Skocz do zawartości
Gość MMarcu

[B5] Rozrząd w TDI, ceny i firmy

Rekomendowane odpowiedzi

tzn. moze zrobic jakies inne szkody niz pokrzywione zawory?

 

Narazie to tylko gdybanie, dużo zależy w jakich okolicznościach się to stało, czy przy niskich obrotach czy przy maksymalnych.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jechalem na 4 biegu przy 1500 obrotow spokojnie pod gore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to trochę nie za wysoki bieg jak na te 1500 obrotów i jeszcze pod górę? Wszystko wyjaśni się po demontażu głowicy i oględzinach. Ale przy tych danych które podałeś wątpię żeby aż tak strasznie narobiło bigosu. A próbowałeś go jeszcze później uruchamiać czy od razu zajrzałeś pod maskę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem bo nagle przestal jechac,zatrzymalem sie i chcialem go zapalic a jak przekrecilem stacyjke to juz bylo jasne ze to pasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pierwszy post i od razu prośba o pomoc skierowana do Pitera. Czy można wycenić rozrząd w moim pasku? nr WVW ZZZ 3BZ 3E 076956. z góry dzięki. dalik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinia:

 

Polecam kolege z forum o nicku " Piter " zamówiłem niedawno od niego komplet rozrządu do mojego pasia i jestem zadowolony ekspresowa wysyłka u mnie na drugi dzień. Zapakowane w orginalnych pudełkach

 

Pod taka nazwa jest na allegro:

cartime_pl (120) star25.gifstar25.gifstar25.gifstar25.gif omnie.gif shop_ico.gif company_icon.gif

http://allegro.pl/item1085789863_kompletny_rozrzad_audi_vw_a4_a6_passat_avf_awx.html

Edytowane przez lukasz3724

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalik wycenę masz na PW.

 

lukasz3724 bardzo dziękuję i ja i Izia która Ci pieczołowicie paczkę pakowała i polecamy się na przyszłość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piter dziękuję bardzo. Otworzyłeś mi trochę oczy na ceny i tego co oferuje mi "mój" warsztat. Napewno odezwę się niedługo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie interesuje komplet rozrządu do AFN już jakieś 65 tyś pykłem i coś przy ok 1000 obrotów słychać jakby z rorządu, niebede czekał do 90 tyś tylko wymienie, poprosze o wycene bez pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mała uwaga. Tu można podyskutować o rozrządach co i jak ale do wyceny zainteresowane osoby maja wydzielone tematy w dziale giełda. Prosiłbym aby tam pytać o wycenę poszczególnych części. Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów! Mój pierwszy post na forum.

 

Niedawno kupiłem swoje passacika. Oczywiście wymienieniam rozrządz i tutaj pytanie do was. Zakupiłem część samodzielnie chciałbym zweryfikować u was czy dobre i jak wypadają jakościowo prosiłbym również o wycene takie porównani przyda mi sie na póżniej bo czytając posty na forum licze na nawiązanie jakiejś współpracy :dobrze.

Mój passsat 1999r. 1,9 TDi 110 koników silnik AFN:

Pasek continentala,(CT 867) 137x25,4

rolka prow i rolka nap. wszystkie RUVILLE

dokupiłem jeszcze pompe wody tutaj tylko numer bo pomagał mi katalog PA609(karton oznaczony logem GRAF):niekumam

 

 

Korzystając z okazji znajomy mechanik wspomniał przy kontroli, że czeka mnie pilna wymiana wahaczy - chodzi tu o obydwie strony, górne wahacze. Czyli jak dobrze myśle i się orientuje to góry lewy i prawy krzywy i lewy i prawy prosty też górny.???Możecie mi powiedzieć ile to mniej wiecej kosztuje.

 

Pozdrawiam i dziękuje za wszelką pomoc z góry.:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasek continentala,(CT 867) 137x25,4

rolka prow i rolka nap. wszystkie RUVILLE

 

Kolego kupiłeś bardzo dobre części.

 

PA609

 

To jest bardzo dobra pompa z metalowymi łopatkami. Są to znacznie lepsze pompy niż pompy Ruville, sami sprzedajemy bardzo dużo tych pomp, ani jednej reklamacji jeszcze nie było.

 

Korzystając z okazji znajomy mechanik wspomniał przy kontroli, że czeka mnie pilna wymiana wahaczy - chodzi tu o obydwie strony, górne wahacze. Czyli jak dobrze myśle i się orientuje to góry lewy i prawy krzywy i lewy i prawy prosty też górny.???Możecie mi powiedzieć ile to mniej wiecej kosztuje.

 

Jeśli chodzi o wahacze to jeśli górne to lewy górny przedni i tylni oraz prawy górny przedni i tylny, czy 4szt.

Znacznie bardziej będzie Ci się opłacało kupić zestaw wahaczy 8szt + końcówki drążka + łączniki stabilizatora razem ze śrubami w cenie 550zł.

Jeśli byłbyś zainteresowany to zapraszam na PW lub http://allegro.pl/item1120632321_komplet_wahaczy_audi_a4_a6_passat_b5_2_lata_gwar.html

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo jak dobrze wiedzieć, że jest na forum ktoś z Łodzi, kto zajmuje się sprzedażą części.

Chyba się do Ciebie wybiorę, daleko na Dąbrowskiego nie mam ;)

Muszę dobrać do swojego Passka kompletny rozrząd z pompą wody ( WVW ZZZ 3BZ YP 458917 ).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze to moj kolega chyba troche przeplacil za rozrzad ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę dobrać do swojego Passka kompletny rozrząd z pompą wody ( WVW ZZZ 3BZ YP 458917 ).

Pozdrawiam

 

Jak Łysy pisał z takimi prośbami albo do mojego tematu o częściach albo na PW zapraszam. wycena poszła na PW.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cypis84

mam pytanie co do paska rozrządu . czy na orginalnym pasku rozrządu nigdy nie wymienianym sa jakies znaczki vw?? czy nie prosze o odp dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy na orginalnym pasku rozrządu nigdy nie wymienianym sa jakies znaczki vw??

 

niekoniecznie. Nie muszą być, zazwyczaj może być tylko, że jest to pasek Dayco lub czasami Contitech i oznaczenie paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie za 100 punktów czy ktoś mi powie czy przy wymianie rozrządu w 1.9TDI 116KM AJM oprócz paska,napinacza,rolek,pompy wody trzeba wymienić coś takiego jak NAPINACZ PASKA MIKRO bo właśnie czeka mnie wymiana i byłem u mechanika i wyliczył mi koszty części na 1000zł a sam ten właśnie napinacz 350-400zł.Jesli ktoś o tym słyszał proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kermit chodzi o napinacz paska wielorowkowego.

rzeczywiście coraz więcej ludzi przy wymianie rozrządu wymienia ten napinacz, bo żeby go wymienić w późniejszym terminie i tak trzeba zdjąć przód.

Jednak jeśli nic Ci nie piszczy to raczej nie trzeba go zmieniać, choć na pewno warto zajrzeć na jego stan po rozebraniu przodu auta.

Taki napinacz w zamienniku kosztuje 170zł, w oryginale Ruville/INA 360zł.

Jeśli chcesz wycenę rozrządu to podaj mi VIN na PW a najlepiej jak znasz to tez numer silnika, bo w AJM były 2 rodzaje rozrządów i postaram Ci sie pomóc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności