Skocz do zawartości
romeo9999

Passat B6 zmiana tapicerki dzwi czyli boczków z B7

Rekomendowane odpowiedzi

Po otrzymaniu prezentu w postaci 4 szt boczków z passata B7 postanowiłem coś z tym zrobić aby je przeszczepić do swego szaraka same boczki można kupić w dobrej cenie gorzej z zakupem listew ozdobnych i podświetlanych w kolorku PD4 alu szczotkowanie to na tyle jesli chodzi o wstęp

 

Do zmiany boczków potrzebujemy 4 sztuki boczków sedan lub kombi

 

5077774964.jpg

 

 

Najwiecej zmian jest w dzwiach kierowcy

zmiana blędy wlew paliwa

zmiany w wiązce dzwi dokładamy kabelek do wlewu paliwa

 

Do montażu potrzebne będą specjalne kołki montażowe 6 szt

 

 

Nitownica do nitonakrętek oraz nitonakrętki na gwint 6mm z ripem aby po zamotowaniu sie nie obracała i dużym kołnierzem

 

5347292655.png

 

5035797067.jpg

Blęda boczka dzwi kierowcy (wlew paliwa)

Wkrętarka oraz wiertła

 

zakładamy boczek na dzwi w uchwycie dzwi mamy otwór ciekim markierem zaznaczamy miejsce

sciągamy telikatnie przez drzewo naprosotwywujemy podstawe aby bo zamontowaniu gwint był na prosto a nie pod skosem

 

 

ps na dniach dokończe

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nitowica do nitonakrętek z 50 zł nitonakrętki 10 zł wiertarka, czas liczmy 100 zł - nowa blacha i brak rezania - 50 zł :) Brawo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako, że autor chyba już zapomniał o temacie to ja dokończę instrukcję odnośnie przednich boczków. Tylnych na razie nie zakładałem u siebie ponieważ nie mam takich z roletami.

 

Więc na początek chciałbym zdementować informację, że wystarczy wymienić wewnętrzną blachę i wszystko będzie p&p. Prawie wszystkie dziury na zatrzaski oraz miejsce montażu nitonakrętki znajdują się na wewnętrznym poszyciu drzwi, a nie na obszarze metalowej osłony.

 

Zatrzaski mają identyczne rozmieszczenie jak w boczkach b6 więc nie trzeba nic rzeźbić, jedynie jeden zatrzask zewnętrzny nie zapina się (choć jest w tym samym miejscu) ponieważ dziura w drzwiach jest za głęboko i do niego nie dochodzi - zaznaczony na niebiesko na poniższym foto. Ja zamontowałem boczki na zatrzaskach zaznaczonych na czerwono - trzymają się bardzo dobrze i nic nie lata ani nie odstaje. Tapicerki od b7 maja też na dole po dwie owalne dziury(większe niż w b6), które służą do przypięcia ich specjalnymi, obrotowymi zapinkami. W b6 w tym miejscu mamy zwykłe wkręty. Możemy albo zakupić owe zapinki z b7 w ASO lub pozostać przy wkrętach, dodając jedynie podkładkę, która będzie to trzymać. Różnicę między dziurami widać na dole na fotkach z porównaniem poczków.

 

IMG_3407.JPG

 

A tu porównanie boczków od strony wewnętrznej(najpierw b6, potem b7)

IMG_3409.JPG

IMG_3411.JPG

 

Jedyna modyfikacja drzwi, którą wykonałem to instalacja jednej nitonakrętki w każdych drzwiach, która będzie stanowić punkt montażu rączki tapicerki. W tym celu demontujemy rączkę, zakładamy tapicerkę na drzwi i zaznaczamy miejsce markerem.

IMG_3414.JPG

IMG_3429.JPG

 

Następnie wiercimy w tym miejscu dziurę pod nitonakrętkę (M6). Należy robić to ostrożnie aby wiertło nie wpadło nam do środka i nic nie uszkodziło. Wykonujemy to dla obu drzwi.

IMG_3438.JPG

IMG_3439.JPG

IMG_3446.JPG

 

Zakładamy nitonakrętki

IMG_3447.JPG

IMG_3440.JPG

 

Tapicerkę pasażera możemy już zakładać, a u kierowcy musimy przerzucić panel z przyciskami do otwierania wlewu paliwa i bagażnika z boczka b6.

IMG_3444.JPG

 

Jest z tym trochę zabawy więc należy uważać aby nic nie uszkodzić przy rozklejaniu. Ja skleiłem to klejem na gorąco.

IMG_3445.JPG

 

Następnie możemy zakładać tapicerkę kierowcy i robota skończona.

IMG_3459.JPG

 

Na razie na tyle zostawiłem fabryczne - w sumie tragedii nie ma ale pewnie będę się rozglądać za tylnymi z roletami od b7.

IMG_3454.JPG

Edytowane przez wojas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, świetne zobrazowanie tematu :ok

I znowu zacznę boczków szukać... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie macie, mój kolor tapicerki to szary a tego koloru już w b7 nie ma :(:(:(:(:( zmiana boczków drzwi wiąże się z wymianą całego wnętrza samochodu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.

Oto wspomniane "zapinki" dołów tapicerek drzwi z B7.

Koszt w ASO 2-3zł za szt. Na drzwi przednie potrzebne po dwa, na tylne po jednej.

Kod 3AA868243A

IMG_3496.JPG

 

 

I kolejna ciekawostka przy okazji boczków B7. Jeśli ktoś ma przy rączkach (tak jak ja w moich obecnie widocznych na fotkach) plastikowe obręcze, a chciałby mieć takie srebrne, aluminiowe jak w wersji highline to nie trzeba zmieniać całych rączek, ani tym bardziej boczków. Da się dokupić same pierścienie aluminiowe w cenie ok 35zł za rączkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I kolejna ciekawostka przy okazji boczków B7. Jeśli ktoś ma przy rączkach (tak jak ja w moich obecnie widocznych na fotkach) plastikowe obręcze, a chciałby mieć takie srebrne, aluminiowe jak w wersji highline to nie trzeba zmieniać całych rączek, ani tym bardziej boczków. Da się dokupić same pierścienie aluminiowe w cenie ok 35zł za rączkę.

 

Jakby ktoś był zainteresowany numerami aluminiowych ringów to:

 

-3AA898197 3Q7 (lewa przód);

-3AA898198 3Q7 (prawa przód);

-3AA898197B 3Q7 (lewa tył);

-3AA898198B 3Q7 (prawa tył).

 

Fajnie macie, mój kolor tapicerki to szary a tego koloru już w b7 nie ma (( zmiana boczków drzwi wiąże się z wymianą całego wnętrza samochodu

 

Wsadzaj czarne boczki, tylko szmaty zmień na szare z czarnych:)

Edytowane przez TheStig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy jest różnica w tapicerkach sedan, kombi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przód nie, tył tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie, czy jest różnica w tapicerkach sedan, kombi ???

 

nie ma z b7 kombi do b6 kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moge kupić boczki B7 kombi do B6 sedan ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko przód pasuje z kombi b7 do sedana b6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, nie trzeba demontować rączki przed zaznaczeniem punktu wiercenia, rączka ma otwór/tuleje stalową fi 9 taką jak nitonakrętka M6 (fi 9mm) wystarczy wsadzić wiertło (9mm) w tuleję i delikatnie obrócić wiertłem powstanie idealnie wycentrowany punkt do wiercenia :)

Co do rzeźbienia, ja musiałem rozwieść nity i wyciągnąć blachę z gwintami na śruby mocowania rączki ( środkowe śruby) tak tapicerki mi odstawały i nie dolegały jak należy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blenda głośnika lewych drzwi od b6, jakby komuś się nie chciało pruć ze starej tapicerki, cena 66zł w ASO.

 

3C1868157A 30T classic grey (grey)

3C1868157A 31X latte macchiato(brown)

3C1868157A 7G8 pure beige

3C1868157A 9B9 satin black

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zmieniał ktoś z Was boczki jasne w kolorze Pure Beige z B6 na B7 ? Jestem ciekaw czy jest bardzo duża różnica w odcieniu tapicerki drzwi. Przymierzam się powoli do takiego zabiegu ale chciałbym zasięgnąć info od kogoś z Szanownych kolegów.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj szanowny kolego.

w linku gość ma deskę w jasnym kolorze z b6 i tunel z b7, widać widoczna różnice. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Jutro przyjdzie mi jasny boczek z B7 to porównam u siebie jak odbiorę auto.

 

Czy w B7 były inne kolory tapicerek niż jasny i ciemny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był jeszcze brąz

vw-passat-interior.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , to potrzebowałem wiedzieć. Dotarł do mnie boczek z B7 ale jest tak upie****** że myślałem że było więcej odcieni jasnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych wstawiam zdjęcie porównujące odcienie jasnej tapicerki miedzy Passatem B6 a B7. Zdjęcie robione niestety telefonem ale nie widać dużej różnicy w rzeczywistości.

 

image.jpg

 

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności