Skocz do zawartości
kalius

VCDS 12.12.0 i sprawdzenie stanu licznika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie wiem czy cos robie zle.... Kilka miesiecy po zakupie auta postanowilem sprawdzic stan licznika. Niestety po podpieciu VCDSa --> Application --> Odczyt stanu licznika 15/16 i wcisnieciu Read dostaje Error ze nie moze odczytac danych.

 

Czy ktos moze mi pomoc.

 

Dzieki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kabelek to klon czy ori ross-tech? Jeśli klon to masz za słaby kabelek. Jeśli chcesz sprawdzić przebieg to wymuś jakiś błąd - na przykład wyjmij żarówkę z tylej lampy przy włączonym zapłonie. Jak wejdziesz potem do komfortu to w kodach błędów pokaże ci że masz spaloną żarówkę i przy jakim przebiegu się to stało, I zgaduję że chodzi ci o przebieg auta zapisany w sterowniku silnika, bo stan licznika to ci się wyświetla na zegarach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kabelek to klon czy ori ross-tech? Jeśli klon to masz za słaby kabelek. Jeśli chcesz sprawdzić przebieg to wymuś jakiś błąd - na przykład wyjmij żarówkę z tylej lampy przy włączonym zapłonie. Jak wejdziesz potem do komfortu to w kodach błędów pokaże ci że masz spaloną żarówkę i przy jakim przebiegu się to stało, I zgaduję że chodzi ci o przebieg auta zapisany w sterowniku silnika, bo stan licznika to ci się wyświetla na zegarach

 

Kabelek to niestety nie oryginal. Ale zrobilem tak jak mowiles. Wymusilem blad i pokazal millage. Dzieki bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I duża różnica? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I duża różnica? :)

 

Nie :)

 

Auto zakupione u dealera w UK. Mialo byc 29k mil a teraz jest 32k mil. Jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Nie wiem czy cos robie zle.... Kilka miesiecy po zakupie auta postanowilem sprawdzic stan licznika. Niestety po podpieciu VCDSa --> Application --> Odczyt stanu licznika 15/16 i wcisnieciu Read dostaje Error ze nie moze odczytac danych.

 

Czy ktos moze mi pomoc.

 

Dzieki

Pozdrawiam

 

Dziwne żebyś odczytał jak w VCDS jest funkcja odczyt EDC-15-16, a w swoim aucie masz EDC-17, który nie wiadomo czy w ogóle zapisuje przebieg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne żebyś odczytał jak w VCDS jest funkcja odczyt EDC-15-16, a w swoim aucie masz EDC-17, który nie wiadomo czy w ogóle zapisuje przebieg...

przeciez napisalem ze mi error pokazal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I duża różnica? :)

 

Trudno żeby była różnica jak vcds czyta przebieg właśnie z licznika :bezzebow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trudno żeby była różnica jak vcds czyta przebieg właśnie z licznika :bezzebow.

 

znaczy dobrze czy zle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ze vcds pokaze to samo co jest na liczniku, a kilometry zapisane w pamieci kompa moga byc juz inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trudno żeby była różnica jak vcds czyta przebieg właśnie z licznika :bezzebow.

Masz na myśli przebieg wyświetlany przy błędach?

Bo w funkcjach dodatkowych VCDS ma tylko EDC 15-16 i tu akurat odczyt idzie właśnie z ECU, ale tylko tych sterowników i to nie zawsze odczyta. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trudno żeby była różnica jak vcds czyta przebieg właśnie z licznika .
Znaczy ze vcds pokaze to samo co jest na liczniku, a kilometry zapisane w pamieci kompa moga byc juz inne.
Nie macie racji Panowie. Przede wszystkim vcds nie czyta przebiegu, tylko czyta to co się zapisało w komponentach.

A jest tak że w komforcie i sterowniku silnika zapisują się błędy przy przebiegu silnika a nie licznika (nie wiem jak jest w innych komponentach).

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie macie racji Panowie. Przede wszystkim vcds nie czyta przebiegu, tylko czyta to co się zapisało w komponentach.

A jest tak że w komforcie i sterowniku silnika zapisują się błędy przy przebiegu silnika a nie licznika (nie wiem jak jest w innych komponentach).

pozdro

Marek, jak Ci wiadomo ja zmieniałem licznik i do chwili obecnej nie skorygowałem go czyli różnica(licznik-ECU) to 17980 km. Gdy kasuję błędy to pokazuje mi stan licznika, a nie ECU. Stąd mój wniosek, że chyba jednak zapis błędu odczytywany jest z licznika(taki u mnie pokazuje przy odczycie błędu), a nie sterownika silnika gdzie rzeczywisty przebieg jest wyższy o wspomniane 17890 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogdan fajnie cię widzieć znowu wśród żywych :). Widzę, że nie dali ci rady w tym sanatorium. Co do tematu to zasadniczo można by się z tobą zgodzić, ale....

Wywołaj jakiś błąd zapisywany w module komfortu albo sterowniku silnika i sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wywołaj jakiś błąd zapisywany w module komfortu albo sterowniku silnika i sprawdź.
Gdy kasuję błędy to pokazuje mi stan licznika, a nie ECU.

Bogdan o błędach w jakich modułach mówisz?? Fajnie jak byś sprawdził to co mówi Marek tym bardziej, że masz różny przebieg w liczniku i ECU.

 

Marku bbbb ma PPD i sterownik EDC16, o którym oficjalnie wiadomo, że zapisuje przebieg. W CR-ach jest już EDC17 i jak na razie nie mam takiej informacji, że on zapisuje przebieg, a uwierz, że już trochę przerobiłem w tej materii.

Ponadto wątek może przydać się nie jednemu przy zakupie auta bo głównie po to chcemy sprawdzić przebiegi w innych sterownikach auta niż licznik, a jeżeli będzie brak info i sprzętu do tego to co nam po tym, że dany ster zapisuje przebieg jak nie ma jak i czym go odczytać. O ile w EDC16 czyli Passat B6 TDI do 2008r zapisuje przebieg i bez problemu można go sprawdzić np: VCDS to w Passatach B6 TDI na CR po 2008r jest EDC17 i czym go sprawdzić??

VCDS nie ma funkcji EDC-17, ADAKO nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie. Sprzęt od SMOKA nie jest w stanie odczytać przebiegu z EDC17, ani sam Mirek nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie. Więc pytam się czy jesteś pewny, że EDC17 zapisuje przebieg i ten przebieg przy błędach w sterowniku silnika jest przebiegiem zapisanym w ECU??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc pytam się czy jesteś pewny, że EDC17 zapisuje przebieg i ten przebieg przy błędach w sterowniku silnika jest przebiegiem zapisanym w ECU??
Zmieniałem u siebie licznik na biały i byłem zmuszony ustawić nowy przebieg. Kupiłem licznik z przebiegiem 27kkm a fizycznie miałem wtedy ok 100kkm. Ustawiał mi to magik na podstawie przebiegu zapisanego w skrzyni DSG. Przy jakiejś okazji zwróciłem uwagę, że przebieg zapisany przy błędzie raz różni się od przebiegu w liczniku a raz nie, w zależności jaki komponent zapisuje ten przebieg.

 

Jak ostatnio wyskoczył mi błąd EGR to miałem taki komunikat

Address 01: Engine Labels: None

Control Module Part Number: 03L 906 022 CL HW: 03L 907 309

Component and/or Version: R4 2,0L EDC G001AG 6222

Software Coding: 0000078

Work Shop Code: WSC 00430 259 999999

VCID: 71E3CB1D68B23B1

1 Fault Found:

 

001027 - EGR Valve (N18)

P0403 - 000 - Malfunction - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00100000

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Mileage: 147800 km

Time Indication: 0

Date: 2121.14.05

Time: 17:37:39

 

Freeze Frame:

RPM: 1633 /min

Speed: 51.0 km/h

Load: 2.0 %

Load: 14.9 %

Lambda: 25.3 %

Mass Air / Rev.: 270.0 mg/str

Temperature: 83.7°C

 

Przebieg w liczniku miałem wtedy na bank ok 800 km większy.

Jak zapewne wiesz przebieg zapisany w ecu i liczniku z czasem rozjeżdżają się i z przebiegiem są coraz większe, co jest absolutnie normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ustawiał mi to magik na podstawie przebiegu zapisanego w skrzyni DSG.

Tu jak najbardziej bo DSG zapisuje przebieg. Dlaczego nie ustawiał na podstawie ECU?? ;)

 

Przy jakiejś okazji zwróciłem uwagę, że przebieg zapisany przy błędzie raz różni się od przebiegu w liczniku a raz nie

Przebieg wyświetlony w ramce zamrożonej to przebieg przy jakim zapisał się błąd więc to normalne, że może być taki sam jak i inny. Niektóre błędy pojawiają się raz sporadycznie i ich częstotliwość w ramce jest oznaczona 1, a niektóre są stałe i mogą pojawiać się za każdym razem, nawet po włączeniu zapłonu i wtedy ich częstotliwość się nadpisuje i przebieg zapisywany w zamrożonej ramce prawdopodobnie też jest aktualizowany.

Z resztą z drugiej strony na ile wierzyć ramce zamrożonej klona jak data jest z kosmosu, a godzina być może też.

 

Jak zapewne wiesz przebieg zapisany w ecu i liczniku z czasem rozjeżdżają się i z przebiegiem są coraz większe, co jest absolutnie normalne.

Dokładnie nie tylko w liczniku w innych komponentach też może się różnić. Problem jest w tym, że CR ma sterownik EDC-17 do którego nie ma żadnego sprzętu, aby odczytać/sprawdzić przebieg jaki zapisuje dlatego od dosyć dawna zastanawiam się nad tym czy EDC17 zapisuje w ogóle ten przebieg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu jak najbardziej bo DSG zapisuje przebieg. Dlaczego nie ustawiał na podstawie ECU??
Bo ja nie chciałem.
Przebieg wyświetlony w ramce zamrożonej to przebieg przy jakim zapisał się błąd więc to normalne, że może być taki sam jak i inny. Niektóre błędy pojawiają się raz sporadycznie i ich częstotliwość w ramce jest oznaczona 1, a niektóre są stałe i mogą pojawiać się za każdym razem, nawet po włączeniu zapłonu i wtedy ich częstotliwość się nadpisuje i przebieg zapisywany w zamrożonej ramce prawdopodobnie też jest aktualizowany.

Z resztą z drugiej strony na ile wierzyć ramce zamrożonej klona jak data jest z kosmosu, a godzina być może też.

W tym konkretnym przypadku między błędem a odczytaniem minęło 7 kilometrów i kilkanaście minut.
Dokładnie nie tylko w liczniku w innych komponentach też może się różnić. Problem jest w tym, że CR ma sterownik EDC-17 do którego nie ma żadnego sprzętu, aby odczytać/sprawdzić przebieg jaki zapisuje dlatego od dosyć dawna zastanawiam się nad tym czy EDC17 zapisuje w ogóle ten przebieg...
Zabiłeś mi klina więc przy najbliższej okazji postaram się to dokładnie sprawdzić. Postaram się też gdzieś znaleźć skan zrobiony po wymianie licznika a przed korektą przebiegu. To by wyjaśniło wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wywołaj jakiś błąd zapisywany w module komfortu albo sterowniku silnika i sprawdź.
Bogdan o błędach w jakich modułach mówisz?? Fajnie jak byś sprawdził to co mówi Marek tym bardziej, że masz różny przebieg w liczniku i ECU.

No więc proszę:

Znaleziono 1 błąd:

005488 - Sterownik silnika zablokowany przez immobiliser

P1570 - 000 - - Sporadyczny

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 00100000

Priorytet błędu: 1

Częstość błędu: 1

Przebieg: 62401 km

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2030.14.01

Czas: 19:14:59

Rzeczywisty to 80304 km. Przy czym data, nie wiedzieć dlaczego zaczęła świrować po zmianie licznika, a godzinę wskazuje właściwą.

 

Natomiast w module komfortu nie odczytuje mi przebiegu

Znaleziono 1 błąd:

00532 - napięcie zasilania

001 - Górna wartość skrajna przekroczona - Sporadyczny

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 00100001

Priorytet błędu: 4

Częstość błędu: 3

Wew.licznik błędów: 1

Wskaźnik czasu: 0

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDC17 nie zapisuje juz przebiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności