Skocz do zawartości
Stefano

MFD - potrzebuję pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, navi MFD v.D i niestety mam problem z odczytywaniem na niej map.

Orginalna stara CD z 2001R z mapą Niemiec czasami działa, ale nie jest oznaczona jako DX.

Chciałbym prosić kogoś kto posiada sprawdzoną i dobrze działającą płytkę DX z mapą np CZ/PL 2006/7, a nie mieszka zbyt daleko od Stalowej Woli, o kontakt celem podjechania i sprawdzenia.

Byłbym wdzięczny.

A narazie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taką mapkę, jestem z Tarnogrodu (wiesz gdzie to :rotfl: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem.........pracowałem za Gierka na delegacji w Zamościu, to jeżdziłem przez Biłgoraj, a stamtad to juz rzut beretem.......

Ale chyba lepiej przez Rudnik i Naklik, co ?

Nie jeździsz do Stalowej....czasami.

Pozdrawiam.

 

Napiszę do ciebie na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie dziala poprawnie oryginał to ja bym zaczął o wyczyszczenia lasera, i przy okazji sprawdził samą navigacje VAG-iem, bo zakładam ze to oryg cd było razem z autem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro mam się spotkać ze Stefano i sie zobaczy co jest grane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem własnie z warsztatu.

Wyrwałem navi jeszcze raz. Rozkręciłem ile sie dało, przedmuchałem, wyczysciłem laser i teraz z tej oryginalnej płytki, bez napisu DX, co była z autkiem, odpala raz po raz, ale cóz z tego kiedy cały czas mam tylko mapę Niemiec, a z kopii Dx CZ/PL nie chce ruszyć.

Ale coś sie jeszcze polepszyło, ze mam teraz o dziwo kontakt MFD z wyswietlaczem komputera, czego wczesniej nie było.

 

Spotkam sie pewnie jutro z kolegą adams to będzie jakaś nowa diagnoza.

Podzielę się na forum tymi ustaleniami i spostrzeżeniami z innymi, bo po ilosci maili, które dostaję widzę, ze nie tylko ja mam z tą MFD takie problemy.

A teraz spanko, bo mam dość nawigacji na dziś...........

 

DZięki adams i Jędras85 Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... z tej oryginalnej płytki, bez napisu DX, co była z autkiem, odpala raz po raz, ale cóz z tego kiedy cały czas mam tylko mapę Niemiec, a z kopii Dx CZ/PL nie chce ruszyć.

 

czyli masz navi non-DX, czyli DX CZ/PL nie bedzie dzialala....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

navik czy ja dobrze zrozumiałem to co napisałeś? (nie jestem tak obcykany w temacie nawigacji jak Ty) sugerujesz ze to nie jest wersja D?? bo ja nie czaje juz :wstyd: koleha ma passata z 2001 roku, więc jeśli navi była zamontowana fabrycznie to na 100% jest to nawi minimum C

 

a jeśli koledze nie czyta polskiej płyty, to może jest wina płyty a nie nawi... dzisiaj to sprawdzimy ;)

 

proszę o rozjaśnienie ciemnej masy :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... z tej oryginalnej płytki, bez napisu DX, co była z autkiem, odpala raz po raz, ale cóz z tego kiedy cały czas mam tylko mapę Niemiec, a z kopii Dx CZ/PL nie chce ruszyć.

 

czyli masz navi non-DX, czyli DX CZ/PL nie bedzie dzialala....

 

Chciałbym bardzo, abyś zię mylił...............

 

Jeśli tak to kiedy czyta płytki bez DX, nie moze czytać z DX ?? Albo rybka albo p....

Przykre to...

Ale wersja D, do czegoś zobowiązuje i oprogramowanie jest z 16 listopada 2000 R i cały czas wierzę że autko z fabryczną instalacją navi, nie mogło tak upaść w swoim image.

Zobaczymy, rozwiązanie może przyniesie dzisiejszy dzionek, oby dobre !?

Jestem zaproszony do Tarnogrodu. !

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko wskazuje ze to navi DX, tylko ta mapa... moze kolega tylko zle zinterpretowal napisy na CD.....sam jestem ciekaw rozwiazania, wiec czekam na wyniki Waszego spotkania.

 

 

PS: Przed momentem sprawdzalem wprawdzie na DXR-52 (system DX - aktualnie mam w domku - zostal z poprzedniego autka) ze mapy non-DX napewno nie dzialaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Arek na forum adams okazał się bardzo fajnym człowiekiem, ma też fajną bryczkę i poświęcił mi trochę wolnego czasu w niedzielę, za co mu tutaj jeszcze raz dziękuję.

 

Ale do rzeczy z navi; jego płytka nie poszła na mojej navi, natomiast moje płytki idą na jego navigacji, a ma v. C, a moja to D.

Na mojej navi chodziła wcześniej płyta Niemiec bez DX, ta z 2001 R i teraz uwaga::

 

on znalazł starą płytę Niemiec z zakupionym autkiem z 2002/3 DX i po włożeniu jej do mojej navi, miała swoje oprogramowanie, bo jak widać było na postępujących paskach, nawigacja je sczytała i po chwile maja MFD v.D odpaliła bez problemów tą starszą płytkę DX-ową. ku mojej oczywistej radości.

Po sprawdzeniu, przycisk 3 + 6, czytam: NAV HW - 1002/ przez coś tam /nie panietam/, czyli wynikałoby, że moja navi przeprogramowałaby sie z wersji non-DX, na DX ????

 

Cieszyć sie jeszcze nie mogę, bo pomimo przeprogramowania, moja navi nie czyta mapki PL/CZ 2006/7.

I tutaj myślę, że potrzebna jest kolejna mapka np. 2005/6 na której powinien być kolejny upgrate do tych nowszych wersji, a jak mi się wydaje nie ma go na tej najnowszej płycie 2006/7.

Ten spoosób myślenia byłby zgodny z tym co mówił kolega adams, bo u niego ta stara płyta chodziła z 2002/3 DX, a póżniej miał mapę 2005/6 DX / i tutaj z tej płyty możliwe, że nawi pobrała nową wersję oprogramowania/, a teraz śmiga mu 2006/7.

Kolega Arek nie miał juz tej płyty 2005/6, bo poratował nią juz kogoś innego i teraz ja muszę ją jakoś zdobyć. lub sam plik z oprogramowaniem.

Może ktoś pamięta, czy w starszej wersi mapy tej z tamtego roku nie było na ekranie paskółw po włożeniu nowej płyty ??

 

Jestem ciekaw co wy na to, a szczególonie interesuje mnie czy płyta 2006/7 ma to nowe oprogramowanie.

Może sprawdzę tą wersję Hardware jeszcze raz, przez co jest łamane, bo tego nie pamiętam. Wcześniej miałem tam same kreski.

Trochę sie rozpisałem, ale chciałem drobiazgowo wyłuszczyć temat.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję Arkadiuszowi vel adams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko wskazuje ze to navi DX, tylko ta mapa... moze kolega tylko zle zinterpretowal napisy na CD.....sam jestem ciekaw rozwiazania, wiec czekam na wyniki Waszego spotkania.

 

 

PS: Przed momentem sprawdzalem wprawdzie na DXR-52 (system DX - aktualnie mam w domku - zostal z poprzedniego autka) ze mapy non-DX napewno nie dzialaja.

 

Ta stara płyta non-Dx z 2001R, jest jest na 100 % bez DX, już nie tylko z opisów na niej samej, lecz z pliku INFO, który wklejam ponizej :

 

cd1-1146 v3

 

 

Title: TAN

 

Project-Number: P01095

Project-Name: TAN Deutschland 2001 K

 

Worm: cd1-1146 v3

 

Online-Software: nc92 v7-eur-086-15

Online-Software: nd953 v13-ece-089-20

 

Nav-Data: nav1-1064 v1

Map-Data: map1-1064 v1

Quad-Idx: quad1-1319

Quad-Idx: v2

 

Speller: deu

LL-Corr: wgs84

Boot: boot.cfg.navi-v2

Date: 10.04.01

 

Pozdr.

 

P.S. Muszę wyskoczyć teraz i coś niezbędnego załatwić, ale wtracam za ok 2 godz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza 2006/07 nie ma swojego softu tzn nie wgrywa sie tylko bazuje na sofcie wgranym z 2005/06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zagadka już chyba rozwiązana :hurra:

 

Stefano kombinuj płyte 05/06 (to chyba nie problem :rotfl: ) i będzie już wszystko pięknie :hurra:

 

ciesze się że tak się wszystko poukładało :)

 

bardzo miły z Ciebie człowiek Stefano ciesze się że mogłem poznać Ciebie osobiście i Ci pomóc :) pozdrawiam serdecznie :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najnowsza 2006/07 nie ma swojego softu tzn nie wgrywa sie tylko bazuje na sofcie wgranym z 2005/06

 

 

Skoro jest jak pisze Jędra85 to rzeczywiście po kłopocie.

 

I tak jak pisze mój dobroczyńca adams :

 

 

adams Wysłany: Dzisiaj 20:46 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

czyli zagadka już chyba rozwiązana

 

Stefano kombinuj płyte 05/06 (to chyba nie problem ) i będzie już wszystko pięknie

 

ciesze się że tak się wszystko poukładało

 

bardzo miły z Ciebie człowiek Stefano ciesze się że mogłem poznać Ciebie osobiście i Ci pomóc pozdrawiam serdecznie

 

Szukam teraz płytki 2005/6.

Jak będą konkrety to oczywiscie będzie info.

 

Dopisano:

 

Mam teraz w navi takie info: /przycisk 3 + 6 /

 

MCM SW: 0B16R / 9128C / 9A08R

SH SW : 0B16 / 0102

NAV SW : 189.25 / 967.07 / NO ROM

NDB SW : 284.18 / 284.18/ -------

NAV HW : 1002 / 06113

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat lezy nie załatwiony, czekam cały czas na tą płytkę, wysłaną przez naszego forumowicza, a która jest w drodze w rękach poczty.

 

To tak dla niecierpliwych, pytających i chcących pomagać.

Dzięki za zainteresowanie i postaram sie również odwdzięczyć.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety nie poszła.

 

Otrzymałem dzisiaj tą płytkę z mapą DX 2005/6 - niestety klops.

Idzie tylko na tej orygnalnej płytce DX od adams'a z 2002/3 i nowszych nie przyjmuje.

Próbowałem też przy pomocy bardzo uczynnego kolegi z tego forum zmienić soft, niestety navi nie 'widzi' tego nowego oprogramowania na CD-ROM'ie.

 

Temat nie załatwiony, głowa muru nie przebiję. :mur:

 

Poczekam, moze ktoś ma jakiś inny pomysł na tą moją navi ??

 

Będę teraz poszukiwał kogoś kto ma orginalną płytkę z 2005-6-7 R, aby sprawdzić czy ta navi wogóle czyta nowe płyty.

 

Pozdrawiam i dziękuję serdecznie wszystkim, którzy mi pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,.

Navi ruszyła, przyczyna wcześniejszych niedomagań - brudny laser.

Co prawda czyszczony wcześniej, ale jak widać niedokładnie i nie odpowiednim środkiem.

Mam teraz trochę radości z jej posiadania i dość ciekawych funcji.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak i gdzie czyściłeś laser ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opiszę to krok po kroku.

Musisz wyjąc navi, przy pomocy przyrządów - wyjmaków /np. zrobionych samodzielnie, jak chcesz to mogę opisać bardzo łatwy sposób ich wykonania /, oczywiście delikatnie wypiąć wszystkie wtyki i na stół.

Zdjąć górną osłonę, /blachę/ mocowaną na szczypanki.

Uwaga : wyjąć płytę CD od navi na samym początku, jeszcze w samochodzie, bo będzie przeszkadzć w operacji czyszczenia.

Pośrodku chassis będzie biały plastkykowy docisk płytek CD, mocowany na fikuśnym wsuwanym w prowadniczkę metalowym wichajstrze, który z kolei przykręcony jest jedną śrubką, do mechanizmu ładowania płyty.

Odkręcamy śrubkę, jeśli navi leży przodem do nas, to wysuwamy do siebie na godz. 6.00 i wyciągamy ten cały patent / docisk /

Mamy teraz osłonięty loch i możemy dzięki temu zaglądać do środka i tak na godz. 10,30 - 11.00 zobaczymy błyszczące oczko lasera.

I Co wacik do czyszczenia uszu, zwilżamy w spirytusie i delikatnie przeczyszczamy oczko lasera /dokładnie/, a drugą stroną tą suchą poprawiamy.

Tyle, składamy w odwrotnej kolejności i oczekujemy na efekt naszej pracy.

Jeszcze podpowiedz, jedna WTYCZKA w okolicach gniazda antenowego z tyłu jest wyjmowana za pomocą przesuwanej wajchy.

 

Można przy okazji skorygować, złe, cięzkie wysuwanie płytek z napędu navi.

 

Opisałem to dość dokładnie, aby czegoś przy tej 'operacji' nie skopać, bo sprzęcicho jest trochę cenny :/

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności