Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze czyli lepiej mieć opony zimowe o takim rozmiarze jak teraz mam letnie....tylko np. na oponeo nie ma zimowej 215 55 r17 94W...

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy jestem nowy i potrzebuje opini o oponach i felgach w B8 variant z 2016r., Przeczytałem dośc dużo stron w tym wątku ale dalej nie znalazłem odpwiedzi na swoje pytania. Jako że brakuje mi opon zimowy oraz felgproszę o opinie:

 

1. Jakie felgi aluminiowe a może felgi stalowe najlepiej kupić, proszę o jakieś przykłady. Mam propozycje zakupu feld w salonie za 4000pln i to sa felgi aluminiowe „Corvara” a opony: Pirelli SottoZero 3 215/60 R16 99H XL.

 

2. Jakie opony warto kupić do passata kombi jesli opcja salonowajest droga.

 

3. Czy na felgach aluminiowych a teraz mam Obręcze ze stopu metali lekkich "Nivelles" opony 215/55 R17 samouszczelniające się, można jeżdzić w zimie i nie trzeba kupować nowych felg tylko opony na te felgi?

 

Proszę o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To są najtańsze oryginalne kompletne koła do B8, które można kupić, też je kupiłem ale jeszcze nie założyłem.

3. Można, sprawdź tylko jakie opony będą spełniać warunki homologacji. Najlepiej kup opony o takich samych parametrach jakie masz teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na allegro, można tam kupić kompletne koła na oryginalnych felgach 16" lub 17" z oponami np Nokian czy Goodyear.

W katalogach felg na warunki zimowe nie polecają felg polerowanych,czyli takich jak Nivelles właśnie, więc ja bym je zostawił na lato, a na zimę założył np London + Goodyear gen.1(Ja tak właśnie zrobiłem, kiedy jeszcze cena była niższa, teraz widzę taki komplet już jest powyżej 5tyś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta opona byłaby ok? 94 jest tylko zamiast W jest V....

Bridgestone Blizzak LM001 215/55 R17 94V

Edytowane przez Ikar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wśród zimówek w tym rozmiarze ciężko coś znaleźć z indeksem prędkośći W. V(do 240km/h) powinno więc spokojnie wystarczyć.

Natomiast jeśli faktycznie fabryczne opony miałeś z oznaczeniem nośności 94 to możesz śmiało takie zimówki założyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie mam...myślałem że jak ktoś odbierał na 17 to zawsze ma takie opony.6f067344cd1eb38576a8c60899c2bed9.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanudzam dalej homologacją. Mozna kupić 18 zimowe z indeksem V i naklejka w kabinie co załatwia sprawę. (dzieki kolego paolokos za pkt z Dyrektywy EU, cała TU http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=CELEX%3A32011R0458

 

Ale znalazłem tez jedna z indeksem W, co daje 100% zgodność z danymi w homologacji dla opon 18 calowych.

To opony Syron Everest 1

marka niemiecka, mi nie znana.

 

cena zabawna bo poniżej 500 a w najtańszym sklepie 376,-:

http://www.sklepopon.com/opona-zimowa/syron-everest-1-plus-235-45-r18-98-w-xl-87333

 

opinie zaskakująco dobre

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Syron/Everest-1.htm

 

ktos zna markę/opone?

Edytowane przez okiemserca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszukaj na allegro, można tam kupić kompletne koła na oryginalnych felgach 16" lub 17" z oponami np Nokian czy Goodyear.

W katalogach felg na warunki zimowe nie polecają felg polerowanych,czyli takich jak Nivelles właśnie, więc ja bym je zostawił na lato, a na zimę założył np London + Goodyear gen.1(Ja tak właśnie zrobiłem, kiedy jeszcze cena była niższa, teraz widzę taki komplet już jest powyżej 5tyś)

 

A mam pytanie: czy ten samochód posiada czujniki w oponach?

Jak to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie posiadam ale facet , u którego kupowałem zakłada czujniki na życzenie i pompuje koła azotem jeśli ktoś ma taką potrzebę,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie posiadam ale facet , u którego kupowałem zakłada czujniki na życzenie i pompuje koła azotem jeśli ktoś ma taką potrzebę,

 

A gdzie kupiles opony. Dasz jakiś namiar stronę www lub allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podaje Ci dokladny pomiar cisnienia w oponach to sa czujniki, a jak nie to masz pomiar z ABS, wtedy nic nie potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie kupiles opony. Dasz jakiś namiar stronę www lub allegro?

 

Napisałem Ci na priv, żeby ktoś nie posadził mnie o reklamę ;)

W innym wątku już ten temat poruszaliśmy tylko nie pamiętam,gdzie to było, co najmniej jedną osoba z forum też tam kupowała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna rzecz mnie martwi lub zastanawia bo niekórzy pytaja mi sie co mam na tabliczce znamionowej w swoim passacie przy cisieniu tam powinny byc wymienone te opony jakie powinny do samochodu pasować i jestem w kropce bo ja u siebie takiej tabliczki czy nakleiki nie widze.P_20161006_075555-min.jpg

Oczywiscie salon powiedział że sprawdzi i sprawdza już 2 dzień i pewnie olali mnie i mój temat. Macie jakieś rozwiazania. Te drugi rysunek cisniania opon też nic mi nie mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co ci chodzi - jak rozumiem pokazujesz zdjęcie tego co masz w aucie wklejone - i ta wklejka z cisnieniami wygląda dokładnie tak jak powinna. Czego Ci brak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O co ci chodzi - jak rozumiem pokazujesz zdjęcie tego co masz w aucie wklejone - i ta wklejka z cisnieniami wygląda dokładnie tak jak powinna. Czego Ci brak?

 

Dostałem informacje od firmy w której chce kupić opony żeby sprawdzić czy na samochodzie nie ma informacji jakie opony ( a dokladnie chodzi im o wymiary) mają pasować do modelu mojego auta i takiej informacji szukam i niegdzie nie mam, a chce kupić nowe felgi oraz opony tylko nie wiem czy będą pasowac:

Rozmiar felgi : 16 x 7 5x112 ET42 57.1

Rozmiar opon: 215/60R16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłem Dunlop Winter Sport 5 235/45R18 98 V MFS;XL. Czekam na przesyłkę. Rok produkcji 2016.

 

Kupiłem dzisiaj te same :) W pobliskim serwisie ogumienia sezon przekładek już na całego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostałem informacje od firmy w której chce kupić opony żeby sprawdzić czy na samochodzie nie ma informacji jakie opony ( a dokladnie chodzi im o wymiary) mają pasować do modelu mojego auta i takiej informacji szukam i niegdzie nie mam, a chce kupić nowe felgi oraz opony tylko nie wiem czy będą pasowac:

Rozmiar felgi : 16 x 7 5x112 ET42 57.1

Rozmiar opon: 215/60R16

 

znajdziesz tę informację nie na wklejce z ciśnieniem a w odpisie homologacji, to taki papierek, znajdziesz jego przyklad na 29 stronie tego wątku ale dla wiekszego silnika i tam 16 nie ma.

 

 

rozmiary powinny być takie:

 

6,5Jx16 ET42, 215/60 R16

6,5Jx17 ET41, 215/55 R17

. 8Jx18 ET44, 235/45 R18

. 8Jx19 ET44, 235/40 R19

 

skoro chcesz wymieniac felgi kup od razu 17 cali, ale jak zostaniesz przy 16tkach to tu masz zestaw:

https://www.olx.pl/oferta/opony-zimowe-pirelli-z-felgami-aluminiowymi-od-passata-b8-CID5-IDdikA5.html#8820ecbd34

Edytowane przez okiemserca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znajdziesz tę informację nie na wklejce z ciśnieniem a w odpisie homologacji, to taki papierek, znajdziesz jego przyklad na 29 stronie tego wątku ale dla wiekszego silnika i tam 16 nie ma.

 

 

rozmiary powinny być takie:

 

6,5Jx16 ET42, 215/60 R16

6,5Jx17 ET41, 215/55 R17

. 8Jx18 ET44, 235/45 R18

. 8Jx19 ET44, 235/40 R19

 

skoro chcesz wymieniac felgi kup od razu 17 cali, ale jak zostaniesz przy 16tkach to tu masz zestaw:

https://www.olx.pl/oferta/opony-zimowe-pirelli-z-felgami-aluminiowymi-od-passata-b8-CID5-IDdikA5.html#8820ecbd34

 

Dzięki za info, problem mam takiże nie mogę znaleźć te odpisu homologacji dlatego pytam czy r16 będą pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności