Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie zamawiam B8 i zostało mi kilka kwestii do rozstrzygnięcia, może ktoś będzie mógł pomóc. Kupuję Varianta TSi 1.8

 

- czy panoramiczny dach nie hałasuje przy większych prędkościach? mam w B6 szklany szyberdach i powyżej 120 jest znacznie głośnie jeżeli nie jest zamknięta roleta

- rozważałem też wersję 2.0 tsi 220KM. jest ze DSG6, słyszałem, że to gorsza i staszego typu skrzynia względem DSG7 z modelu 1.8, czy to prawda?

- czy chromowane trapezy na wydechu w wersji 2.0 to tylko atrapy czy są na wylot?

 

dzięi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, właśnie zamawiam B8 i zostało mi kilka kwestii do rozstrzygnięcia, może ktoś będzie mógł pomóc. Kupuję Varianta TSi 1.8

 

- czy panoramiczny dach nie hałasuje przy większych prędkościach? mam w B6 szklany szyberdach i powyżej 120 jest znacznie głośnie jeżeli nie jest zamknięta roleta

- rozważałem też wersję 2.0 tsi 220KM. jest ze DSG6, słyszałem, że to gorsza i staszego typu skrzynia względem DSG7 z modelu 1.8, czy to prawda?

- czy chromowane trapezy na wydechu w wersji 2.0 to tylko atrapy czy są na wylot?

 

dzięi

 

Trapezy jako wydechy tylko w Tsi 280 ps.

Dsg6 przenosi wyższy moment...

Jedna to sucha druga mokra skrzynia.

Dsg7 max 250nm więc 70nm mniej niż manual....

Pozdrawiam

Bierz 220ps, 180ps trochę mało dla bezpiecznej jazdy z zapasem mocy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trapezy jako wydechy tylko w Tsi 280 ps.

Dsg6 przenosi wyższy moment...

Jedna to sucha druga mokra skrzynia.

Dsg7 max 250nm więc 70nm mniej niż manual....

Pozdrawiam

Bierz 220ps, 180ps trochę mało dla bezpiecznej jazdy z zapasem mocy....

 

Dzięki. Konfigurator pokazuje też dla wersji 220, czy to może być błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisal "jako wydechy" w tsi 280 czyli w 220 i BiTDI jako atrapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. Konfigurator pokazuje też dla wersji 220, czy to może być błąd?

 

W 220ps masz trapezy i sam się nabralem.... Na parkingu patrzę a tam dwie rury w dół po obu stronach a trapezy to atrapa... Trochę wstyd.

Bliski byłem wzięcia 280ps tylko 6 biegów trochę za mało jak na nowoczesne auto.... Jak oczekujesz spokojnej jazdy weź 1,8 jeżeli lubisz czasem przycisnac i mieć spokój bierz 220ps...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- rozważałem też wersję 2.0 tsi 220KM. jest ze DSG6, słyszałem, że to gorsza i staszego typu skrzynia względem DSG7 z modelu 1.8, czy to prawda?

 

Hej. Z ciekawości, od kogo słyszałeś takie informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz brudny szyberdach?

Od ptaków czy normalny brud?

To drugie mało prawdopodobne chyba że myjesz samochód 2 razy w ciągu roku.

Dach mało brudzi się (chyba najmniej z całej karoserii samochodu).

 

Dach od samego brudu mało się brudzi chyba ze jak wspomniałeś ktoś myje auto najwyżej dwa razy do roku:doh

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam, właśnie zamawiam B8 i zostało mi kilka kwestii do rozstrzygnięcia, może ktoś będzie mógł pomóc. Kupuję Varianta TSi 1.8

 

- czy panoramiczny dach nie hałasuje przy większych prędkościach? mam w B6 szklany szyberdach i powyżej 120 jest znacznie głośnie jeżeli nie jest zamknięta roleta

- rozważałem też wersję 2.0 tsi 220KM. jest ze DSG6, słyszałem, że to gorsza i staszego typu skrzynia względem DSG7 z modelu 1.8, czy to prawda?

- czy chromowane trapezy na wydechu w wersji 2.0 to tylko atrapy czy są na wylot?

 

dzięi

 

Ad1. Dach nie hałasuje, dla mnie B8 jest dobrze wyciszony, wcześniej miałem B6 i było głośniej

Ad.2 zastanawiałem się nad 2.0tsi ale z rozsądku wziąłem 1.8 w manualu. Świadoma decyzja..

Ad.3 tylko 280 ma przeloty, nawet r-line ma atrapy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam- R line to atrapa. Mnie to pasuje- łatwiej utrzymać w czystości.

A passat nie jest autem sportowym i nie widzepotrzrby aby trapezsmi leciały spaliny.

W większości aut z takim pseudo wydechem w zderzaku to jest to tylko atrapa. Łączenie z MB S-classe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Chyba zostanę przy 1.8 Tsi, względem mojego obecnego 2.0 Tdi CR 103kw, poprawa dynamiki i tak powinna być odczuwalna.

 

Hej. Z ciekawości, od kogo słyszałeś takie informacje?

 

Przymierzając się do zakupu przeczytałem już tyle informacji w necie, że nie potrafię wskazać źródła.Dlatego zresztą dopytuję, bo nie wiem czy to wiarygodne info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSG6 jest bardziej trwała i ludzie na tym forum piszą, że pracuje bardziej płynnie wydając przy tym mniej odgłosów. Szybkość działania porównywalna. DSG7 (sucha) za to ma mniejsze opory i więcej biegów, więc te auta mniej palą.

 

Jak ktoś kupował praktycznie jakiegokolwiek VW wyprodukowanego pod koniec 2016 i nadal jeździ na fabrycznych kołach to niech sprawdzi czy są dobrze dokręcone i opony są w dobrym kierunku:

http://ec.europa.eu/consumers/consumers_safety/safety_products/rapex/alerts/main/?event=main.notification&search_term=A12/0256/17&exclude_search_term=0&search_year=2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1.8 TSI jest montowana starsza DSG7, ta sucha (DQ200) i stąd silnik ma sztucznie obniżony moment (względem skrzyni manualnej), bo sucha DSG nie pociągnie większego momentu.

 

Wszystkie nowsze DSG 7 stopniowe są mokre, ale to nie są te w TSI 1.8. Chyba w BiTdi (240KM) jest mokra 7 stopniowa, DQ500 jeśli dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka skrzynia jest w 1.4 tsi 150 ? Oczywiście 7 biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wierzyć nowemu cennikowi http://cenniki.konfigurator-vw.pl/pdf/RM2017_RP2017/passat_limousine.pdf?intcmp=cms-cenniki-cennikpassatlimousine2017 to teraz nawet TSI 280KM ma atrapy wydechów:

Zdobienie na tylnym zderzaku (po prawej i lewej stronie) w kształcie trapezu - dla 2.0 TSI 220 KM i 2.0

TDI 240 KM i 2.0 TSI 280 KM i GTE

Modele z przelotowym wydechem będą niczym perełki na rynku ;) Czuć piniondz.

 

Ktoś jeszcze dostrzega jakieś zmiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w cenniku zmienili jak poszła skarga ode mnie przy odbiorze ale za to kasy mi nie oddali. Nie sądzę żeby przy produkcji coś się zmienilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzając się do zakupu przeczytałem już tyle informacji w necie, że nie potrafię wskazać źródła.Dlatego zresztą dopytuję, bo nie wiem czy to wiarygodne info.

 

ok, myślałem że w którymś z salonów opowiadają takie brednie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Genewie VW oficjalnie zaprezentował Arteona. Wg. mnie samochód wygląda świetnie z zewnątrz, szkoda tylko, że w środku jest to totalna kalka Passata B8...W koncepcie wnętrze wyglądało niesamowicie a w ostatecznym produkcie:

 

https://www.autocentrum.pl/newsy/newsy/volkswagen-arteon-w-pelnej-krasie/22564/

 

Nie bardzo widzę, co w tym aucie jest "wyżej pozycjonowanego" niż w przypadku Passata.

Przy okazji - ciekawe czy VW kiedyś wprowadzi prawdziwy head-up display. Dla mnie wysuwana szybka to jakieś nieporozumienie, jak porównamy z rozwiązaniami Audi, BMW czy Volvo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BMW też stosuje szybkę np. w serii 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie dyskutuje wiadomo ale przyznam,że spodziewałem się więcej po następcy CC, środek żywcem wzięty z passata (wierna kopia w każdym szczególe, no może infotainment troszkę inny), na zewnątrz słabiej niż słabo, wg mnie nowa Insignia już lepiej się prezentuje... ciekawe jak daleko otwiera się tylna szyba w drzwiach bo ze stylistyki wynika, że nie za nisko, a ten język spływający z maski na gril i logo a ble... Szczerze nic specjalnego i widać, że powstawał bardzo szybko, styliści się nie przyłożyli, cieszę się, że kupiłem paska :) i teraz widzę, że nic nie straciłem :). Ciekawy jestem opinii innych ale wg mnie mogłoby być dużo lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sentyment do CC, bo miałem oryginalnego i to było jedno z najładniejszych aut, jakie posiadałem. Tylko te okna bez ramek strasznie upierdliwe...Ciekaw jestem jak wyciszony jest Arteon, czy dołożyli cokolwiek materiałów wygłuszających, bo teraz taka moda, że gołe blachy wszędzie. Audi A4 B9 nie ma np. nic w drzwiach wygłuszenia, a jeszcze Golf 7 coś tam miał...Passat też chyba zupełnie goły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności