Skocz do zawartości
Mike2

Nawigacja w Discovery Media w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry,  system nawigacji mam discovery media. Spróbuje jeszcze raz zaktualizować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że moja wersja to Discovery Media prawda? Czy jest możliwość zgrania aktualizacji map przez pendrive? Karta SD w moim modelu prawdopodobnie utknęła w czytniku i nie można jej wyciągnąć. Wejście USB mam wyłącznie w podłokietniku, robiłem wczoraj próbę aktualizacji jednak nie wykrywało mi map na pendrive, może ktoś coś podpowiedzieć? Dzięki 

IMG_20200127_182215.jpg

received_637147407028362.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, będę musiał walczyć ze schowkiem w takim razie, ani nie można tej karty wycisnąć do zewnątrz ani wyrwać. Poprzedni właściciel dobrze ją tam musiał wpasować hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń tez moze do ASO, moze oni mają jakieś inne rozwiazanie aktualizacji.... jesli Ci bardzo zalezy bo nawigacja jest troche słaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem w pole mnie wywiodła i dalszą część trasy leciałem na nawigacji w telefonie, tylko wtedy winą obarczałem nieaktualne mapy, ale jeśli taka opinia chodzi o tych mapach od VW to może warto dać sobie z nimi spokój, tak czy inaczej dzięki wielkie za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passata 2015 niemam nawigacji moje pytanie czy da się wgrać czy trzeba wymieniać całość. 

3Q0035819A

Sprzet:523

Oprogramowanie:0624

Kodeki:0120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany cała jednostka + dokładka anteny GPS.

Nie wiem jak z ekranem, bo nie ma przycisku nav, ale akurat tu moźns w teorii wejść poprzez menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem po aktualizacji map w swoim Passacie B8(2016) z nawigacja DM.

Mianowicie po ściągnięciu map z https://webspecial.volkswagen.de/vwinfotainment/int/en/index/downloads/maps-download#/ oraz wgraniu poprzez kopiuj wklej na karte (orginalna karta SD).

System w aucie znajduje kartę z danymi: https://iv.pl/image/Gr35APD 

Natomiast pozostaje napis: https://iv.pl/image/Gr35eeY  

Info o systemie wygląda tak: https://iv.pl/image/Gr35fY4

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej sytuacji

 

 

Edytowane przez BLEEMICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zablokowałeś ten "dzyndzel" na karcie SD na "tylko do odczytu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne... może ściąłeś wersję do Discover Pro zamiast Discover Media   http://vw-mapscdn.tdd.adacorcdn.com/DiscoverMedia2_EU_AS_1430_V12.7z

 

Ja bym spróbował ściągnąć ponownie i wgrać na kartę SD.

Ja kiedyś przerwałem update w połowie bo musiałem wyłączyć samochód. Po ponownym odpaleniu aktualizacja była kontynuowana, i dokończona do 100% bez błędu.

Ciągle jednak pokazywało, że znalazło nową wersję na karcie, więc dla świętego spokoju wgrałem ponownie update podczas dłuższej trasy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem odpowiednią wersję. Dzisiaj jeszcze raz spróbuje zrobić prze DiscoveryCare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w końcu po wielu próbach udało się wgrać mapy. Przez discoverycare wyskakiwał mi błąd więc zaryzykowałem i zrobiłem normalnie format karty, a następnie rozpakowałem ściągnięty plik z mapami bezpośrednio na kartę. No i na szczęście wszystko działa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy ta karta ruszy na MIB2 i będę mógł ją bezproblemowo zaktualizować do najnowszej? Jak wygląda wgl proces aktualizacji czy cały czas są darmowe czy jak? Bo normalnie mogłem sobie pobrać bez podawania żadnych danych, potrzebuję jednak oryginalnej karty, bo w kupionym samochodzie jej brak. 

Screenshot_20200321-145020_OLXpl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna ruszyć, powinna się dać bezproblemowo zaktualizować.

Procedura już jest opisana, nawet w tym wątku, więc nie będę powtarzał - jest dość prosta i przede wszystkim NIE formatuj karty na przypadkowy standard, ma być jak jest oryginalnie, wywal stare mapy ręcznie do zera i wrzuć nowe, jak będzie dobrze to zabangla bez problemów.

 

mapy np. tu: KLIK

 

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procedure aktualizacji znam, ale jak długo będzie darmowa? Bo czytałem o 5 letnim okresie, mój samochód akurat kończy 5 lat, to już za rok nowej mały mi nie przyjmnie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam słyszałem że 5 lat miało być liczone od dnia kiedy wszedł następca MIB 2, czyli na logikę od zeszłego roku powinno się odliczać, ale to się okaże w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w zeszłym roku dałem się z frajerować i kupiłem na alle... mapke v10, włożyłem do czytnika i chodziła do dziś dnia

wczoraj czytając ten wątek poszukałem starej karty która była w tym pasku a była to v3 , nic nie formatując, usunąłem z niej wszystkie pliki a w zasadzie jeden główny plik "mapa"

przez nocke pobrałem to co jest na stronie vw,  http://vw-mapscdn.tdd.adacorcdn.com/DiscoverMedia2_EU_AS_1430_V12.7z , wypakowałem na pulpit, następnie przekopiowałem na karte tą właśnie v3 po uprzednim usunięciu pliku, poszedłem dziś do auta, włożyłem w czytnik i wszystko ładnie pokazuje, mapa działa

...a już zastanawiałem się nad kupnej nowej wersji za jedyne 250zł na znanym portalu,  a tu takie proste i za free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2020 o 13:07, Press1992 napisał:

Rozumiem, że moja wersja to Discovery Media prawda? Czy jest możliwość zgrania aktualizacji map przez pendrive? Karta SD w moim modelu prawdopodobnie utknęła w czytniku i nie można jej wyciągnąć. Wejście USB mam wyłącznie w podłokietniku, robiłem wczoraj próbę aktualizacji jednak nie wykrywało mi map na pendrive, może ktoś coś podpowiedzieć? Dzięki 

IMG_20200127_182215.jpg

received_637147407028362.jpeg

A czego dotyczy tutaj ta aktualizacja i pobieranie online, bo nie mogę z tego skorzystać? 

31 minut temu, wiesiok81 napisał:

ja w zeszłym roku dałem się z frajerować i kupiłem na alle... mapke v10, włożyłem do czytnika i chodziła do dziś dnia

wczoraj czytając ten wątek poszukałem starej karty która była w tym pasku a była to v3 , nic nie formatując, usunąłem z niej wszystkie pliki a w zasadzie jeden główny plik "mapa"

przez nocke pobrałem to co jest na stronie vw,  http://vw-mapscdn.tdd.adacorcdn.com/DiscoverMedia2_EU_AS_1430_V12.7z , wypakowałem na pulpit, następnie przekopiowałem na karte tą właśnie v3 po uprzednim usunięciu pliku, poszedłem dziś do auta, włożyłem w czytnik i wszystko ładnie pokazuje, mapa działa

...a już zastanawiałem się nad kupnej nowej wersji za jedyne 250zł na znanym portalu,  a tu takie proste i za free

A jakie oznaczenie masz na tej karcie, bo ja wszędzie widzę ten sam numer tylko ostatnia literka się liczy, czy te stare też mają 16 GB, aby później nie było problemu z większymi mapami. 

 

Czy karta do MIB2 i PRO to jest ta sama czy inna? 

 

PS a czemu nie wykorzystałeś tej V10? 

Edytowane przez Sk_uter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności