Skocz do zawartości
Gość MMarcu

[B5] Rozrząd w TDI, ceny i firmy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów z forum. Czeka mnie wymiana rozrządu w moim autku i tu pytanie kieruje do was czy macie namiary na kolegów z forum co sprzdają takie części ale sprawdzone przez was co nie wcisna mi jakiś made in wyciep. Prosze o namiary i ewentualnie ceny zestawów.Bo nie chce zakładać byle czego.

Pozdrawiam

Wielu poleca wspołpracę z kolegą elemenateur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi , czy ten zestaw rozrządu mogę wrzucić do mojego ATJ z 2000 r. Chodzi mi o jakość tej firmy czy warto ? i części, a także cenę.

 

http://moto.allegro.pl/item1095757543_rozrzad_pompa_nap_hyd_vw_passat_1_9_tdi_115km_atj.html

 

do tego jeszcze zestaw pasków klimy i alternatora z napinaczami

 

http://moto.allegro.pl/item1073813470_pasek_paski_napinacze_audi_a4_a6_vw_passat_1_9_tdi.html

 

//Edit by tony_w: Watek dołączony do istniejącego tematu. Używaj wyszukiwarki. Dzięki.

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja wymienialem rozrzad w ATJ z 2000r kupilem orginalne czesci w Servisie Volkswagena i rozrzad wymienial mi znajomy ale przy mnie 2 godzinki roboty za co zaplacilem okolo 1200zł. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... Czeka mnie wymiana rozrządu... Chciałem zapytać, czy to co jest w linku

http://www.allegro.pl/item1117185228_rozrzad_kpl_vw_audi_seat_pompowtryski_tdi_a4.html jest ok pod względem jakościowym (nie chcę jakiegoś badziewia).

Mój mechanik proponował mi pasek Gatesa zamiast Contitecha - czy słusznie?

Wcześniej bylo pisane, że pompa Ruville to dramat - jeśli tak, to co jest godne polecenia? Hepu? SKF? Ktoś zna firmę GK proponowaną w linku?

Czy są jeszcze jakieś obligatoryjne części do wymiany, których brakuje w aukcji ( mówię o tej wersji z pompą i napinaczem hydrualicznym, czyli to co jest na zdjęciu)

Z góry dzięki za odzew...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość glaberski

Zakupiłem PASSka i teraz wymina rozrządu poważna sprawa więc idę do najlepszego wachowca we Wsi on wyskoczył z ceną 1000-1200 zł części + roboda. Czy to dobra cena?

Nie wiem jakiej firmy zakupi części, ale przeraził mnie jak zaznaczył że są wersje silników gdzie do tego będzie potrzebne dokupienie jakiegoś napinacza który stoi po 450 zł. Jak dla mnie to horror:zeco.

Pozdrawiam i proszę o cenne uwagi.

Nikt nie lubi jak robią z Ciebie frajera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glaberski

Masz napinacz mechaniczny więc tzw "tańszą " wersję rozrządu.

Ja zamówiłem u kolegów z forum i koszt zamknie sie w 600 zł za części tzn:

pasek rozrządu z rolkami INA

paski klimatyzacji i altka

pompa wody

2 x 1.5L G12 koncentrat

chyba , że chcesz dodatkowo wymienić napinacze pasków alternatora i klimatyzacji to koszty będą oczywiście wyższe

Nie wiem skąd mechanik wyskoczył z ceną 1500 zł za części z hydraulicznym tłumikiem drgań rolki napinającej :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glaberski przede wszystkim nie ma u Ciebie już napinacza hydraulicznego, który chyba musiałby być ze złota, żeby kosztował 450zł. Taki napinacz, gdybyś go miał kosztowałby 185zł. Takie napinacze występowały do końca 2002 roku ale już w 2002r zdarzały sie modele bez napinacza.

Cena rozrządu do Twojego paska to 320zł.

Wycenę masz na PW.

Pozdrawiam

Piter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piter, czy możesz mi przysłać na priva swoją propozycję wyceny do mojego autka? Potrzebujesz do tego VIN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drummer wycenę masz na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Piter czy mogę prosić o wycene poszczególnych czesci rozrządu do silnika AVF z 2001 roku nr vin wvwzzz3bz2p037251 dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomcas1 wycenę masz na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów z forum. Czeka mnie wymiana rozrządu w moim autku i tu pytanie kieruje do was czy macie namiary na kolegów z forum co sprzdają takie części ale sprawdzone przez was co nie wcisna mi jakiś made in wyciep. Prosze o namiary i ewentualnie ceny zestawów.Bo nie chce zakładać byle czego.

Pozdrawiam

 

sorki ze powtarzam pytanie ale miałem mało odpowiedzi na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasz3724 wysłałem Ci odpowiedź odnośnie rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeśli można to także proszę kolegę Pitera o wycenę rozrządu dla mojego paska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markowski.mm oczywiście, że można, wycena na PW.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podłączę. Interesuje mnie kompletny rozrząd. Nie wiem jaki mam silnik poza tym, że 1.9, TDI 131 KM:) więc podaję nr VIN WVWZZZ3BZ4E125921.

Poproszę o propozycje na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem mojego paska a było to 3 tygodnie temu to dostałem fakture na której był wymieniony rozrząd cześci plus wymiana 1400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,ponieważ jestem tu nowy i nie moge zakladac nowych tematow poztanowilem sie podpiac pod tutejszy,a mianowicie w moim pasku 1.9 tdi avf wczoraj zerwal mi sie pasek rozrzadu,ktory mial przejechane 50 tys km,z moich odledzinach pasek poprostu pekl na pół,szczescie w nieszczesciu ze autko mam 4 tyg i ma 3 miesieczna gwarancje a sprzedawca sprzedawal auto z rozrzadem ktory zrobi jeszcze 40 tys km wiec powinien mi to zrobic w ramach gwarancji,moje pytanie jest takie czy zerwany pasek robi duze szkody w tym silniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moje pytanie jest takie czy zerwany pasek robi duze szkody w tym silniku?

 

naprawa może okazać się nieopłacalna, niestety. Wszystko wychodzi przy oględzinach podczas demontażu głowicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. moze zrobic jakies inne szkody niz pokrzywione zawory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności