Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

zamawiając szybę ogrzewaną musisz jednocześnie dodać Instalację Telefonu Comfort lub Premium a ta instalacja ma schowek (pod panelem klimy, za drążkiem zmiany biegów) w którym jest miejsce na telefon, który leżąc w tym schowku bezprzewodowo łączy się z anteną zewnętrzną i zasięg jest wzmocniony. W

 

To co piszesz o półeczce za drążkiem jest prawdą tylko dla zestawu Comfort. Premium nie ma półeczki i działa na innej zasadzie.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Coś się dzieje z produkcją sedanów (mój 1.8 TSI, HL, manual). Po poście kolegi jojpeg zadzwoniłem do swojego dealera. I potwierdził że jest jakaś obsuwa. Ale nie chciał powiedzieć który tydzień jest teraz planowany. Powiedział tylko że pisze pismo do importera bo gdyby miał mi podać to co jest w systemie to byłby to już nowy rok modelowy (chyba 22 tydzień??). Miałem potwierdzoną produkcję na tydzień 17. Wcześniej był 14. Zamówienie złożone 16 grudnia.

Jeśli to się potwierdzi (po świętach) to pisze reklamację. Miałem wpisane na zamówieniu 4 miesiące.

Szczerze mówiąc to jeśli trafię z placu jakąś Mazdę 6 4x4 to chyba zrezygnuję z czekania. Co miesiąc mnie to kosztuje 1500 zł (jeżdżę prywatnym autem a to miało być służbowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowa ŠKODA Superb ma możliwości komunikacyjne jak nigdy dotąd – dzięki funkcji SmartLink. SmartLink obejmuje standardy MirrorLink™, Apple CarPlay i Android Auto.

Android Auto- czyli będzie lepiej niż w passacie?

Wiadomo kiedy skoda ma opublikować cenniki superba?

Wybaczcie, że w temacie o passacie, ale.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W szybie nie ma żadnych drutów, za to jakaś warstwa przewodząca. (był link do wideo na yt wcześniej podany)

tutaj filmik jak taka szyba działa u mnie

nie ma żadnych widocznych drutów, w szybę jest "wtopiona bezprzewodowa mata grzewcza"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co piszesz o półeczce za drążkiem jest prawdą tylko dla zestawu Comfort. Premium nie ma półeczki i działa na innej zasadzie.

racja, doczytałem w instrukcji, że dla Premium połączenie z zewnętrzną anteną odbywa się albo prze profil Bluetooth (rSAP) albo odpowiednia karta znajduje się w czytniku kart SIM w schowku przed pasażerem.

szkoda mi w takim razie tego schowka, bo zamawiając Instalację Premium miałem nadzieję, że będzie to fajny schowek na telefon...

Standardowa popielniczka z zapalniczką/gniazdkiem na niewiele się zda i nie zmieści nawet 4calowego telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda mi w takim razie tego schowka, bo zamawiając Instalację Premium miałem nadzieję, że będzie to fajny schowek na telefon...

Standardowa popielniczka z zapalniczką/gniazdkiem na niewiele się zda i nie zmieści nawet 4calowego telefonu.

 

Pisaliśmy o tym kilka stron wcześniej. Ja niestety też uważam że to porażka że w premium nie ma tej półeczki. Nawet pozbawiona swoich właściwości (indukcja czy coś tam takiego). A popielniczka jako płatny pakiet :-)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Android Auto- czyli będzie lepiej niż w passacie?

Wiadomo kiedy skoda ma opublikować cenniki superba?

Wybaczcie, że w temacie o passacie, ale.. :)

 

Gdzieś czytałem że od Maja ma być Android auto w Passatach. Pewnie od nowego roku modelowego. Tylko pytanie co ze starymi półrocznymi Paskami? Płatny upgrade? Darmowy? To tylko zmiana oprogramowania w radiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że moje pytanie spadło na kilka stron dalej ponawiam- ktoś kto ma passata mógłby powiedzieć jak wygląda kwestia składania foteli z tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamawiając szybę ogrzewaną musisz jednocześnie dodać Instalację Telefonu Comfort lub Premium a ta instalacja ma schowek (pod panelem klimy, za drążkiem zmiany biegów) w którym jest miejsce na telefon, który leżąc w tym schowku bezprzewodowo łączy się z anteną zewnętrzną i zasięg jest wzmocniony. W szybie nie ma żadnych drutów, za to jakaś warstwa przewodząca. (był link do wideo na yt wcześniej podany) Podobno bardzo efektywna przy odszranianiu i odparowywaniu szyby, jednak trochę mniej wydajna niż standardowe "druty" w szybie jeśli chodzi o stopienie konkretnego kawału lodu na szybie.

I tak już wcześniej zamówiłem zestaw telefoniczny premium ze względu głownie na możliwość włożenia karty sim. Szyby jednak nie zamawiałem gdyż i tak większy smartfon nie zmieści sie na tej półeczce która ma wzmacniać sygnał. Teraz tylko pytanie czy w ogóle jest jakiś zasięg komórkowy w samochodzie, czy może jest na tyle obniżony, że w ogóle nie będzie można korzystać z telefonu który leży np. w podłokietniku i łączy sie z zestawem telefonicznym przez Bluetooth?

Może wypowiedzieć sie ktoś z własnym doświadczeniem ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co piszesz o półeczce za drążkiem jest prawdą tylko dla zestawu Comfort. Premium nie ma półeczki i działa na innej zasadzie.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Coś się dzieje z produkcją sedanów (mój 1.8 TSI, HL, manual). Po poście kolegi jojpeg zadzwoniłem do swojego dealera. I potwierdził że jest jakaś obsuwa. Ale nie chciał powiedzieć który tydzień jest teraz planowany. Powiedział tylko że pisze pismo do importera bo gdyby miał mi podać to co jest w systemie to byłby to już nowy rok modelowy (chyba 22 tydzień??). Miałem potwierdzoną produkcję na tydzień 17. Wcześniej był 14. Zamówienie złożone 16 grudnia.

Jeśli to się potwierdzi (po świętach) to pisze reklamację. Miałem wpisane na zamówieniu 4 miesiące.

Szczerze mówiąc to jeśli trafię z placu jakąś Mazdę 6 4x4 to chyba zrezygnuję z czekania. Co miesiąc mnie to kosztuje 1500 zł (jeżdżę prywatnym autem a to miało być służbowe).

 

 

nawet mi nie mów ja mam to samo obsówa 1-2 miesiace ma byc mialem miec auto na koniec marca a bedzie w czerwcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet mi nie mów ja mam to samo obsówa 1-2 miesiace ma byc mialem miec auto na koniec marca a bedzie w czerwcu

 

Zamówione 07 luty: TDI 150kM/manual/kombi. Planowane na 17 tydzień, potem 14, potem 17 a teraz 19.

A ja myślałem, że to ze względu na zmiany w konfiguracji ...Łączę się w b(u)lu ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet mi nie mów ja mam to samo obsówa 1-2 miesiace ma byc mialem miec auto na koniec marca a bedzie w czerwcu

 

I co z tym robisz? Są jakieś szanse na wyciągnięcie z takiej sytuacji czegoś sensownego? Nie mówię o dywanikach czy innych pierdołach. Extra gwarancja? Jakieś drogie dodatki? VW się poczuwa do czegoś w takim sytuacjach czy olewa klienta ciepłym moczem?

Żal mi mojego dealera bo to naprawdę fajny gość ale będę musiał utwardzić swoje stanowisko po świętach. A to wcale nie jego wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I co z tym robisz? Są jakieś szanse na wyciągnięcie z takiej sytuacji czegoś sensownego? Nie mówię o dywanikach czy innych pierdołach. Extra gwarancja? Jakieś drogie dodatki? VW się poczuwa do czegoś w takim sytuacjach czy olewa klienta ciepłym moczem?

Żal mi mojego dealera bo to naprawdę fajny gość ale będę musiał utwardzić swoje stanowisko po świętach. A to wcale nie jego wina.

 

 

nic nie moge zrobic bo na umowie nie mam terminu odbioru auta niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I co z tym robisz? Są jakieś szanse na wyciągnięcie z takiej sytuacji czegoś sensownego? Nie mówię o dywanikach czy innych pierdołach. Extra gwarancja? Jakieś drogie dodatki? VW się poczuwa do czegoś w takim sytuacjach czy olewa klienta ciepłym moczem?

Żal mi mojego dealera bo to naprawdę fajny gość ale będę musiał utwardzić swoje stanowisko po świętach. A to wcale nie jego wina.

Poruszyłeś ważną kwestię. Radzę od razu powiedzieć, że chce się 2 zestawy dywaników. Mi nie dali, przy odbiorze zapomniałem o tym. Kilka dni później pojechałem do salonu i gość powiedział, że nie było na zamówieniu i nic się nie da zrobić. No cóż, dla mnie to takie zdzierstwo, że w samochodzie za tyle pieniędzy trzeba się upominać o drugi komplet...

No chyba, że ktoś lubi szmaciane w zimę albo gumę cały rok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz tylko pytanie czy w ogóle jest jakiś zasięg komórkowy w samochodzie, czy może jest na tyle obniżony, że w ogóle nie będzie można korzystać z telefonu który leży np. w podłokietniku i łączy sie z zestawem telefonicznym przez Bluetooth?

Może wypowiedzieć sie ktoś z własnym doświadczeniem ? :)

Nie ma żadnego problemu, ja mam podstawowa instalacje i iPhone stary model w podłokietniku ma zasięg, moze wiecej prądu zżera ale zawsze można podłączyć do usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to za cudo ten system rozrywki dla tylnych siedzeń? Nie można go zamówić razem z Discovery Pro. Albo jak zwykle wtopa ludzi od strony VW?

 

Takie coś?

 

https://shops.volkswagen.com/de_DE/w...-000063500j-10

 

Wtopa na 100%, ja mam zamówiony system Rear Seat Entertainment dla nawigacji Discover Pro – Symbol pakietu 9WU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtopa na 100%, ja mam zamówiony system Rear Seat Entertainment dla nawigacji Discover Pro – Symbol pakietu 9WU

 

Co daje ten system ? Za troche ponad 800 pln raczej nie dają ekranów w zagłówkach. Wtyczki na oparciach siedzeń z niestandardową pinologią ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no koledzy! mogę się w końcu pochwalić kilkoma fociami mojego Tungstena z brązową nappą.

Super motyw z subwooferem Dynaudio w kole zapasowym :)

[ATTACH=CONFIG]130413[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]130414[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]130415[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]130417[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]130418[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]130420[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]130421[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]130423[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]130424[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]130425[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no koledzy! mogę się w końcu pochwalić kilkoma fociami mojego Tungstena z brązową nappą.

Super motyw z subwooferem Dynaudio w kole zapasowym :)

 

Wnętrze - nie mój styl. Ale z zewnątrz mega. Gratuluję pięknego auta. Widzę, że easy open ... i felgi też piękne.

Wkładkę do bagażnika dostałeś czy kupiłeś ?

Edytowane przez cayugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nakladki aluminiowe na pedaly i podstopnica byly fabrycznie czy dokladales?

A jak kwestia wydechow? Dwa tlumiki sa? A w zderzaku zaslepki czy wyprowadzenie rur?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wnętrze - nie mój styl. Ale z zewnątrz mega. Gratuluję pięknego auta. Widzę, że easy open ... i felgi też piękne.

Wkładkę do bagażnika dostałeś czy kupiłeś ?

 

Matę bagażnika i nakładki na padały zamowilem jako akcesoria. Ten brąz na żywo wygląda bardzo fajnie, na zdjęciach to albo niedoswietlony albo czekoladowo przeswietlony ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności