Skocz do zawartości
pakarod

Passat AJM 115PS - stage1 , stage2 str 5, 190KM

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj bylo troszke sucho wiec odbyl sie maly spocik ;] Ja na zimowkach (jeszcze niestety ) a tak to byla jeszcze ibiza 90KM z turbina, wtryskami i programem od 130, honda coupe vti vtec 160KM, polo 1.8T (180KM w pojezdzie o wadze 800kg) sx 200 14a i tyle z ciekawych aut. Ibize generalnie ganiam jak chce (chyba ze start zepsuje a gosciowi dobrze wyjdzie), z vtecem ide rowno z minimalna przewaga dla mnie ale w momencie jak wylaczy program (czyli zostaje 160KM plus wydech) jak ma zalaczony program to rozwala mnie obrotami :/ Niestety. Z polowka... heheheh taka moc przy takiej masie to wygrywam tylko na pierwszym biegu i kawalku drugiego... pozniej to juz dostaje niemilosierne baty :D A kolezanka z sxa nie chciala sie ze mna scigac ale mysle, ze z jej ogumieniem raczej bym objechal ;] Tyle. W weekend sprobuje zrobic pomiary gtechem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piekny wynik jesli chodzi o VTI. Naprawde jestem pod wrazeniem bo to szybkie auta, i ze mnie robia wiatrak.

 

200sx seryjny wcale szybki nie jest. 15s na 400m ale start trzeba miec opanowany. do 100km/h seria idzie jakos srednią 7.

 

Pakarod jak mozesz ustaw sie z seria Type-R. Jestem ciekaw jaki wynik, Ze startu mnie rozwalaja ale z rolowanca od 70km/h idziemy rowno i przy 160-170 ją wyprzedzam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piekny wynik jesli chodzi o VTI. Naprawde jestem pod wrazeniem bo to szybkie auta, i ze mnie robia wiatrak.

Ja tez bylem pod mega wrazeniem tymbardziej jak slyszalem ten ryk kolo mnie i jego nie moc :D No ale tak jak mowie to byl vti vtec ze zrobionym tylko wydechem (podejrzewam jakies 165KM-max 170KM) bo jak gosc zalaczal swoj program to juz mnie lal :/

 

200sx seryjny wcale szybki nie jest. 15s na 400m ale start trzeba miec opanowany. do 100km/h seria idzie jakos srednią 7.

To i tak lepiej ode mnie. Zanim zrobilem wtryski marzylem o czasie ponizej 7sek. Ale teraz wiem, ze to raczej niemozliwe.

 

Pakarod jak mozesz ustaw sie z seria Type-R. Jestem ciekaw jaki wynik, Ze startu mnie rozwalaja ale z rolowanca od 70km/h idziemy rowno i przy 160-170 ją wyprzedzam:)

 

To moze lepiej od razu z Toba ustawie sie na kresce... :evil::evil::hyhy::hyhy:

 

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja obok was :rotfl: ciekawe jak takie vti trzyma moc po latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

japonce skubance trzymaja moc. Po za tym pamietaj, ze to sa inne konie niz te europejskie ;] Wiele tez zalezy od egzemplarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks

Często się ściagam na trasie ze swoim kumplem który ma passata takiego jak ja tylko w manualu (6 biegów) i wirusem na 180KM i 385Nm. Cieżko mu przychodzi pojąć że szybciej potrafie zrobić manewr wyprzedzania niż on mimo że on ma więcej mocy i momentu. Przy wyprzedzaniu odstawiam go mimo że wyprzedzamy razem (on jadąc za mną) :)

 

kolego,a co jak ty jedziesz za nim,tez jestes szybszy?(nie sadze-chyba ze ten kolega ma slabsze auto od twojego i to duzo).przykladowa sytuacja:jedziecie obok siebie,100km/h,on na 4 biegu,a twoj automat bedzie juz na 5 biegu(bo zrobi to za ciebie-jak wszystko),depczecie jednoczesnie na maxa,on odchodzi odrazu,a twoj automat musi jeszcze zrobicredukcje na 4 bieg-kolega bedzie juz dawno z przodu :P

 

majac manuala moge jechac za ciezarowka na 3 biegu,trzymac 3tys.obr. i jak jest okazja to wyprzedzam-ty tak nie mozesz bo automat przezuci tobie bieg na wyzszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
majac manuala moge jechac za ciezarowka na 3 biegu,trzymac 3tys.obr. i jak jest okazja to wyprzedzam-ty tak nie mozesz bo automat przezuci tobie bieg na wyzszy

_________________

 

 

widac ze nigdy automatem nie jedziles.... :dobani:

 

w ASB tez mozesz przytrzymac konkretny bieg!!! :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks

jak??

 

jezdzilem automatem,moglem przezucic na pozycje "3" i depnac,ale nie przezucal dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ze wzgledu na w miare dobra pogode odbyly sie wstepne testy na nowym setupie. Gtech wskazal 7,7sek do 100km/h czyli jest bardzo fajnie. Teraz przymierzam sie do zakupu takiej zabawki:

http://www.opony-sportowe.pl/index.php?d=produkt&id=8 lub:

http://sklep.impolex.com.pl/shopping/product_enlarge.php?id=825

 

Czas zakonczyn wykanczanie zimowek :P:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak??

 

jezdzilem automatem,moglem przezucic na pozycje "3" i depnac,ale nie przezucal dalej.

 

 

to nie jest zwykły automat tylko TIPTRONIC ... jak ktoś tym nie jeździł to nie wie :) bez problemu mogę przytrzymać na 3 i przerzuca sam dalej przy 4000 :)

 

P.S. Jak kolega jedzie pierwszy i wyprzedza to zazwyczaj siedze mu na tyle. Kiedy ja widzę że on zaczyna wyprzedzać ja poprostu naciskam gaz ... u mnie wszystko szybciej trwa i jestem za nim nonstop. W odwrotnej sytuacji to ja jadę pierwszy, naciskam gaz i wyprzedzam, a on musi zredukować i dopiero wtedy wyprzedza. TIPTRONIC to naprawde szybka skrzynia, zwłaszcza przy dynamicznej jeździe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj ze wzgledu na w miare dobra pogode odbyly sie wstepne testy na nowym setupie. Gtech wskazal 7,7sek do 100km/h czyli jest bardzo fajnie. Teraz przymierzam sie do zakupu takiej zabawki:

http://www.opony-sportowe.pl/index.php?d=produkt&id=8 lub:

http://sklep.impolex.com.pl/shopping/product_enlarge.php?id=825

 

Czas zakonczyn wykanczanie zimowek :P:vw:

 

będziesz jeździł tylko jak będzie sucho ?? te opony na mokrym to masakra jakaś :)

TOYO bardzo fajne slicki ale tylko gdy jest sucho :) kupie je sobie jak będę miał drugie auto ale tylko do ścigania ... do codziennej jazdy nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
to nie jest zwykły automat tylko TIPTRONIC

 

w zwyklym automacie tez mozesz przyblokowac 1/2/3 bieg i poki ze ruszysz wajcha to kreci do odciecia jak w manulau ale z ta przewaga ze zmiana na wyzszy cz na nizszy bieg moze byc z butem w podlodze a nie przerwa na odpuszczanie gazu wysprzeglenie i ponowne nacisniecie gazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakarod, kup porzadne opony 225 i po problemie. Nie wydziwiaj z jakimis nalewkami markgumu lub semi slickami Toyo. Przeciez uzywasz ten samochod na codzien.

A jeszcze nie masz problemów z trakcja.

 

 

 

pamietasz jak Ci kiedys mowilem na temat przyspieszen? przy 190km masz realnie okolo 8sec do 100km/h :)

jesli dobrze ruszasz ogarniasz auto.

 

pozdro

ustawic sie musimy. Bedziesz na KOE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks

pakarod skoro ten automat jest taki super(momentalnie przezuca biegi :hurra: )to dlaczego w papierach ma gorszy czas do "setki" niz manual :cwaniak:

 

 

 

PS.jezdzilem TIPTRONICEM i wcale az tak szybko nie przezuca(przezuci i czuc lekki poslizg).

tak jak wszystkim,manualem takze trzeba sie umiec poslugiwac :] jak potrafisz-automat nie ma szans(wyjatek-DSG)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja toyo czy markgumy planuje kupic tylko na feldze 15' i miec na spoty lub ewentualnie jakies regionalne zawody bo poprostu szkoda mi seryjnych gum. Widzialem juz co zrobilem z nowych zimowek :( A tak na codzien bede jezdzil na 17 OZach z pelnym lansem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
to dlaczego w papierach ma gorszy czas do "setki" niz manual

 

a nie wpadlo ci do glowy ze automat ma inne przelozenia niz manual.

 

np:

w VR w automacie przy 200km/h (4bieg) mam 4800obr w manualu (5bieg) jest juz 5200obr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks
    a nie wpadlo ci do glowy ze automat ma inne przelozenia niz manual.

 

 

 

 

a co to ma do rzeczy?

 

przyspieszenie to CZAS,a automat ma gorszy-wszystko w temacie.

 

kolega mowil ze jego auto przyspiesza lepiej od innego z MANUALEM z wiekszym momentem i moca :orany: ,wiec wychodzi na to,ze AUTOMAT ma o wiele lepsze przyspieszenie,a panowie z WOLKSBURGA robiac pomiary osiagow poprostu sie machneli,musicie ich o tym poinformowac :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba naprawde czuć auto żeby za każdym razem przy skrzyni manualnej wyciągać tyle ile jest w papierach ... automat ma wartość przyśpieszenia bardziej stałą, mniej zależną od kierowcy ... poprostu, czynnik ludzki nie ma tu takiego wpływu ...

 

Każdy ma inne umiejętności jeżeli chodzi o jazdę ze skrzynią manualną, ten sam samochód do 100 może mieć mniej w przypadku kierowcy który czuję auto o wiele wyższą w przypadku gdy ktoś nie ogarnia auta, zwłaszcza jak w grę wchodzi bardzo wysoki moment obrotowy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks

Marios no wlasnie :] ,wiec moze to nie twoj automat jest taki dobry,tylko twoj kolega cienki ;)

 

 

PS.jak bym mial wybierac AUTOMAT czy MANUAL(gdyby mialy takie same osiagi),to bez namyslu wybralbym AUTOMAT :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra bo juz nie moge tego czytaj. Dawajcie tiptronika kolo mojego manuala. I dowiemy sie raz dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności