Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

A i wczytalem sie w ta dodatkowa gwarancje safe+, ktora dostalem za ***owo pomalowane drzwi.

Paragraf 8 punkt f. Wylacza poszukiwanie zrodel trzaskow szumow itd...

Bedziesz z tym slupkiem i boczkiem trzeszczacym walczyl z aso?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wyobrażam sobie inaczej :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Kurcze. Czytam instrukcje., mam wersje 2 od 052015 i jest pelno bykow i tekstow po niemiecku....

 

WTF?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie wyobrażam sobie inaczej :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Kurcze. Czytam instrukcje., mam wersje 2 od 052015 i jest pelno bykow i tekstow po niemiecku....

 

WTF?!

 

No niestety nie jest zbyt ciekawie napisana, na dodatek ilość tekstu w stylu OSTRZEŻENIE! woła o pomstę do nieba :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszę Was, że instrukcja do Audi A6 też*zawiera błędy, niektóre tłumaczenia zbyt dosłowne, typu "samochód w trybie żeglowania" (cruise control), literówki itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb żeglowania to nie Cruise Control, tylko coasting i nie jest to błąd tłumaczenia; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moze w tym przypadku akurat to jest ok, ale poza tym (fragment mojego maila sprzed 2 lat do Audi Polska):

 

 

Już na wstępie, w rozdziale dot. "€žwskaźników i lampek kontrolnych"€ odrzuca użytkownika zupełnie niezrozumiały "€žmiks"€ komunikatów w języku niemiecko-polskim. Jak bowiem wyjaśnić dlaczego przykładowo komunikat "€žGeneratorfehler! Batterie wird nich geladen"€ jest w języku niemieckim, podczas gdy już kolejny - "€žNiski poziom naładowania akumulatora: naładować w specjalistycznym serwisie"€ - w języku polskim? Generalnie cała instrukcja to jakiś nieudolny zlepek dwóch języków, tak jakby tłumaczom nie wszystko chciało się przekładać na nasz rodzimy język. "Mikrofon aus", "Halten", "Konferenz",

"Przeczytać ostrzeżenia => in Ostrzeżenia dot. obsługi"€Ś"€ (co tu robi słowo in?)

"€žIn zasaday ogólne dotyczące poduszek bezpieczeństwa"€ - to tylko jedne z wielu, wielu przykładów.

 

 

Jakby tego było mało wszystkie instrukcje (MMI, skrócona instrukcja obsługi oraz główna instrukcja) naszpikowane są literówkami, które powinien wychwycić każdy edytor tekstu, nie wspominając już o profesjonalnej korekcie (której chyba ta instrukcja nie widziała na oczy):

 

 

"€žtrzebatylko"€

'asystent ruszania nie zastępuje elektromechanicznego hamulec parkowania"€ (powinno być "€žhamulca"€)

zamknąć hamulec parkowania - strona 91 (czy słyszeli Państwo kiedyś o zamykaniu hamulca?)

"niewodoczny" punk dostępowy

uniknąć, że samochód przyśpieszy

przy wydokich prędkościach jazdy - strona 143

 

 

"€žza wyjątkiem"€ (po polsku piszemy "€žz wyjątkiem"€)

 

 

"€žSontrolować"€™ - str. 233

 

 

Tego typu wpadek jest całe mnóstwo, jednak prawdziwy popis tłumaczeniowy to nagminnie używane (co najmniej kilkanaście razy) słowa "€žobjekt"€ i "€žobjekty"€ (głównie w rozdziale dot. Adaptive Cruise Control). Dla porządku dodam, że w polskim języku piszemy "€žobiekt"€.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zatwierdzony 44 tydzień, nie mogę się już doczekać połowy listopada i odbioru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie wyobrażam sobie inaczej :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

!

 

Powodzenia jak się pseudofachowcy wezmą za usuwanie trzeszczenia to samochód zdemolowany będzie na maxa i na poxyline sklejony. Nasi fachowcy w serwisie to się nadają do wymiany oleju i to nie zawsze. Wezmą twojego paska i jak w tym filmie z ukrytym mikrofonem co się chłopaki wypowiedzieli na temat trzeszczeń. Życzę powodzenia i wytrwałości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie...

 

po 6ciu miesiącach odebrane:

[ATTACH=CONFIG]136878[/ATTACH]

 

Przejechane 80% na trasie, jazdę trudno nazwać dynamiczną, ale nie ociągałem się:

[ATTACH=CONFIG]136879[/ATTACH]

 

Raczej zejście poniżej 9 w mieście nie do zrobienia, ale czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłyby się osoby, które od jakiegoś czasu mają 2,0 tdi 150 km DSG jak im się auto sprawuje? Jakie wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czekając na moje 190KM, obecnie używam 150KM DSG. Moje wrażenia - same pozytywy. Wystarczająco zwawy i bardzo oszczędny.

Zrobiłem nim do tej pory ok. 10k km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zatwierdzony 44 tydzień, nie mogę się już doczekać połowy listopada i odbioru

 

Moje 1.8 DSG również dostało 44 zatwierdzony :) bałem się trochę bo zaczynałem od 39 i tak co tydzień był kolejny tydzień ... aż wreszcie zatwierdzili :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też czekam bo ma być w tym miesiącu wyprodukowany. Chciałem się dowiedzieć jak wrażenia bo ludzie różnie piszą o tym silniku i już nie mogę się doczekać aż sam przetestuje dłużej i się przekonam czy dobrego wyboru dokonałem :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

no ja zamawiałem swojego pod koniec kwietnia i niby produkcja na 42 tydzień więc już nie długo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój podobno ma być produkowany od poniedziałku (41 tydzień ). Ciekawe, czy słowo ciałem się stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pisze na goraco po pierwszej trasie. Odwoluje moje wszystkie narzekania!

Ten samochod jest zajebisty!!! AOn nie jezdzi, on zapierdala!!!! :))))))))))))))))))) Jutro stworze temat ze zdjeciami, pierwszym modem i relacja z porowania z b6 i dzisiszej jazdy :))))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, pisze na goraco po pierwszej trasie. Odwoluje moje wszystkie narzekania!

Ten samochod jest zajebisty!!! AOn nie jezdzi, on zapierdala!!!! :))))))))))))))))))) Jutro stworze temat ze zdjeciami, pierwszym modem i relacja z porowania z b6 i dzisiszej jazdy :))))))))

 

Bez świateł jeździsz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziala AFS. Swiatla swieca ale sa "głupie " :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności