, mam QWERTY. Jednak ponowne uruchomienie systemu przywraca j.polski w QWERTZ. Chyba pojadę na serwis niech wgrają soft jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.02.2019 o 08:45, shibby napisał:

na wyłączonym radiu, wciskasz i trzymasz przycisk włączenia radia do momentu aż się włączy, wyłączy i ponownie włączy. Dopiero wtedy puszczasz,

Jeżeli nie chowa ci się tylko na navi, to może coś z mapami. Ja używam Bundle 5 i pasek się chowa. Bundle 1 nie sprawdzałem bo wcześniej nie zawierał on w ogóle map PL (był błąd w opisie)

Działa.

Okazało się że czujnik zbliżeniowy był odznaczony ?

Musiało się to zrobić po aktualizacji..

Tkx za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2019 o 00:45, Majkel2017 napisał:

Odnośnine POI to widziałem na allegro ktoś sprzedaje za 40zł plik do wgrania.

Nie udało mi się tego nigdzie znaleść na stronach VW więc to chyba jakaś indywidualna robota.

Ja mam z innego wątku POI zamieszczone przez usera Tomacio  (fotoradary itp.). Tylko nie wiem gdzie mam na oryginalnej karcie SD umieścić te foldery, w katalogu głównym dla POI tam, gdzie są poszczególne kraje nie widzi, jak wkleiłem do katalogu PL to też nie widzi, zatem nie mogę dodać kategorii punktów POI w nawigacji, żeby dodać je do mapy :-(

Cytat z Tomacio: W związku z majówkowym lenistwem postanowiłem przygotować aktualne POI do DM.  W niniejszym temacie dokładnie dowiedziałem się jak DM zaktualizować (mapy) oraz jak doinstalować fotoradary wobec tego w ramach wdzięczności dołączam paczkę aktualnych (1.05.2018) fotoradarów (stacjonarne, przenośne oraz te na sygnalizaorach świetlnych). Nie trzeba jej przepuszczać przez vw.de - wystarczy wrzucić na kartę i zaimportować. Może komuś się przyda.

Meine_POI_Sammlung.zip

 

@Dean ty tu jesteś guru, pomóż gdzie na karcie SD dodać POI od Tomacio, żeby się pojawiły w kategoriach w navi i można by je było zaimportować

@Tomacio napisałem Ci wiadomość z prośbą o pomoc, ale jeszcze nie przeczytałeś... jak to cholerstwo zaimportować ?

Edytowane przez sru222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem wgrałem nową wersję bundle 1 ,  nawigacja wyświetla mi sie tylko na ekranie kokpitu natomiast na wskaźniku zegarów cały czas jest  uruchamianie nawigacji i nie pokazuje mapy, w czym może być problem , z karty pobrało nową wersję nawigacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam pytanie...

Czy jak wgram nową mapę z karty SD do auta to czy karta musi zostać w slocie? Czy mogę ją wyjąć i ewentualnie włożyć tam oryginalna kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pierwszy pytanie czy masz DM czy DP? Przy DM musisz mieć mapy na oryginalnej karcie i karta musi być na stałe w slocie. Inaczej nie zadziała.

Na DP możesz użyć dowolnej karty, wsadzić do slotu - nastąpi proces kopiowania map do DP i po wszystkim możesz kartę wyjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, shibby napisał:

to pierwszy pytanie czy masz DM czy DP? Przy DM musisz mieć mapy na oryginalnej karcie i karta musi być na stałe w slocie. Inaczej nie zadziała.

Na DP możesz użyć dowolnej karty, wsadzić do slotu - nastąpi proces kopiowania map do DP i po wszystkim możesz kartę wyjąć.

 

Dziękuję za odpowiedź! Mam Discovery Pro, więc nie muszę kupować nowej karty, wystarczy "na chwilę" zaadoptować jakąś luźną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie.

Czy można wymienić lewą gałkę ekranu? Jest to element demontowalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie, kiedy następna aktualizacja map ?

Zbliżają się wakacje a sporo nowych dróg przybyło: np. obwodnica Radomia S7.

Pamiętam, że w zeszłym roku w kwietniu była aktualizacja.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiecień - czerwiec - w tym okresie się pojawia zazwyczaj.

Dwa lata temu było pod koniec maja chyba.

A trzy lata temu chyba na początku czerwca wystartowali.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za posta pod postem - no ale minął miesiąc.

 

Jest już nowa mapa do DM - oczywiście w milionie wersji na EU, z Polską w trzech (edit: czterech - WOW) raptem i niby tylko partially... ?

Edytowane przez saper_wroc
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sprawdzał czy rzeczywiście Polska tylko częściowo w 1 paczce? Jak tak to bezsensu aktualizować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W paczce full jest pełna mapa PL.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja z zeszłego roku - mapa PL ważyła ok 27.9MB

nowa wersja - wariant 3 - mapa PL waży 29.1MB czyli nieco więcej niż wcześniej

nowa wersja - pakiet 1 - mapa PL waży 29.1MB

 

czyli jeżeli chodzi o mapę PL to wariant 3 i pakiet 1 zawierają dokładnie są samą mapę PL. Nie ma rozróżnienia na partial i full.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też dodać, że w anglojęzycznej wersji strony z mapami, Polska nie jest oznaczona gwiazdką jak "* in parts", zaś w niemieckojęzycznej już tak. Bałagan po prostu.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W moim passacie mam nawigację Dicovery Media. Niestety, nawigacja nie jest w stanie wyliczyć tras do niektórych celów lub nawet jakiejkolwiek trasy gdy auto stoi w określonych lokalizacjach. Na ekranie pojawia się komunikat:

"Obliczenie drogi przejazdu nie powiodło się. Błąd: dostęp do danych nawigacyjnych"

Takiego problemu nie było w moim starym Garminie.
Mam zaktualizowaną 2 tygodnie temu mapę (paczka dla całej Europy), a w ASO wgrali mi najświeższą wersję oprogramowania. Niestety, nie pomogło.
Problem pojawia się gdy auto stoi np. na zamkniętym osiedlu - po wyjechaniu na ulicę, kilkanaście metrów za bramą nawigacja liczy bez problemu. Problem pojawia się również gdy jako cel wybieram adres znajdujący się na zamkniętym osiedlu.

Czy ktoś już zetknął się z tym problemem? Czy wiecie, jak "pokonać" to ograniczenie?

IMG-0769.JPG

Edytowane przez Marek_CM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.12.2018 o 14:43, [email protected] napisał:

W DP oryginalne mapy są fabrycznie wgrane na dysku twardym urządzenia i karta SD jest nie potrzebna. 

może warto by porównac te cele   na innym aucie , bo moze  wade ma mampa ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności