Skocz do zawartości
IQM1

Praktyczne uwagi użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

a po co w samochodzie najnowszy super, hiper ultra plus LTE?

 

Można obejrzeć godzinny film z youtube w 10 minut. Można też słuchać muzyki ściągniętej w bardzo wysokiej jakości, a następnie zniekształconej przez equalizer ustawiony na +90%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ogladasz godzinne filmy w 10 min? na przewijaniu? rozumiesz cos z takiego filmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a po co w samochodzie najnowszy super, hiper ultra plus LTE? skoro dziala wszystko na tym wolniejszym. Korki, objazdy u mnie dziala to bez internetu.

 

moze tak wolno myslisz, ze nie zauwazasz ze mapa sie moze wczytac szybciej, itp. no jak sie zatrzymales w poprzedniej epoce to trudno. moja babcia tez tam jest i niewiele potrzebuje

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Grzegorz - to ze masz rSAP nie oznacza ze na ekranie Infotainment w aucie wyswietlisz Naviexperta (tak chciałeś o ile cie zrozumiałem). Oczywiście że nie wyswietlisz. Ale navi VW po podpieciu do niej netu też daje podgląd korków i utrudnień w ruchu dzieki danym z serwisu TomTom (działa podobnie choc w Pl ciut słabiej niż korki an mapach Googla).

 

Sprawdza sie karta sim z samym transferem danych w schowku. Gdy dasz do schowka karte SIm (zdublowaną) telefoniczna tj z rozmowami i transferem - to kłopot jest taki ze np SMSy jakie dostaniesz jadac autem sa zapisane na tej karcie a nie bedziesz ich potem miał w smartfonie.

 

1,3 mld na swiecie ma whatsapp, fb messengera, albo cos innego. wiec bym sie tym tak nie podniecal -ze są jakies smsy w aucie blokowane (technologia z lat 90tych), skoro nawet Iphone wysyla "smsy" poprzez wlasny protokol imessage (ktory sie synchronizuje na bieżaco) - i nie są to żadne smsy, tak jak napisalem - tylko de facto nowy protokol komunikacyjny lecący tylko przez net. no chyba ze ktos wysyla z iphone wiadomosc do Nokii z 1999roku to wtedy faktycznie wyjdzie 150znakowy sms podzielony na kawalki. zatem technologia z lat 90tych w aucie z 2017 to nie jest szał i nie ma sie co podniecac - ze wogole to jest. bo juz i tak wychodzi z uzycia

Edytowane przez tjord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ogladasz godzinne filmy w 10 min? na przewijaniu? rozumiesz cos z takiego filmu?

 

Jak nie ma emotek wskazujących na szyderstwo lub ironię, to rozumiesz coś z takiej wypowiedzi?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

zatem technologia z lat 90tych w aucie z 2017 to nie jest szał

 

Jak Ci powiem, że idea samochodu pochodzi z końca XIX wieku, to ktoś tak nowoczesny jak Ty (kto jeszcze przed premierą ma iphone 8) powinien się załamać i poruszać się segwayem. Też staroć, ale od samochodu nowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumialem, bo dzisiaj wolno myslalem, to przez BiTDI bo smierdzialo i chyba sie zatrulem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko. wymieniałem boczne te części co się*łamią i serwis tak zrobił że tylko na kostce strasznie dwoje drzwi (tyle było robione) jakoś rezonują i strasznie walą...

za bardzo nie chcę tam jechać bo chyba się chłopaki nie znają - porady jakieś? mogę jechać do innego serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci powiem, że idea samochodu pochodzi z końca XIX wieku, to ktoś tak nowoczesny jak Ty (kto jeszcze przed premierą ma iphone 8) powinien się załamać i poruszać się segwayem. Też staroć, ale od samochodu nowszy.

 

a ja Ci powiem na to tak: do auta wkladasz karte sim/modem czy do telefonu wkladasz "auto" ? i chyba ta logika powinna Ci uzmyslowić dlaczego w aucie lepiej miec nowszy sprzęt niz starszy. tak samo jak tym autem bedziesz jezdzil i 10 lat i moze 15 jak dobrze pojdzie. a telefon za 2 lata jest juz slaby, za 5 lat jest juz nie do uzywania. i tyle w temacie, to co jest montowane w VW to jest juz teraz przestarzala bajka i dobrez kazdy o tym wie, tak samo jak sobie porownaj to co oferuje VW vs Tesla - upgrade softu w locie, a nie jakies tam "wgrywanie" krzywych map z poprzedniego roku z laski za kase u dilera za dodatkową opłatą. bo tak mniej wiecej te "media" w VW wyglądają vs to co jest w realu w swiecie IT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo tak mniej wiecej te "media" w VW wyglądają vs to co jest w realu w swiecie IT

VW ma przestarzałą elektronikę i dlatego koniecznie trzeba mieć do niego najnowocześniejszy telefon? No chyba że jeździsz Teslą i masz iphone 8... to przepraszam za nieporozumienie.

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mapy VW ma beznadziejne. Dużo lepsze są mapy Google. Np aby wpisać dane miejsce w Navi w aucie to muszę wpisywać ulicę z numerem (gdzie czasem nie ma nawet wszystkich numerow) no chyba że sobie wpisze cele specjalne w car-net i zaimportuje ale to nie o to chodzi bo to żadne ułatwienie. Więc tutaj się zgadzam że mapy są przestarzałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze w wersjach na Polske tak jest tego nie wiem, ale u mnie moge wpisac samo miasto, samo miasto z ulica, nie trzeba podawac zadnego numeru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze w wersjach na Polske tak jest tego nie wiem, ale u mnie moge wpisac samo miasto, samo miasto z ulica, nie trzeba podawac zadnego numeru.

 

Ale nie chodzi o wpisanie miasta czy ulicy tylko o to że no chce jechać do galerii handlowej ale nie znam jej adresu, w mapach Google wpisuje "galeria kazimierz" i mnie prowadzi do galerii, nie potrzebuje znać ulicy i numeru. To jest właśnie "stare" w mapach VW.

Inny przykład, mój blok stoi już od 6 lat, w mapach Google nr bloku był prawie od razu dodany a w mapach VW nie ma jeszcze tego numeru przy mojej ulicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przez punkty POI próbowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az poszedlem do samochodu sprawdzic:), mozna wybierac restauracje, sklepy itd. w celach pobocznych-nie mam polskiego, nie wiem dokladnie jak to sie nazywa u was, ale dziala to bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napij się zimnej wody i przeczytaj, co napisałeś. VW ma przestarzałą elektronikę i dlatego koniecznie trzeba mieć do niego najnowocześniejszy telefon? No chyba że jeździsz Teslą i masz iphone 8... to przepraszam za nieporozumienie.

 

sam czytaj ze zrozumieniem - napisalem ze w VW media sa przestarzalem i wrzucenie karty SIM bedzie gorszym niz uzywanie telefonu do share wifi w aucie - zawsze tak bedzie i jest to logiczne, ze VW uzywa starych bebechow i kopsa to jako nie wiadomo co - zreszta sobie porownaj navigacje firmową z każdą inna od garmina, tomtom, itp - tak samo jest z tym ze dawali magnetofony jak ludzie mieli CD, potem dawali 10 lat CD ale bez MP3, jak dali juz z MP3 to ludzie uzywali juz streamingu i tak to wyglada. zakumales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest to logiczne, ze VW uzywa starych bebechow

 

Dyskusja zaczęła się od tego, czy do VW wystarczy zwykłe łącze, czy też musi być LTE z najnowszego ajfona, a Ty piszesz w kółko o tym, że nawigacja VW jest przestarzała i gorsza od wszystkiego, choć nie zauważyłem na tym forum nikogo, kto by twierdził inaczej.

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Andrzej !!!

 

Odnośnie rSAP - sprzedawca przy wydaniu auta uświadomił mnie że jak ruszę to nie będę miał widoku ekranu telefonu na ekranie auta.

 

To jest kartaSIM tylko do internetu więc jedyne SMSy byłyby gdybym wykorzystał pakiet blisko 550 GB / miesiąc. Za kilka miesięcy w domu będzie już światłowód ale póki co korzystam z LTE z anteny na dachu a tą druga kartę dali mi w Orange w gratisie. Z routera przenośnego korzystam tyle co nic i jak go sprzedam na allegro to zawsze mogę zrobić router z telefonu. W aucie ta karta SIM bardziej się przyda.

 

Szkoda że nie ma możliwości wybrać Spotify albo stacji radia interetowego ...

 

Wkładam kartę SIM i dam Wam znać po kilku dniach jak to się spisuje.

 

Na teraz jestem zachwycony autem - rozleniwia i na trasie 110km z salonu spalił mi równo 5,7 a dopiero się uczę :)) i pewnie jakbym parę razy nie poszarżował sprawdzając jak się zbiera w trybie eco z biturbo to byłoby 5,5

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

hej :) mam ten sam kolor B8 sedan 240KM 4m - jest full opcja prócz dachu (którego i tak bym nie chciał) ...po przesiadce z B6 to jest kosmos

 

oglądałem jakiś kolesi na yt jak porównywali passata b8 z mazdą 6 i wybrali mazdę bo w mazdzie był mniejszy komfort i więcej paliła.. miała wszystkiego mniej .. więc jest mniej rzeczy które mogą się popsuć :) pewnie porównując Mazdę z Mercedesem E lub BMW 5 też by nie mieli wątpliwości. Wszystko zależy od właściciela - poprzedni właściciel w sumie to skonfigurował tylko stacje radiowe i miał sprzężony telefon po BT. ja akurat bardzo lubię nowinki i nawet przyznam jestem gadzieciażem jeśli chodzi o elektronikę w domu i tą przenośną :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

hej - zakładam że auto wyprodukowane w połowie 2015 które ma wbudowany modem internetu ma i LTE ... jeśli tak jest to LTE mi w zupełności wystarczy

Edytowane przez Gregorio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma możliwości wybrać Spotify

 

Jest Spotify przez Android Auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dyskusja zaczęła się od tego, czy do VW wystarczy zwykłe łącze, czy też musi być LTE z najnowszego ajfona, a Ty piszesz w kółko o tym, że nawigacja VW jest przestarzała i gorsza od wszystkiego, choć nie zauważyłem na tym forum nikogo, kto by twierdził inaczej.

 

Nie chce mi się z Tobą gadać. Podłącz sobie iphone 8 do swojego B6 i żyj dalej w przekonaniu, że dzięki temu jeździsz prawie teslą.

 

Dowiedz sie najpierw jakie sa protokoly przesylania danych edge, 3g, lte a potem sie wymadrzaj czy widzisz roznice czy nie. a skoro nie widzisz to daj sie kroic vw na byle badziew

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest Spotify przez Android Auto.

 

aaa... no przecież ... przyzwyczajenia z B6 gdzie upgrade audio polegał na wymianie radia na takie z mp3, nie miałem nawet aux ;)

 

-

Edytowane przez Gregorio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eraz to zaczynam żałować że o coś tu zapytałem

 

Ależ po to jest to forum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności