Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Ty tu na deszczu, wilki jakieś...! :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te same warunki. 100km/h diesel pali 0,7l mniej, przy 160 palą identycznie.

Bajki, bajki i jeszcze raz bajki.

Jeszcze 100 stron temu różnica spalania nie była tak duża, teraz diesel i benzyną palą podobnie i to im wyższa prędkość tym benzyną lepsza, nie do wiary!

A najgorsze jest to, że ktoś czytając to forum jeszcze w to uwierzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zbiornik ma koło 72-73 litrów

Powiedziałbym, że nawet więcej... 76 litrów. Tankowałem 72 litry gdy komputer pokazywał mi zasięg około 100 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord to było 71,5 litra kiedy komputer pokazywał jeszcze 10km do przejechania, ale pewno sporo zależy od stylu przejechania ostatnich km :-) generalnie staram się nie doprowadzać do takich sytuacji ze mam mniej niż 50km do przejechania żeby oszczędzać pompę paliwa :-)

Co do spalania, to wczoraj robiłem trasę Warszawa - Poznań - Warszawa 640km, średnie spalanie wyszło mi 10,3l średnia prędkość ok 120kmh. Na autostradzie miałem ciągle ACC na 160kmh, choc przejechałem parę odcinków kolo 180 i 200, doszło też trochę stania w miejskich korkach, co obniżyło średnią prędkość, ale wniosek z chwilowych testów spalania jest taki, że na płaskich odcinkach przy stałych 160kmh palił mi 9-10l/100. Przy 200kmh 14l/100km. Wczoraj na trasie było też trochę wietrznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było po wyjechaniu z salonu. Zazwyczaj tankuję gdy mam trochę mniej niż 1/2 baku.. Jak na różnicę pojemności i mocy między 1.8, a 2.0l różnice w spalaniu są niewielkie. Przykładowo -- odcinek 24 kilometrów/160km/h komputer pokazał 9.3l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie było, ja póki co TSI bardzo sobie chwalę i uważam, że jak na tą moc to jest na prawdę w porządku spalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wyczekany ma się w poniedziałek budować :) W przyszłym tygodniu ma być w Polsce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój wyczekany ma się w poniedziałek budować :) W przyszłym tygodniu ma być w Polsce :)

 

Kiedy zamawiałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiony początek maja. Pierwszy termin był na 48 tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamówiony początek maja. Pierwszy termin był na 48 tydzień

 

:)

Ja też już czekam i nie mogę się doczekać.

Zamawiany 28 czerwca, produkcja za tydzień ( 38 tydzień ) w Polsce za 3 tygodnie ;)

Im bliżej tym więcej emocji, tym bardziej że pierwszy w życiu diesel, pierwszy w życiu z napędem na 4 kółka i pierwszy w życiu z automatem.... Heheh.. będzie się działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe moje zamówienie macie kilkaset stron wcześniej ;)

Właściwie prawie cały dostępny konfig wtedy wziąłem, więc AID, silnik i Verona były wtedy opóźniającymi elementami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mojego mają produkować w 41 tygodniu a zamówiony na początku marca. Może też się przyspieszy. .....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja zamawiałem to na BiTDI był krótszy czas (o jakieś 2-3 tygodnie) oczekiwania niż właśnie na 190 4x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój wyczekany ma się w poniedziałek budować :) W przyszłym tygodniu ma być w Polsce :)

Mój też w przyszłym tygodniu ma się budować. Może przyjadą do Łodzi ta sama lorką :) W którym salonie zamawiałeś?

 

I tak panowie krótko czekacie. Ja zamawialem 6 lutego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pociesze was Panowie, bo moj wyprodukowal sie 2 tyg temu i dalej stoi w fabryce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pociesze was Panowie, bo moj wyprodukowal sie 2 tyg temu i dalej stoi w fabryce...

Poprawiają spryskiwacz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe skoro jest juz oficjalna akcja ;-) ale 2 tygna spryskiwacz to troche dlugo...

Pytalem sprzedawcy o czas transportu to mowi ze nie ma reguly, moze nieraz stac 3tyg albo wyjechac od razu. Pozatym transport jest albo lora (wtedy 1 dzien) albo pociagiem (wtedy tydzien).

natomist na allegro znalazlem cos takiego

http://allegro.pl/showItem2.php?item=5639332243

gosc ma troche czesci do 2.0 TSI 280km, wydech ma rzeczywiscie proste podwojne koncowki, czyli powinno sie dac kupic przelotowa wstawke w zderzak.

Pozatym na jednym ze zdjec jest samochod z boku, widac ze ma wieksze tarcze hamulcowe, pewnie takie jak w golfie R

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności