Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam pytanie: w styczniu odebrałem mój samochód z salonu na 17' z oponami zimowymi. Zostały te koła zmienione w salonie przed odbiorem z 18' letnich. W menu, pod tytułem opony, wyświetla się "opony zimowe" i nie czyta danych ciśnienia, gdyż 17' zimowe nie mają czujnika. I to jest ok. Wczoraj wymieniłem koła na 18' z letnimi oponami, które mają czujnik ciśnienia. Przejechałem się, myśląc, że wszystko się samo poustawia i że rozpozna opony i zacznie czytać ciśnienie. Niestety, nic się nie stało: w menu nadal są "opony zimowe". Jak to zmienić? Czy to nie sugeruje, że na zmianę kół mam udawać się do ASO? Podpowiedzcie, proszę, jak zmienić w menu "opony" na koła letnie i "uruchomić" czytanie ciśnienia w oponach. Z góry dziękuję za uwagi i podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś w DM/DP w ustawieniach zakładka dotycząca ustawienia limitu prędkości dla kół zimowych czy coś takiego. Nie mam teraz możliwości podejrzenia. Może tam masz zaznaczone właśnie zimowe. Myślę, że od tego trzeba zacząć, a jak nie pomoże to będziemy szukać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wygląda na to że serwis oponiarski "zgubił" moje letnie 19" Pirelki P7 z przebiegiem 13tyś km.

Będą musieli odkupić, ale zastanawiam się czy nie poprosić o inny model. Może Continental CSC5? Zwiększone zużycie mnie nie interesuje, a zwykle zajmują pierwsze miejsca w rankingach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniamy już na letnie ? :D

 

Może Continental CSC5?

Mam je i mogę powiedzieć tylko tyle, że na suchym auto trzyma się jak przyklejone - sprawdzone na ciasnych górskich serpentynach, co do głośności to ja ich nie słyszę, przynajmniej nie są głośniejsze od słupka B, co do zużywania, zbyt mało przejechałem na nich (3k km) żeby ocenić. Na mokrym, na 3 biegu przy 70km/h przy kickdown'ie zrywa przyczepność - ale to raczej przez moc silnika. Generalnie jestem zadowolony :)

Edytowane przez sirocco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmieniamy już na letnie ?

 

Ja już zmieniłem wczoraj :D

 

Ze swojego doświadczenia polecam DUNLOP Sport Maxx RT. Super opona: bardzo dobre odprowadzanie wody, super trzymanie w zakrętach i do tego bardzo cicha. W zeszłym sezonie zrobiłem na takich od nowości 40 tyś Insignią. Byłem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np zakupiłem goodyear eagle F1. Opinie ma b. dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów, jakby ktoś chciał się rozstać ze swoimi felgami 17" na przykład celem upgradu do 18 i wyżej, to chętnie takie 17 stki przygarnę. Oprócz londonów, bo takie mam, a chciałem coś na zimę wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i doczekałem się :hurra20160401_165147.jpg

20160401_164404.jpg

Edytowane przez lachu.lachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada cacy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i doczekałem się :hurra[ATTACH=CONFIG]143197[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]143199[/ATTACH]

Gratulacje :) Taki sam jak mój. Silnik fajnie jeździ ten 190, trochę tylko słabnie po 180 km/h ale i tak jest dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja np zakupiłem goodyear eagle F1. Opinie ma b. dobre.

 

 

 

Wlasnie... Mam te Eagle F1 w rozm. 235/45 R18 i w porownaniu z zimowymi Falken HS449 215/55 R17, roznica w akustyce (oporach toczenia) jest kolosalna na niekorzysc Goodyear Eagle.

Mowiac wprost - szumi i to glosno, zwlaszcza na porowatym asfalcie z "wystajacymi kamyczkami".

 

Po wyjechaniu z wulkanizacji na asfalt w pierwszej chwili myslalem ze mam niedomkniete okno.

 

Wybaczcie naiwnosc, ale czy tak duza subiektywnie roznica w poziomie halasu jest uzasadniona przy oponie wiekszej o cal i szerszej o 2cm wzgledem zimowej R17?

Edytowane przez class

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem nowym użytkownikiem forum i poszukuje informacji o felgach a dokładnie założyłem do mojego passata b5 felgi o rozmiarze 16 ale zapasowe koło mam na 15a a mianowicie chodzi o to ze dostałem opone razem z felgą o rozm. 16 ale nie podchodzi mi coś felga i moje pytanie czy felga o rozmiarze 16*6 1/2j bedzie pasowała do mojego auta.dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty wiesz ze ten dział dotyczy b8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W maju odbieram mojego passata i będę miał na sprzedaż nowe felgi London 17"

Cena 3500 za komplet - mogę wystawić fakturę wówczas cena + vat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma założone Monterey i mógłby wrzucić fotkę? Nie zdarzyło mi się zauważyć tych felg live i zastanawiam się czy to dobry wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forum! śmieszne, że akurat w tym wątku się wypowiem jako pierwszym - ale cały czas się zastanawiam czy jest jakikolwiek wpływ na wybór producenta i typu opony. Sprzedawca mi mówi że będzie to co przyjedzie w ramach wybranego rozmiaru i nie ma na to wpływu i że w najgorszym razie może być nawet jakaś chińszczyzna.

Czy jest tak rzeczywiście? Jak skontrolować czy diler nie podmienił opon na tańsze gdy np. z fabryki wyjechał na Continental lub Michelin. mam zamówionego Passata ale ten "punkt programu" pozostaje tajemnicą a to nie jest płyn do spryskiwaczy tylko bardzo ważny element z bardzo dużym wpływem na bezpieczeństwo i komfort /hałas/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszej nocy tj. z 12 na 13 kwietnia ktoś włamał się do mojego garażu i ukradł prawie nowe koła zimowe CORVARA z oponami Continental. Jestem na maxa wk.... Mam nadzieje, że go szlag trafi..

Jeżeli ktoś ma pomysł co można z tym fantem zrobić to będę wdzięczny.

Osiedle zamknięte, brama na pilota (zamek wyrwany), policja zrobiła oględziny, przesłuchała kilka osób itd.

Spodziewam się niebawem umorzenia śledztwa.

Mam pytanie: czy można się starać o zwrot wartości kół z AC, czy z ubezpieczenia domu.

Na razie zgłosiłem szkodę z ubezpieczenia domu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ub domu.

 

z AC wartośc pow 10 tys będzie zwyzka za rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jedno nowe koło z zapasu London 17 jakby ktoś był zainteresowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moich felgach Nivelles 17" jest napisane made in Korea... Też tak macie ? Dekle do felg mają made in Germany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności