Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz jaki silnik, wersja, skrzynia, wyposażenie etc.

Ja dzisiaj usłyszałem, że w wersji 1,8 TSI jedynym problemem wydłużającym jest silnik ...

 

2.0 tsi, DSG, 19", kombi, wyposażenie full bez webasto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, pierwsze wrażenia z jazdy 2.0 TSI:

1. Kopa ma. Czuć że to ośka bo czasem się ESP zaświeci przy mocniejszym ruszaniu z miejsca (ostatnio też wilgotno było). Wyprzedzanie - sama przyjemność, płynnie bezpiecznie, szybko.

2. Cisza, cisza, wszechogarniająca cisza. Wewnątrz jak hybryda, po depnięciu słychać, że benzyna płynie ale jest to bardzo stłumione. Ogólnie bardzo duży komfort akustyczny. W porównaniu do 150KM TDI nie chcę mówić, że przepaść, ale różnica jest spora. Z zewnątrz na biegu jałowym - praktycznie niesłyszalny. Bardzo szybko się rozgrzewa,

3. Spalanie na trasie 240km ekspresówka/krajowe/miasto 50/40/10 - 7,5l/100km - (przepisowa jazda, Tryb Komfort)

4. Zawieszenie DCC + 19" felgi dają WYRAŹNIE lepszy komfort jazdy niż 225/45R17 w Fiacie Bravo. Wcale nie jest twardo. Tak jak to kolega wyżej podsumował wysokość rantu opony 19" w B8 jest taka sama jak 18" w B7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo czekaliście od momentu złożenia zamówienia, do potwierdzenia terminu produkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamawiałem 15.02.2015, po miesiącu informacja planowany 45 tydzień :mur

Dzisiaj bardzo pozytywne informacje , zmiana na 19 tydzień

MotorPol Wro. obiecał przyspieszenie, no i jest :kciuki

 

czyli teraz :) no to jeszcze 2-3 tygodnie i będziesz fruwał :) gratulacje!

Jaka kolorystyka, in/out?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jak długo czekaliście od momentu złożenia zamówienia, do potwierdzenia terminu produkcji?

 

2 tygodnie, ale po miesiącu termin produkcji został przyśpieszony o 3 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, pierwsze wrażenia z jazdy 2.0 TSI:

1. Kopa ma. Czuć że to ośka bo czasem się ESP zaświeci przy mocniejszym ruszaniu z miejsca (ostatnio też wilgotno było). Wyprzedzanie - sama przyjemność, płynnie bezpiecznie, szybko.

2. Cisza, cisza, wszechogarniająca cisza. Wewnątrz jak hybryda, po depnięciu słychać, że benzyna płynie ale jest to bardzo stłumione. Ogólnie bardzo duży komfort akustyczny. W porównaniu do 150KM TDI nie chcę mówić, że przepaść, ale różnica jest spora. Z zewnątrz na biegu jałowym - praktycznie niesłyszalny. Bardzo szybko się rozgrzewa,

3. Spalanie na trasie 240km ekspresówka/krajowe/miasto 50/40/10 - 7,5l/100km - (przepisowa jazda, Tryb Komfort)

4. Zawieszenie DCC + 19" felgi dają WYRAŹNIE lepszy komfort jazdy niż 225/45R17 w Fiacie Bravo. Wcale nie jest twardo. Tak jak to kolega wyżej podsumował wysokość rantu opony 19" w B8 jest taka sama jak 18" w B7

Po pierwsze , extra fura. Po drugie zazdrość zazdrość:).

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Zapomniałem po trzecie że gratuluje ale to przez ta zazdrość:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W passacie B8 zmienił sie trend , po raz pierwszy limuzyna wydłuża okres oczekiwania...

Po za tym highline , confortlinie line są do 3mcy , poza tym discovery pro, active info , dartfordy18 i europe 17 wydłużają oczekiwanie...to tyle po rozmowie piątkowej z dilerem

Gdybym wiedział ze tyle sie bedzie czekać to zamówiłbym w grudniu albo styczniu...a tamto zamówiłem w lutym i na jesień i to pozna może bedzie...

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos zrobic zdjecie tych dwoch kominow ? W tsi ? Tak zeby oba bylo widac na jednej fotce ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post na forum. Ja kupiłem na początku marca a do odbioru będzie za 2 tygodnie, ale to biedna wersja przy większości z tego forum. Zastanawiam się czy po przejściu z 105 km w golfie 5 tdi wystarczy mi mocy bo wybrałem 1.4 fsi 125km.

Edytowane przez Arris777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma sirocco 1,4 ale 160 koni. Fajnie idzie. Z tym ze silnik poszedl na gwarancji po 2 miesiacach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, to mój pierwszy post na forum. Ja kupiłem na początku marca a do odbioru będzie za 2 tygodnie, ale to biedna wersja przy większości z tego forum. Zastanawiam się czy po przejściu z 105 km w golfie 5 tdi wystarczy mi mocy bo wybrałem 1.4 fsi 125km.

 

No to łącze sie w bólu ;) moja wersja tez biedna. Mała navi, alarm i to wszystko z dodatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, to mój pierwszy post na forum. Ja kupiłem na początku marca a do odbioru będzie za 2 tygodnie, ale to biedna wersja przy większości z tego forum. Zastanawiam się czy po przejściu z 105 km w golfie 5 tdi wystarczy mi mocy bo wybrałem 1.4 fsi 125km.

 

powiem ci tak ja uwazam ze 150km w tym aucie to minimum ale jak jezdzisz sobie spokojnie to 125 tez ci starczy nie bedziesz poprostu pierwszy od swiatel do swiatel ale za to spalanie bedziesz mial mniejsze niz naprzyklad mój 1.8 tsi ja wziołem szybsza fure poniewaz jestem młody i lubie miec troszke koni w zapasie aha i za paliwo nie place choc auto jest prywatne . nie jeden powie ze 180km to jest malutko bo dzis standrdzik to okolo 200-240 km dla auta tej klasy ale dla mojej młodziezowej jazdy spokojnie wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem składane lusterka, ledy, kamere cofania, przyciemniane szyby, podgrzewane siedzenia i gwarancje 3 lata.

Mam nadzieje, ze wystarczy jak na 3 samochód w życiu; )

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja jeżdżę bardzo ostrożnie i liczę się niestety ze spalaniem, wiec mimo młodego wieku nie szaleje. Chociaz gdybym miał więcej pieniążków to bym wybrał mocniejszy motor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wybrałem składane lusterka, ledy, kamere cofania, przyciemniane szyby, podgrzewane siedzenia i gwarancje 3 lata.

Mam nadzieje, ze wystarczy jak na 3 samochód w życiu; )

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja jeżdżę bardzo ostrożnie i liczę się niestety ze spalaniem, wiec mimo młodego wieku nie szaleje. Chociaz gdybym miał więcej pieniążków to bym wybrał mocniejszy motor.

 

Bez urazy ale mysle ze 1.4 125km w tak duzym aucie to jakies nieporozumienie bo tym sie nie da wyprzedzac a pod gorke auto zamiast przyspieszac bedzie zwalniac. Mialem na weekend 2.0TDI 150 i jak dla mnie strasznie slaby byl ten motor do tak duzego auta. Jadac z zona i dzieckiem pod gore predkosc prawie stala w miejscu z pedalem wcisnietym do oporu. Minimum do tej buty to te 200km niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez urazy ale mysle ze 1.4 125km w tak duzym aucie to jakies nieporozumienie bo tym sie nie da wyprzedzac a pod gorke auto zamiast przyspieszac bedzie zwalniac. Mialem na weekend 2.0TDI 150 i jak dla mnie strasznie slaby byl ten motor do tak duzego auta. Jadac z zona i dzieckiem pod gore predkosc prawie stala w miejscu z pedalem wcisnietym do oporu. Minimum do tej buty to te 200km niestety.

 

może trzeba było przed górką wysadzić żonę z dzieckiem to by nie stał w miejscu. Przesadzasz, nie jest to demon prędkości przy 150 ale daje radę, nawet pod górkę.... i nie trzeba wciskać pedału w podłogę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez urazy ale mysle ze 1.4 125km w tak duzym aucie to jakies nieporozumienie bo tym sie nie da wyprzedzac a pod gorke auto zamiast przyspieszac bedzie zwalniac. Mialem na weekend 2.0TDI 150 i jak dla mnie strasznie slaby byl ten motor do tak duzego auta. Jadac z zona i dzieckiem pod gore predkosc prawie stala w miejscu z pedalem wcisnietym do oporu. Minimum do tej buty to te 200km niestety.

Teraz jeżdżę superbem combi TDI 140KM i całkiem nieźle się zbiera, również pod górę. Ostatni wypad do Włoch z boxem, 3 osoby i cały bagażnik niepotrzebnych rzeczy i o dziwo nie byłem zawalidrogą :) I tak przez ostatnie 3 lata. Nie wiem jak B8 ma się do superb kombi, ale chyba nie jest cięższy, skoro podobno go odchudzili.

 

Moim zdaniem przy 1.4 TSI, jeżeli już ma czegoś brakować to raczej momentu niż mocy, ale to ze względu na pojemność.

Edytowane przez jubiler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez urazy ale mysle ze 1.4 125km w tak duzym aucie to jakies nieporozumienie bo tym sie nie da wyprzedzac a pod gorke auto zamiast przyspieszac bedzie zwalniac. Mialem na weekend 2.0TDI 150 i jak dla mnie strasznie slaby byl ten motor do tak duzego auta. Jadac z zona i dzieckiem pod gore predkosc prawie stala w miejscu z pedalem wcisnietym do oporu. Minimum do tej buty to te 200km niestety.

Kolego ale bardziej pytam czy bedzie słabszy niż 1.9 tdi 105 km w golfie V. Bo jak będzie miał tyle samo mocy to mi wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez urazy ale mysle ze 1.4 125km w tak duzym aucie to jakies nieporozumienie bo tym sie nie da wyprzedzac a pod gorke auto zamiast przyspieszac bedzie zwalniac. Mialem na weekend 2.0TDI 150 i jak dla mnie strasznie slaby byl ten motor do tak duzego auta. Jadac z zona i dzieckiem pod gore predkosc prawie stala w miejscu z pedalem wcisnietym do oporu. Minimum do tej buty to te 200km niestety.

Mam w b7 160hp i nie narzekam. Do miasta spokojnie starcza, większość aut na drodze i tak ma 10+ s do setki. A na trasy też jest ok, z racji tego, że nikt mi na benzynę nie daje to nie szaleję. Mi takie osiągi zupełnie starczają.

Co prawda tego słabszego 1.4 tsi bym się bał, bo nie ma podwójnego doładowania i może mieć większe problemy z dołem.

I tak poza tematem jeśli miałbym do wyboru kilka opcji albo mocniejszy silnik- wziąłbym to drugie. W mojej opinii kilka koni więcej (szczególnie przy słabszych silnikach) bardziej poprawia bezpieczeństwo niż wiele systemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego ale bardziej pytam czy bedzie słabszy niż 1.9 tdi 105 km w golfie V. Bo jak będzie miał tyle samo mocy to mi wystarczy.

 

 

Nie wiem nigdy nie jezdzilem tak slabym autem dla mnie 150km w TDI to tez malo bo o dynamicznym przemieszczaniu sie lub wyprzedzaniu w trasie mozna zapomniec to samo stwierdzil kolega ktory ma Mondeo Mk3 Tdci 140km w automacie. Widocznie jestem spaczony jezdzac GTI ale nie wyobrazam sobie zeby kupic Passata z moca nizsza niz 200km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem temat od deski do deski i naszła mnie wątpliwość. Zamówiłem silnik benzynowy 1.8, czy to dobry wybór ? Do tej pory poruszałem sie dieslami jeden 140 km w b6 drugi 150 km w lagunie. Wystarczyło to do dosyć sprawnego poruszania sie. Czy 180 km wystarczy w ostatnich postach panuje opinia ze zdecydowanie za mało na ta masę auta.

 

Moze zmienić jeszcze na klekota ? Co za dylemat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem nigdy nie jezdzilem tak slabym autem dla mnie 150km w TDI to tez malo bo o dynamicznym przemieszczaniu sie lub wyprzedzaniu w trasie mozna zapomniec to samo stwierdzil kolega ktory ma Mondeo Mk3 Tdci 140km w automacie. Widocznie jestem spaczony jezdzac GTI ale nie wyobrazam sobie zeby kupic Passata z moca nizsza niz 200km.

 

 

 

 

Tak jak mówiłem ktoś kto jeździ dużo musi mieć przynajmniej te 200 kucyk w takim autkU

 

 

JA TEŻ JESTEM ZA TYM ŻEBY MIEĆ WIĘKSZĄ MOC A NA PRZYKLAS WERSJE CL NIŻ HL

Jednakże jakoś mi się to udało pogodzić

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

starczy spokojnie jak miałeś 140 w duszy to myślę że poprawę odczujesz passat to znowu nie jest takie ciężkie auto nie przesadzajmy 180kmto dobre rozwiązanie ekonomi i mocy

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Przeczytałem temat od deski do deski i naszła mnie wątpliwość. Zamówiłem silnik benzynowy 1.8, czy to dobry wybór ? Do tej pory poruszałem sie dieslami jeden 140 km w b6 drugi 150 km w lagunie. Wystarczyło to do dosyć sprawnego poruszania sie. Czy 180 km wystarczy w ostatnich postach panuje opinia ze zdecydowanie za mało na ta masę auta.

 

Moze zmienić jeszcze na klekota ? Co za dylemat ? ��

 

starczy spokojnie jak miałeś 140 w duszy to myślę że poprawę odczujesz passat to znowu nie jest takie ciężkie auto nie przesadzajmy 180kmto dobre rozwiązanie ekonomi i mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności