Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Było już wiele razy. instalacja komfort to mała półka na telefon w miejscu popielniczki. Wzmacnianie zasięgu telefonu i dodatkowe gniazdo USB.

Instalacja biznes to gniazdo na SIM pomiędzy gniazdami na karty SD, modem LTE, obsługa rSAP i tworzenie hotspota w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w tym biznes poza tym co wypisałeś jest również zawarte to co w comfort ? Chodzi mi głównie o półkę o wzmacnianie zasięgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale te fele to 7j x17H2, ET40

oryginalnie powinno byc do Passka B8 chyba 6,5j x17H2, ET41

 

Do B8 jest kilka 17 które występują w rożnych rozmiarach, np. Londony to 7Jx17 ET40 nr kat. 3G0601025D

Najlepiej to widać w niemieckim konfiguratorze ktory podaje oryginalne standardowe felgi oraz oryginalne akcesoria, poniżej linki

Oryginalne w standardzie

http://app.volkswagen.de/ihdcc/de/configurator.html#wheels/31355/37720/3G54NY/2017/0/F14%205K5K/F56%20%20%20%20%20TO/+/+/+

 

Oryginalne akcesoria

http://app.volkswagen.de/ihdcc/de/configurator.html#wheels/31355/37720/3G54NY/2017/0/F14%205K5K/F56%20%20%20%20%20TO/+/+/+

 

Wszystko zależy od gustu i rozmiaru jaki chce sie mieć na zimę, ja wybrałem na zimę Londony, a na lato Dartfordy grafitowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale w tym biznes poza tym co wypisałeś jest również zawarte to co w comfort ? Chodzi mi głównie o półkę o wzmacnianie zasięgu.

 

Te opcje nie mają żadnych wspólnych elementów (z wyjątkiem chyba anteny telefonicznej na zewnątrz auta) i z jakiegoś powodu wykluczają się wzajemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
błędny post - nieeaktualne

 

Pierwszy link do aukcji to aukcja zakończona, sprzedał wszystko z niej. Wkleiłem go bo jest tam telefon do człowieka, a rozmawiałem z nim telefonicznie w zeszłym tygodniu przy okazji zamówienia Londonow które kupiłem u niego to powiedział ze ma jeszcze kilka sztuk 2-3 których nie wystawił na aukcji, może ma inny kanał sprzedaży gdzie je wystawił. Warto do niego zadzwonić i zapytać czy ma jakieś felgi/komplety kół do B8, a jak nie to kiedy może sie czegoś spodziewać.

 

Sa inne aukcje gdzie sprzedają same felgi i wtedy trzeba dokupić oddzielnie zimówki.

 

Teraz widzę ze jest mało felg do B8, jak ja kupowałem to były jeszcze takie

http://allegro.pl/17-215-55r17-dunlop-5-zima-passat-b7-b8-i6337486906.html

http://allegro.pl/17-215-55r17-fulda-control-hp-passat-b7-b8-i6337462129.html

 

Obydwie oferty nieaktualne ale nie było kupujących może dalej ma w sprzedaży, trzeba zadzwonić lub napisać i sie zorientować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam.s mój tekst nie dotyczył twojego postu. Ja coś po prostu napisałem, co było bzdurą. A że nie mogę wykasować swojego posta to dałem info jakie dałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wyszło tak ze może ktoś skorzysta i uda mu sie kupić u tego sprzedawcy co ja kupowałem jakiś komplet felg i bedzie zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do B8 jest kilka 17 które występują w rożnych rozmiarach, np. Londony to 7Jx17 ET40 nr kat. 3G0601025D

Najlepiej to widać w niemieckim konfiguratorze ktory podaje oryginalne standardowe felgi oraz oryginalne akcesoria, poniżej linki

Oryginalne w standardzie

http://app.volkswagen.de/ihdcc/de/configurator.html#wheels/31355/37720/3G54NY/2017/0/F14%205K5K/F56%20%20%20%20%20TO/+/+/+

 

Oryginalne akcesoria

http://app.volkswagen.de/ihdcc/de/configurator.html#wheels/31355/37720/3G54NY/2017/0/F14%205K5K/F56%20%20%20%20%20TO/+/+/+

 

Wszystko zależy od gustu i rozmiaru jaki chce sie mieć na zimę, ja wybrałem na zimę Londony, a na lato Dartfordy grafitowe

 

OK dzieki. A może ktoś kto wie na pewno mnie oswiecic bo się gubię;

1. czy obie felgi (tj 7j x17H2, ET40 oraz 6,5j x17H2, ET41) montuje sie bez dystansów?

2. Jak jest miedzy nimi róznica: któras jest bardziej schowana/bardziej wystaje czy jak?

(czy jedyna róznica to to że felga 7j x17H2, ET40 jest trochę szersza, i głębiej osadzona aby to wyrównać / a 6,5j x17H2, ET41 trochę węższa, i osadzona bardziej na zewnątrz aby to wyrównać?)

Edytowane przez okiemserca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto zamówić do auta przednią szybę ogrzewaną? jak to się sprawdza w zimie?

I jak to ogrzewanie jest realizowane, czy podobnie jak fordzie w szybie zatopione są cienkie "nitki"?

Pytam, bo mnie osobiście ogrzewana szyba w Fordzie przeszkadza, szczególnie przy jeździe pod światło, dodam tylko że nie jeżdżę Fordem na codzień, więc być może przy dłuższym używaniu mógłbym się przyzwyczaić :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam forda. jest to mega dodatek pomagający w życiu. inna rzecz że korzystałem z niego może do 10 razy przez dwa lata. pytanie czy warto dawać trochę grosza za rzeczy z której się mało korzysta. ale w mondeo działa wyśmienicie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w aucie seryjnie montowane Webasto, więc aż tak bardzo nie potrzebuję*podgrzewanej szyby, choć kilka razy pewnie by się przydało.

Pytanie jak to działa w Passacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyba jest ogrzewana bezprzewodowo zadnych drutow nie widac. Duza zaleta jest to ze jest to szyba odbijajaca promienieniowanie podczerwone, samochod zdecydowanie mniej nagrzewa sie w srodku, przy czarnym jest duza roznica, ja zdecydowanie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo jak zaparuja szyby, co jest dosc czeste podczas deszczu, to nie trzeba wlaczac klimatyzacji tylko szybe i jest ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodatkowo jak zaparuja szyby, co jest dosc czeste podczas deszczu, to nie trzeba wlaczac klimatyzacji tylko szybe i jest ok:)

To ktoś gasi klimatyzację?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma drucików, to super :-)

Niestety w parze z szybą trzeba zamówić instalację telefoniczną, a to powoduje że komplet kosztuje ok 3600...

Chyba że instalację telefoniczną można mieć w ramach jakiegoś pakietu, typu Navi Discover Pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, ponieważ sezon zimowy zbliża się nieubłaganie wielkimi krokami czas pomyśleć o oponach zimowych, czy ktoś z forumowiczów orientuje się może czy w ogóle B8 wyjeżdża z fabryki na oponach zimowych czy tylko na letnich? Kupowałem auto 2 miesiące temu więc otrzymałem oczywiście tylko opony letnie. Czy ktoś wie może ewentualnie jakie fabryczne opony zimowe stosowane są w b8 np. na felgach 18"? A może ktoś już ten temat przerabiał i doradzi jakieś dobre markowe opony, które stosuje VW do Passata B8 lub takie, które naprawdę godne są polecenia ze względu na jakość i bardzo dobre parametry. Obecnie mam letnie felgi Verona 19" ale chciałbym zakupić na zimę Darfordy 18"(aby miec porównanie) + jakieś dobre opony, samochód to BiTDI Variant. Mam tez czujniki ciśnienia w kołach i nie wiem jak tę sprawę rozwiązać, czy ewentualnie można zakupić dodatkowy komplet takich czujników aby mieć w innych oponach (nowe felgi i opony zimowe) i nie przekładać ich co chwilę z sezonu na sezon z fabrycznego kompletu opon?

 

 

 

 

Ostatniej zimy używałem Dunlop Winter Sport 5 235/45R18 98 V XL + felgi 18" Dratford-jako drugi komplet.Te opony mogę śmiało polecić do tego twojego samochodu. Kontrole ciśnienia zapewnia pomiar z ABS-u-sprawdza się znakomicie a miałem go także w poprzednim samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ktoś gasi klimatyzację?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

Ci którzy nie kupują ruskich opon :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doc222 czy fabrycznie nie masz czujników ciśnienia w każdym kole? Wiem, że dopłacałem za tę opcję i pytanie czy po założeniu opon bez czujników system sam "przerzuci się" na wskazania z ABSu? Czy poza sezonem zimowym także jeździsz na 18"? Mam trochę dylemat i nie wiem czy nie skończy się po prostu na kupnie opon 19" Michelin lub Pirelli i po prostu przekładce na oryginalne felgi wraz z czujnikami ciśnienia. Chciałem kupić 18" Dartfordy bo mi się podobają szczególnie te w ciemnych chromie. Z felg najbardziej podobały mi się Verony 19" dlatego je wybrałem a na drugim miejscu Dartfordy 18", które chciałbym kupić na zimę aby jednocześnie porównać także różnicę w komforcie zawieszenia. Miałem dylemat przy konfiguracji auta ale Verony 19" jednak zwyciężyły ze względu na niepowtarzalny wygląd no i 19" bardzo ładnie pasują do kombi przy tym komfort zawieszenia o dziwo jest naprawdę dobry w połączeniu z DCC. Czy ktoś może orientuje się jak wygląda sprawa czujników ciśnienia kół w B8, czy można je w ogóle gdzieś kupić poza ASO aby bez problemu dały się dodać systemowo do auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności