Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

ogolnie takie samo, 235/45/18 na 235/40 19, ale troszeczke wieksze cisnienie powinno byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to ja mam dla 2.0 TSI przy ori 19"

Dla małego obciążenia - 2,4

Dla średniego - 2,7

Dla dużego - (nie jestem pewien ale chyba) przód 3,0 tył 2,7

 

Generalnie mam napompowane 2,5 azotem i na autostradzie mi czasem skacze do 2,7-2,8 a na postoju do 2,4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 18" 235/45 i nabiłem 2.4atm. i jest dobrze. Fakt, większość jeżdżę sam pustym autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś wie jaka jest średnica otworu centrującego w B8 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może ktoś wie jaka jest średnica otworu centrującego w B8 ?

 

Typowo dla VW czyli 57,1 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do cisnien w oponach, zapomnialem napisac wczesniej, samochod na oryginlanych felgach 19" BiTDI 3.0 przod i tyl, mozna dac 2.7 dla lepszego komfortu, ale jak pisza spalanie moze nieznacznie podskoczyc, dla zaladowanego auta 3.0/3.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! Prawdopodobnie zalałem klocki hamulcowe w nowym B8 płynem do czyszczenia felg. Mimo usilnego domycia myjką ciśnieniową samochód nadal bardzo słabo hamuje. Niestety płyn ma konsystencję oleju. Mogli przynajmniej Wcześniej przy hamowaniu to prawie zatrzymywał się w miejscu. Mogli przynajmniej ostrzec na opakowaniu.

 

Czy ktoś ma podobne doświadczenia? Czy jest szansa, że samo się wypali? Na razie jest nieciekawie :( Felgi Dartford 18"

 

Pozdrawiam,

Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może spróbuj przejechać się ekspresówką i ciągle delikatnie wciskać hamulec, żeby tarcie było przez dłuższy czas.

Druga opcja, spróbuj kupić środek czyszczący do felg z prawdziwego zdarzenia, np. IronX. polej nim felgi/tarcze to powinno ładnie usunąć większość pozostałości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować środkiem do odtłuszczania tarcz hamulcowych. Np. do tarcz rowerowych.. lub tak jak mówi Szymon..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomocy! Prawdopodobnie zalałem klocki hamulcowe w nowym B8 płynem do czyszczenia felg. Mimo usilnego domycia myjką ciśnieniową samochód nadal bardzo słabo hamuje. Niestety płyn ma konsystencję oleju. Mogli przynajmniej Wcześniej przy hamowaniu to prawie zatrzymywał się w miejscu. Mogli przynajmniej ostrzec na opakowaniu.

 

Czy ktoś ma podobne doświadczenia? Czy jest szansa, że samo się wypali? Na razie jest nieciekawie :( Felgi Dartford 18"

 

Pozdrawiam,

Olek

jaki to plyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to klocki - jedyna opcja "przepalić"

gaz hamulec gaz hamulec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś montował felgi o niższym ET niż standard do Alltracka 2.0TSI? Jest 41 przy 8x18 ale widzę, że na tył spokojnie 10-15mm można wysunąć. Nie wiem ile na przód można max. Dystansów nie chcę. Myślę nad kołem zimowym 18 lub 19.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przód powiedziałbym max et35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o 8x18?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla tych, którzy w ostatnim czasie odbierali auto:

Jakie opony Wam zakładali fabrycznie ? ( Pirelli czy Continental) i na jakich felgach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dzis po raz pierwszy auto przy podpisywaniu dokumentów. Założone 17" Continental.

Z tego co mówili w salonie jest to loteria i nie mozna nic poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega dzisiaj obierał passata na 18”. Opony to Pirelli P7. Zobaczymy czy są cichsze od CSC5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też właśnie mam Pirelli na 18" Marseille.

Na 17" zakładają czasem Conti Eco, a to niestety całkiem inne możliwości niż na Conti Sport 5

Edytowane przez gromchester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Pirelli na 18",jeśli ufać testom to nie będą cichsze od Conti SC5,odbiegają też innymi parametrami zyskują jedynie trwałością bieżnika, Conti ponoć szybko ubywa... Coś za coś.

Na 17" zakładają też niestety Conti Eco, na których auto już tak dobrze się nie prowadzi takie słyszałem opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności