Skocz do zawartości
kaber

Obudowa filtra kabinowego - woda w samochodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

walczę w swoim Passacie z wodą po stronie pasażera - długa historia. Doszedłem, że sączy się przez uszczelkę pod obudową filtra kabinowego. Moje pytanie jednak jest inne - czy filtr nie powinien mieć jakiekolwiek osłony od góry? Pytam ponieważ znalazłem w internecie różne zdjęcia komór silnika i totalnie zgłupiałem. Zauważyłem, że niektóre filtry mają pełną osłonę od góry, niektóre "półosłonę", a jeszcze niektóre są zupełnie na wierzchu. Podeprę się zdjęciami:

 

- pełna osłona:

pełna.jpg

 

- półosłona:

pol.jpg

 

- bez osłony:

bez.jpg

 

Czym jest spowodowane takie zróżnicowanie? U mnie w samochodzie filtr jest zupełnie na wierzchu. Czy jest możliwość, że woda sączy się również przez sam filtr? Dodam jeszcze, że u mnie w aucie, przy dolnej obudowie filtra jest kawałek plastiku, który w tej chwili jest nieprzydatny do niczego, a wygląda tak (zaznaczone czerwonym kolorem):

vw-volkswagen-passat-b5-filtr-kabinowy-obudowa-legnica-98888072.jpg

(tylko od góry, tu - zdjęcie od dołu)

 

Możliwe, że to od mocowania "półosłony". Proszę o informację, czy filtr powinien być zabudowany, czy całkiem odkryty? Z góry wielkie dzięki! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny przypadek sączyła się woda przez uszczelkę pod obudowa filtra kabinowego zrobiłem w ten sposob ze uszczelkę zastąpiłem sylikonem i jak ręka odjal przecieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr nie może być odkryty ,brakuje Ci górnej pokrywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr bez osłony jest w FL-u, ale tam za osłonę robi pełne podszybie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem podobny przypadek sączyła się woda przez uszczelkę pod obudowa filtra kabinowego zrobiłem w ten sposob ze uszczelkę zastąpiłem sylikonem i jak ręka odjal przecieki

Serdeczne dzięki, właśnie rozglądałem się za uszczelką, ale nie mogłem znaleźć, faktycznie potraktuję to sylikonem. Powiedz, czy usuwałeś uszczelkę całkiem, czy po prostu "wspomogłeś" ją sylikonem?

 

Filtr nie może być odkryty ,brakuje Ci górnej pokrywy

O! I o to mi chodziło, a wiesz może, czym jest spowodowana ta różnorodność w temacie? Pełna pokrywa, "półpokrywa"? I jak rozpoznać, co powinno siedzieć u mnie w samochodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filtr nie może być odkryty ,brakuje Ci górnej pokrywy

 

U mnmie w b5 fl nie ma górnej pokrywy , filtr kabinowy jest odkryty, ale pod obudowa tego filtra jest uszczelka z gąbki która po latach powoduje przeciekanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale kolega ma auto z roku 1997 więc musi mieć pokrywę /osłonę /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za szczelność odpowiada dół nie góra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za szczelność odpowiada dół nie góra.

 

Ale podczas "próby szczelności" (polewałem auto wodą) widziałem, jak woda spada bezpośrednio na filtr, a to przecież papier, więc nie wierzę, że zatrzymuje ją na górze. Woda (oprócz przeciekania pod uszczelką) chyba sączy się również przez biały filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli fabryka stworzyła auto z osłona filtra to tak musi być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli fabryka stworzyła auto z osłona filtra to tak musi być

 

Zgadzam się w 100%, pytanie moje jest jeszcze takie, czy powinienem mieć osłonę pełną, czy tą "półosłonę" (jak ją nazwałem). Zauważyłem, że występują dwa rodzaje filtrów, kwadratowe i prostokątne. W moim samochodzie jest wersja prostokątna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem paska B3 , golfa 3 , gdzie w filtrze kabinowym nie było górnej obudowy i szokuje mnie że raptem w b5 obudowa jest górna a w b5fl już jej niema, w wszystkich tych autach musiałem zastąpić uszczelkę pod obudową filtra silikonem bo ciekło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno zdjęcie "półosłony", która wydaje mi się, powinna pasować do mojego samochodu (nieosłoniętą część rzeczywiście osłaniałaby listwa podszybia).

 

polo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest osłona do passata b5 faktycznie. W b5 fl nie ma bo jest podszybie które zasłania filtr powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego musisz zedrzeć całą uszczelkę z karoserii jak również z obudowy filtra. Następnie odtłuść ja jak również karoserie. Następnie daj silikon i skręć całość. Silikon schnie do 24 godzin i robi się elastyczny. Jeśli chodzi o obudowę to tak jak koledzy pisali musisz mieć filtr zakryty szczelnie przez jego górną osłoną. Jeśłi chcesz to zobaczę numer pokrywy u siebie i Ci napisze jaka powinna być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja jakiś czas temu walczyłem z wodą i teraz tak czytam ten temat to widzę, że mam chyba niewłaściwą obudowę filtra...

 

IMG_0082.jpg

 

Mam tą która jest na górze i do otwru który zaznaczyłem jest przykręcona ta pokrywka. To taka obudowa czy powinienem mieć tą drugą?

 

Możliwe, że ktoś ją wymienił i lipnie pasowała i temu przeciakała mi woda do środka...:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w FL powinna być ta co na dole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z dołu czymś się one różnią? Ciekawi mnie to bardzo...bo jeśli wymiana tej obudowy (i uszczelnienie z dołu silikonem) była by rozwiązaniem to chętnie bym ją wymienił..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A z dołu czymś się one różnią? Ciekawi mnie to bardzo...bo jeśli wymiana tej obudowy (i uszczelnienie z dołu silikonem) była by rozwiązaniem to chętnie bym ją wymienił..

 

też się różnią koleżko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki. Pomyśle jeszcze czy wymieniać czy zostawić jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności